اخبار سیاسی

ترامپ به ترودو تبریک گفت

فارس نوشت: رئیس جمهور آمریکا ساعتی بعد از اعلام نتایج اولیه انتخابات سراسری کانادا، در پیامی توئیتری به جاستین ترودو نخست وزیر کنونی این کشور پیروزی در انتخابات را تبریک گفت.

15 آذر 1398

تصویب ساز و کار تحریم ترکیه در اتحادیه اروپا

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، وزرای خارجه اتحادیه اروپا امروز دوشنبه در نشستی در بروکسل ساز و کار تحریم ترکیه به دلیل ادامه عملیات حفاری این کشور در سواحل قبرس را تصویب کردند.

13 آذر 1398

تغییر الگوی کشت، آبیاری و مکانیزاسیون اولویت کشاورزی استان سمنان

به گزارش خبرنگاران، محمد رضا خباز در همایش تحقق اقتصاد مقاومتی در زمینه کشاورزی استان سمنان که پیش از ظهر شنبه به میزبانی سالن هلال احمر به اتمام رسید، ضمن بیان اینکه کوشش کشاورزان و همت مدیران در خودکفایی گندم، افتخار بزرگی است که به دست آمده است، ابراز...

8 آذر 1398

چه کشورهایی جایگزین اروپا در فهرست سرمایه گذاران اصلی در اقتصاد ایران شدند

خبرنگاران : جدیدترین گزارش از روند سرمایه گذاری خارجی در بخش صنعتی، معدنی و تجاری ایران از تغییر ترکیب سرمایه گذاران حکایت دارد.

7 آذر 1398

رییس سابق ام آی6: کوربین خطری برای امنیت ملی انگلیس است

رییس سابق ام آی6 رهبر حزب کارگر انگلیس را خطری برای امنیت ملی و فردی دانست که مناسب رهبری انگلیس نیست.

6 آذر 1398

نیروهای تحصیلکرده بومی در نیروگاه هریس به کار گرفته شوند

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی خواستار به کارگیری نیروهای تحصیلکرده بومی این شهرستان در نیروگاه این شهر شد.

4 آذر 1398

ایران دانش ساخت خودرو خودران را دارد

به تازگی محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از امکان ساخت خودروی خودران در کشور اطلاع داد. وزیر ارتباطات در صفحه کاربری خود در توئیتر نوشت: جوان های ما همواره بهترین ها رو رقم می زنند، به مرکز تحقیقات مخابرات گفتم با همکاری دانشگاه ها،...

2 آذر 1398

عمان کشور مناسب برای صادرات کالا به کشور های فاقد روابط سیاسی

رییس اتاق مشترک ایران و عمان با اشاره به روابط نزدیک مالی دو کشور گفت: عمان محل مناسبی برای صادرات کالا به کشور هایی است که به دلایل سیاسی اکنون امکان صادرات به آنها نداریم.

23 آبان 1398

آمادگی ایران برای برگزاری رویدادهای مشترک فرهنگی و علمی با هند

معاون میراث فرهنگی از آمادگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای همکاری های مشترک در حوزه صنایع دستی و گردشگری بیش از گذشته بین دو کشور ایران و هند اطلاع داد و اضافه نمود: تعداد زیادی بناهادر هندوستان وجود دارد که دارای کتیبه های فارسی هستند؛...

23 آبان 1398

بیانیه اتحادیه عرب درباره حوادث اخیر عراق

دبیرکل اتحادیه عرب بیانیه ای درباره تظاهرات های اخیر در بعضی شهرهای عراق صادر کرد.

22 آبان 1398

سفر 2 روزه وزیر خارجه عمان به پاکستان

وزیر خارجه عمان در سفری دو روزه، وارد اسلام آباد شد و مورد استقبال مقامات پاکستانی نهاده شد.

20 آبان 1398

دوژاریک: عدم صدور ویزا دیپلمات های روسی را پیگیری می کنیم

سخنگوی دبیر کل سازمان ملل از پیگیری عدم صدور ویزا توسط آمریکا برای دیپلمات های روسیه برای حضور در نشست مجمع عمومی سازمان ملل خبر داد.

19 آبان 1398

احتمال برگزاری نشست اضطراری اتحادیه اروپا با موضوع برگزیت

به گزارش خبرنگاران به نقل از بی بی سی، اتحادیه اروپا از احتمال برگزاری نشست اضطراری با هدف آنالیز امکان حصول توافق برگزیت اطلاع داد.

18 آبان 1398

اندونزی، پایتخت جدیدش را در برونئو می سازد

جاکارتا، پایتخت اندونزی در حال غرق شدن در دریای جاوه است و به همین دلیل مقامات این کشور به دنبال تغییر محل پایتخت به جزیره برونئو هستند.

18 آبان 1398

پنتاگون: ما نقشی در در اوکراین گیت نداریم

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا اظهار داشت که وزیر دفاع و هیچ یک از اعضای این وزارتخانه تاکنون به مکالمه تلفنی روسای جمهور آمریکا و اوکراین گوش نداده است.

18 آبان 1398

مجلس انگلیس تصویب کرد ، برگزاری انتخابات زودرس پارلمانی در 12 دسامبر

پس از آن که جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر، حزب اصلی مخالف دولت در بریتانیا، اعلام نمود حزبش با برگزاری انتخابات زودهنگام موافق است. نمایندگان مجلس بریتانیا بر سر معین تاریخ این انتخابات به رای نشستند و با 438 رای موافق با انتخابات در روز 12 دسامبر موافقت...

18 آبان 1398

جزئیات ابتلای ایدز در روستای لردگان از زبان عضو کمیسیون بهداشت مجلس

عضو کمیسیون بهداشت و درمان گفت: از مردم خواسته شد برای انجام تست و بیماری یابی به مراکز درمانی مراجعه نمایند که پس از آنالیز ها تعیین شد، 26 نفر از اهالی این روستا به ایدز مبتلا شده اند که در میان آن ها آزمایش یک نوزاد 7ماهه نیز مثبت بود.

16 آبان 1398

واکنش تند اردوغان به اروپا ، هی اروپا؛ 3 میلیون و 600 هزار پناهجو را روانه کشورهای شما می کنم

رئیس جمهوری ترکیه در واکنش به نقدها اروپایی علیه حمله این کشور به سوریه گفت: هی اروپا، بیدار شو. درها را باز می کنیم و 3 میلیون و 600 هزار پناهجو را به سوی شما می فرستیم.

14 آبان 1398

دلایل افت رشد علمی کشور، دانشگاه های اسلام آباد و عمان از دانشگاه تهران جلو زدند

بنیان گذار پایگاه استنادی دنیا اسلام دلایل افت شتاب علمی کشور را تشریح کرد.

13 آبان 1398

وزیر سابق امنیت عمومی چین به اتهام فساد اقتصادی محاکمه می گردد

دادستانان در چین رییس سابق امنیت عمومی این کشور را به رشوه خواری، سوءاستفاده از قدرت و افشای عمدی اسرار دولتی متهم کردند.

12 آبان 1398
تعداد: (145)