اخبار مجلس

نماینده مجلس: باید حلواسازان را به خارج اعزام کرد

محمدرضا دشتی اردکانی، نماینده اردکان در مجلس و رئیس فراکسیون گردشگری در خانه ملت در نشست با جمعی از مسئولان شهرستان اردکان در استان یزد گفته است که باید حلواسازانی را به خارج از کشور اعزام کرد تا در کشور های دنیا حلوا ارده بسازند و عرضه نمایند تا برند...

22 تیر 1401

سهامداران بخوانند، 6 سیگنال مهم برای بورس 5 بهمن

به گزارش خبرنگاران، از 8 آذر و شروع دور اول مذاکرات تا کنون اخبار ضد و نقیض فراوانی منتشر شده که بورس را بیش از پیش در ابهام فرو برده است. به نظر می رسد مذاکرات رو به تمام است. امروز بازار تحت تاثیر چه سیگنال هایی است.

8 خرداد 1401

سهمیه گندمان در طرح نهضت ملی مسکن 445 واحد است

فرماندار بروجن گفت: سهمیه شهر گندمان در طرح نهضت ملی مسکن ساخت 445 واحد مسکونی تا چهار سال آینده است.

20 فروردین 1401

دستور مخبر برای رسیدگی درباره ادارات و فرمانداری های نو التاسیس اصفهان

نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت که محمد مخبر معاون اول رییس جمهوری به وزیر کشور دستور رسیدگی به شرایط ادارات و فرمانداری های تازه التاسیس شرق اصفهان را صادر نموده است.

26 بهمن 1400

احتمال مشخص تکلیف لایحه رتبه بندی قبل از بررسی بودجه 1401

تهران (پانا) - عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی گفت تمام تلاش کمیسیون این است که لایحه رتبه بندی معلمان تا روز های آینده و قبل از شروع بحث بودجه 1401 در مجلس، تعیین تکلیف شود.

18 دی 1400

کتاب اقتصاد برای سیاست گذاران؛ هدایت برای غیراقتصادی ها منتشر شد

مرکز پژوهش های اتاق ایران در راستای انجام یکی از رسالت های خود مبنی بر افزایش آگاهی فعالان مالی، مدتی است ترجمه و چاپ به روزترین و کاربردی ترین کتاب های مرتبط با اقتصاد و بازرگانی را در دستور کار خود قرار داده است. به همین دلیل این مرکز ضمن ترجمه کتاب...

4 دی 1400

تسهیلات رایگان مسکن در کشور افزایش می یابد

خبرنگاران/فارس رئیس بنیاد مسکن کشور بر لزوم استفاده از ظرفیت های قانونی برای توسعه روستایی و محرومیت زدایی تاکید و اضافه کرد: افزایش سطح تسهیلات و وام های رایگان تامین مسکن در دستور کار قرار گرفته است.

2 دی 1400

حضور تحصیلات تکمیلی ها برای انجام و دفاع انتها نامه در دانشگاه شهیدبهشتی الزامی شد

طبق اعلام دانشگاه شهیدبهشتی حضور دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی که در مرحله انجام رساله یا خاتمه نامه هستند و احتیاج به استفاده از آزمایشگاه، کارگاه و ... دارند در محیط دانشگاه الزامی است.

1 دی 1400

پیشنهاد تشکیل کمیسیون تابعیت روی میز دولت

تهران (پانا) - با توجه به حساسیت موضوع رسیدگی به درخواست اتباع خارجی برای دریافت تابعیت جمهوری اسلامی ایران و آثار و تبعات آن در حوزه های مختلف از جمله نظم و امنیت، امور اجتماعی، سیاست داخلی و... وزارت کشور پیشنهاد لایحه تشکیل کمیسیون تابعیت در این وزارتخانه...

27 آذر 1400

موافقت نمایندگان با دو لایحه نو دولت

تهران (پانا) - لایحه مقاوله نامه ایمنی و بهداشت شغلی و پروتکل و مقاوله نامه ایمنی و بهداشت شغلی و لایحه مقاوله نامه بازرسی کار در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی تصویب شد.

