سلامتی و پزشکی

برگزاری طرح نوروز کرونایی توسط مراکز مشاوره دانشگاه ها خبرنگاران

سرپرست دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان گفت: طرح نوروز کرونایی با شعار سلامت روان و حال خوب در نوروز 1400 توسط مراکز مشاوره دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برگزار می شود.

27 فروردین 1400

دورهمی سیزده بدری در بوستان ها و فضای سبز ممنوع، احتمال خیز چهارم بیماری در کشور

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به کاهش چشمگیر پروتکل های بهداشتی و احتمال خیز چهارم بیماری در کشور، گفت: در روز طبیعت به سر می بریم و با توجه به شرایط بیماری در کشور، دورهمی و تجمع در بوستان ها و فضاهای سبز ممنوع است.

26 فروردین 1400

جان باختن دو صیاد خوزستانی در حادثه حریق خبرنگاران

مدیرکل سازمان بنادر و دریانوردی خوزستان از جان باختن دو صیاد خوزستانی در حادثه حریق اطلاع داد.

25 فروردین 1400

ارتش انگلیس یک منطقه حفاظت شده در کنیا را به آتش کشید

منابع کنیایی از آتش زدن یک منطقه حفاظت شده در این کشور آفریقایی خبر دادند.

24 فروردین 1400

کرونا را با هر علامتی جدی بگیرید

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور نسبت به جدی دریافت کرونا با هر علامتی هشدار داد.

22 فروردین 1400

اگر پوسیدگی دندان را درمان نکنیم دقیقاً چه اتفاقی می افتد؟

روزیاتو/ پوسیدگی یک مشکل دندانی رایج است که با کار ساده ای همچون پر کردن قابل حل است. با این حال، اگر به پوسیدگی دندان خود رسیدگی نکنید، می تواند باعث خرابی بیشتر و در نهایت بروز مسائل دندانی شود که درمان آن ها می تواند سخت باشد.

20 فروردین 1400

کشورهای برتر در زمینه گردشگری سلامت؟

در کشورهای جهان سطح کیفیت و هزینه مراقبت های بهداشتی متفاوت است و این موضوع باعث افزایش محبوبیت گردشگری پزشکی (شاخه ای از گردشگری سلامت) با افزایش تعداد بیمارانی می شود که ترجیح می دهند بیماری خود را در خارج از کشور درمان کنند. انتخاب کشور برای گردشگری...

19 فروردین 1400

از چهارشنبه سوری چیزی نمی دانیم!

درباره چهارشنبه سوری تقریبا همه چیز را می دانیم و درعین حال چیزی نمی دانیم!

19 فروردین 1400

چرا هرگز نباید از خلال دندان برای تمیز کردن دندان ها استفاده کرد؟

روزیاتو/ خلال دندان گرچه ابزار دم دستی و راحتی برای تمیز کردن دندان ها است اما شاید عاقلانه ترین یا بی ضررترین انتخاب برای مواقعی که سعی دارید مواد غذایی را از لای دندان های خود بیرون بکشید، نباشد.

18 فروردین 1400

رصد عملکرد قلب با اسپیکر هوشمند

محققان سامانه ای را بر پایه هوش مصنوعی ابداع کرده اند که می تواند عملکرد قلب انسان را با استفاده از اسپیکرهای هوشمند اندازه گیری کند.

14 فروردین 1400

پیش بینی افزایش آمار مبتلایان در آلمان، شرایط حاد کرونایی در شهر پاریس

انستیتو رابرت کخ آلمان از افزایش چشمگیر آمار مبتلایان به کرونا در کشور در هفته های آینده خبر داده و مقام های بهداشتی در فرانسه هم از احتمال اعمال قرنطینه در پاریس به دلیل وخامت اوضاع کرونایی خبر داده اند.

7 فروردین 1400

لیگ برتر کرواسی، دینامو دوباره به صدر جدول بازگشت

دینامو زاگرب با کسب پیروزی خانگی دوباره به صدر جدول لیگ برتر کرواسی بازگشت.

7 فروردین 1400

فرصت طلایی برای 4 داور بین المللی تکواندو خوزستان

خبرنگاران/خوزستان با قطعی شدن حضور چهار داور بین المللی خوزستان در سمینار دانش افزایی تکواندو که در کره جنوبی برگزار می شود، این داوران فرصت طلایی برای ارتقای درجه داوری خود به دست آورده اند.

6 فروردین 1400

تحقیقات جنایی از متهمان 2 قتل خانوادگی

تحقیقات از دو مرد که در جنایت های جداگانه برادر و مادر خود را به قتل رسانده اند در جریان است تا جزئیات این قتل ها فاش گردد.

6 فروردین 1400

خبرنگاران مرگ حدود 11 درصد از بیماران کرونایی در مازندران

ساری - خبرنگاران - رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: در یک سال اخیر حدود 2 هزار و 400 نفر از بیماران کرونایی بستری در بیمارستان های تحت پوشش این دانشگاه جان خود را از دست دادند که حدود 11 درصد از مجموع بیماران بستری با تست مثبت کووید-19 را تشکیل می دهد....

2 فروردین 1400

از جولان کرونای انگلیسی در کشور تا افزایش آمار کرونا

تهران (پانا) - افزایش آمار مبتلایان و فوتی های کرونا، جولان کرونای انگلیسی در ایران، وضع نگران کننده بیماری کرونا در خوزستان، شروع فاز دوم واکسیناسیون کرونا، مرگ بهنام محجوبی و زلزله سی سخت بخشی از اخبار اجتماعی بود در هفته ای که سپری شد.

2 فروردین 1400

هشدار درباره افزایش مبتلایان به کرونا

به گزارش خبرنگاران، مسعود مردانی، عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا با اشاره به افزایش تعداد موارد جدید بیماری کرونا در کشور، گفت: البته این افزایش فعلا به حدی نیست که تمام تخت های بیمارستانی اشغال شده باشد ولی از آن جهت نگران کننده است که اگر فرایند...

1 فروردین 1400

منابع زینک برای بچه ها

زینک از جمله مکمل هایی ست که این روزها بسیار مورد توجه است و اکثرا مصرف زینک برای بچه ها را بی ضرر می دانند. این درحالیست که زینک در بسیاری از مواد غذایی یافت می شود. این عنصر حیاتی باید به میزان کم دریافت شود و در عین حال کمبود آن هم اثرات جبران...

26 اسفند 1399

نماد شیطان پرستی و علائم مربوط به آن

نماد شیطان پرستی چیست؟ علائم مختلفی که شاخه های متعدد این اعتقاد از آن به عنوان نشانه استفاده می نمایند کدام ها هستند؟ در مطلب پیش رو به این موضوع خواهیم پرداخت.

25 اسفند 1399

چرا مارمولک ها گاهی دم خود را قطع می نمایند؟

قطع شدن دم مارمولک توسط خود جانور نوعی مکانیسم دفاعی در برابر هجوم یک شکارچی محسوب می گردد. زمانی که مارمولک حس کند که مورد تهاجم یک شکارچی قرار گرفته است، دم خود را قطع می نماید تا با گیج کردن شکارچی پا به فرار بگذارد.

19 اسفند 1399
تعداد: (338)