سلامتی و پزشکی

بچه هایی که با هموفیلی زندگی می کنند

بیماری هموفیلی را بسیاری از مردم نمی شناسند، به دلیل اینکه چندان شایع نیست ولی بیماری مهمی است چون عوارض پرسر و صدایی دارد و تقریبا یک پنجم از کل هزینه های دارویی کشور را به خود اختصاص می دهد، در حالی که جمعیت بیماران هموفیلی 5 تا 6 هزار نفر است. این...

4 مهر 1400

دندان های نقره ای

آمالگام، ماده پرکننده ایده آلی در دندانپزشکی است؛ چون علاوه برارزان و بادوام بودن، سازگاری مناسبی با بافت های دهان و دندان دارد. آمالگام یکی از پرمصرف ترین مواد پرکننده در دندانپزشکی ترمیمی است؛ آلیاژی از جیوه و چند فلز دیگر مانند نقره، قلع، مس و...

1 مهر 1400

خونریزی زیر ملتحمه

خونریزی زیر ملتحمه عبارت است از ظهور ناگهانی خون درناحیه سفید چشم . هر چند خونریزی ممکن است هراس انگیز به نظر برسد، دردناک یا خطرناک نیست . خونریزی در زیر ملتحمه (غشای شفافی که سفیدی چشم را می پوشاند) اتفاق می افتد.

30 شهریور 1400

12 شرط د رست غذا خورد ن

غذا خورد ن شرط هایی د ارد . چنانچه د ست هایتان را شسته باشید ، صرفاً پیش شرط خورد ن را به جای آورد ه اید ، د ر زیر 12 شرط د رست خورد ن را بسیار فشرد ه، اما ساد ه آورد ه ایم.1) بیش از نیاز بد ن تان غذا نخورید تا کالری اضافی د ریافت نکنید . 2) د ر تنظیم برنامه غذایی...

29 شهریور 1400

و حالا چهره ها عوض می شوند!

گلوله ای شلیک می گردد، سگی حمله می نماید و با آرواره های قدرتمندش صورت انسانی رابه بدترین وضع ممکن دچار لطمات جدی می نماید تا آنجا که تنها در صورت پیوندزدن پوست صورت نو می توان به او نگاه کرد. در سالهای اخیر نمونه های مختلفی از این جراحی ها روی داده...

28 شهریور 1400

بازگشت جداگانه مهاجم پرسپولیس به ایران منتفی شد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت باشگاه پرسپولیس، مهدی مهدی خانی که با کوشش های اجرا شده، قرار بود امشب (دوشنبه) به تهران بازگردد با توجه به آخرین تصمیم گیری در تاجیکستان می ماند تا پس از بازی فردا سه شنبه با تیم به تهران برگردد.

24 شهریور 1400

غیبت مهاجم پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا قطعی شد

تهران (پانا) - مهاجم پرسپولیس به دلیل شکستگی دست نمی تواند تیمش را در ملاقات مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا همراهی کند.

22 شهریور 1400

علت لغو مراسم بدرقه تیم ملی فوتسال به جام جهانی معین شد

مشاور پزشکی رئیس فدراسیون فوتبال درباره علت لغو مراسم بدرقه تیم ملی فوتسال به جام جهانی لیتوانی توضیحاتی را اعلام کرد.

20 شهریور 1400

نگرانی از افزایش خودکشی پس از کرونا

به گزارش خبرنگاران، دکتر سید کاظم ملکوتی در وبیناری که به مناسبت روز جهانی پیشگیری از خودکشی و در جهت هم اندیشی جامعه روانپزشکی و اصحاب رسانه برگزار گردید، یکی از استراتژی های پیشگیری از خودکشی را ارائه خدمات پیگیرانه دانست و اظهار کرد: نباید کسانی...

19 شهریور 1400

شروع واکسیناسیون دور دوم کارکنان شهرداری تهران از ابتدای هفته آینده

خبرگزاری خبرنگاران- با سرانجام دور نخست واکسیناسیون کارکنان شهرداری تهران در مراکز واکسیناسیون شهر سالم، دور دوم واکسیناسیون کرونا از ابتدای هفته آینده شروع می گردد.

17 شهریور 1400

واکسیناسیون کرونا در ایران و دنیا تا 12 شهریور

تهران (پانا) - با ادامه توزیع واکسن های مختلف علیه کووید-19، بعضی نقاط دنیا با سرعت بالاتر، مقدار بیشتری واکسن کرونا را میان شهفرایندان خود توزیع نموده اند و بعضی کشورها هم از این فرایند عقب مانده اند.

13 شهریور 1400

برای بیماران کرونایی مشکل تجهیزات پزشکی نداریم

خبرنگاران/لرستان فرماندار دلفان می گوید: با اینکه ظرفیت بیمارستان ابن سینا این شهرستان تکمیل بوده اما مریضی نداشته ایم که به سبب کمبود امکانات پزشکی بستری نشود.

8 شهریور 1400

عجیب ترین و پول سازترین شغل های جهان

در سراسر جهان شغل های عجیبی وجود دارند که شاید حتی تصورش هم برای ما خنده دار باشد، اما همین مشاغل منبع درآمد خوبی هستند.

7 شهریور 1400

آمار بیماران کرونایی در یزد همچنان صعودی است

ابراهیم سلمانی گفت: در حال حاضر 468 بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های استان یزد بستری هستند.

6 شهریور 1400

ویروس کووید، 19 جهش یافته در ایران یافت شده است، ابتلای همزمان به آنفولانزا و کرونا امکان دارد

دبیر انجمن متخصصان عفونی کشور گفت: در حال حاضر بر روی ابتلا مجدد افراد به این بیماری را تحقیقات لازم در حال انجام است تا متوجه شویم که ویروس کووید-19 تا چه اندازه جهش پیدا کرده است.

5 شهریور 1400

کاهش 24 درصدی بیماران کرونایی، نگران دید و بازدید عید فطر هستیم

رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از کاهش 24 درصدی بیماران مبتلا به کرونا در هفته منتهی به 17 اردیبهشت نسبت به هفته قبل از آن اطلاع داد.

3 شهریور 1400

چرا این سریال آلمانی را به سریال های نو نیکول کیدمن و آدرین برودی ترجیح دادم؟!

بیشتر ما همچنان به سندرم پر بودن هارد از فیلم و سریال ندیده و همزمان سردرگمی شبانه برای پیدا کردن چیزی برای دیدن، مبتلا هستیم!

1 شهریور 1400

مراسم هفته خوابگاه های دانشجویی وزارت علوم سال جاری برگزار نمی گردد

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم خاطرنشان کرد: مراسم گرامیداشت هفته خوابگاه های دانشجویی در اردیبهشت ماه امسال برگزار نخواهد شد.

1 شهریور 1400

فعالیت هایی که نباید در امارات متحده عربی انجام دهید

هنگام بازدید از هر کشوری ضروری است که قبل از خریدن بلیط هواپیما نگاهی به قوانین، مقررات و فرهنگ آن کشور بیاندازید و امارات متحده عربی هم از این قانون مستثنی نیست. این کشور یکسری قوانین دارد که واضح هستند اما قوانینی هم هستند که اینگونه نیستند. چیزی که...

25 مرداد 1400

تعیین تکلیف انبارهای متخلف تهران در کمسیون بند 20

تهران (پانا) - مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر از صدور رأی نهایی برای 21 پرونده مزاحمت شغلی در کمسیون نهایی بند 20 ماده 55 قانون شهرداری ها خبر داد.

22 مرداد 1400
تعداد: (402)