18 آذر 1400

گرامی زادگان: لایحه ای برای زنان جهت مطالبه اجرت المثل تدوین می شود

تهران (پانا) - مشاور حقوقی و پارلمانی معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهوری از تنظیم لایحه ای در خصوص اجرت المثل زن با اصل بر عدم تبرع و ارسال آن به هیئت دولت خبر داد.

10 مرداد 1400

سازمان برنامه بودجه: در جریان علت و ماهیت تغییرات بودجه نیستیم

پس از ابلاغ قانون بودجه 1400 در تاریخ 27 اسفند سال گذشته از مجلس به دولت، جداول بودجه 1400 نیز طی نامه ای از سوی رئیس مجلس در تاریخ 25 فروردین ماه به رئیس جمهور ابلاغ شده است.

3 خرداد 1400

داشتن توانمندی ویژه ایران دلیل نشستن دشمنان بر سر میز مذاکره است

تهران (پانا) - نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک روز ملی فناوری هسته ای گفت اگر امروز دشمنان با ما سر میز مذاکره می نشینند دلیلش داشتن همین توانمندی ویژه ای است که کشورهای محدودی در دنیا از آن بهره مند هستند.

18 اردیبهشت 1400

جزئیات محدودیت های کرونایی دانشگاه های تهران

به گزارش خبرنگاران، پس از پایان یافتن تعطیلات نوروزی وزیر بهداشت روز دوشنبه 16 فروردین از روبرو شدن با یکی از سهمگین ترین امواج کرونا خبر داد و به دنبال آن تعداد شهرهای قرمز و نارنجی به سرعت افزایش یافت. در حال حاضر شهر تهران در شرایط قرمز کرونایی واقع...

10 اردیبهشت 1400

از جولان کرونای انگلیسی در کشور تا افزایش آمار کرونا

تهران (پانا) - افزایش آمار مبتلایان و فوتی های کرونا، جولان کرونای انگلیسی در ایران، وضع نگران کننده بیماری کرونا در خوزستان، شروع فاز دوم واکسیناسیون کرونا، مرگ بهنام محجوبی و زلزله سی سخت بخشی از اخبار اجتماعی بود در هفته ای که سپری شد.

2 فروردین 1400

اعمال تخفیفات طراحان جدید برای بیمه شخص ثالث

خبرنگاران- انتقال تخفیف بیمه نامه شخص ثالث از بیمه گذار به خودروی مشابه مالک، والدین، همسر یا فرزندان بلاواسطه، از مصوبات بسیار ارزشمند مجلس محترم شورای اسلامی به شمار می رود و گام بلندی است که در قانون جدید بیمه شخص ثالث برای حفظ منافع بیمه گذاران برداشته...

24 اسفند 1399

تاکید نایب رییس مجلس بر تکمیل طرح توسعه بیمارستان مهریز

خبرنگاران/یزد نائب رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن بازدید از طرح های توسعه بیمارستان فاطمه الزهرا(س) مهریز، بر تکمیل هر چه زودتر این طرح ها تاکید کرد.

8 اسفند 1399

محروم ماندن باشگاه ها از حق پخش تلویزیونی با طرح دولت

معاون سازمان برنامه و بودجه کشور با ارائه طرح حق پخش تلویزیونی به باشگاه های فوتبال، عملاً باشگاه ها را از رسیدن به حق واقعی شان محروم کرد.

25 بهمن 1399

تلفیق قانون یارانه معیشتی مجلس با طرح دولت تخلف از قانون است

قانون مجلس روشن است، قرار بوده برای 6ماه اقداماتی ازسوی دولت انجام شود، منابع و مصارف آن هم به دقت مشخص شده است. دولت فقط باید در بحث اجرا تصمیم گیری کند و الزاما تنها مجاز است درباره فرم و شکل اجرا حرف بزند.

7 بهمن 1399

جزئیات نامه ابراهیم رئیسی به شورای نگهبان

خبرنگاران : عضو حقوقدان شورای نگهبان شرح داد: با توجه به اهمیت موضوع و همچنین مباحث فراوانی که در مورد ابعاد مختلف بحث قاچاق کالا و ارز انجام شد، نامه ارسالی مورد پذیرش اکثریت اعضا شورای نگهبان قرار گرفت و می توان گفت...

21 آبان 1399
تعداد: (54)