صنایع دستی

بهره برداری از 3 واحد پذیرایی بین راهی در فیروزکوه

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فیروزکوه گفت: جاده فیروزکوه یکی از مهم ترین محورهای مواصلاتی برای تردد گردشگران استان تهران با شهرهای شمالی و همچنین استان سمنان، سال جاری شاهد بهره برداری از سه واحد پذیرایی بین راهی خواهد بود.

7 تیر 1399

اجرای 9 پروژه گردشگری در شهرستان شمیرانات با اشتغال مستقیم 370 نفر

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شمیرانات گفت: از مجموع 43 پرونده حوزه سرمایه گذاری تأسیسات گردشگری در شهرستان شمیرانات تا به امروز 9 موافقت اصولی برای ساخت و اجرای تأسیسات گردشگری در این شهرستان صادر شده است.

7 تیر 1399

مجموعه معماری دستکند زیرزمینی سامن بازسازی و سامان دهی می گردد

مدیر پایگاه دستکند سامن گفت: بازگشایی مجموعه آثار معماری دستکند زیرزمینی سامن در امسال از اولویت های اداره کل استان است.

30 خرداد 1399

صدور و تمدید 3هزار مجوز صنایع دستی اصفهان در سال گذشته

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اصفهان از صدور و تمدید 3هزار مجوز صنایع دستی ویژه فعالیت هنرمندان صنایع دستی در طی سال 1398 خبر داد.

23 خرداد 1399

آنالیز مسائل پیش روی سرمایه گذاران حوزه گردشگری کردستان

جلسه آنالیز و رسیدگی به مسائل سرمایه گذاران بخش خصوصی در حوزه گردشگری با حضور سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان روز چهارشنبه 20 فروردین 99 برگزار گردید.

10 خرداد 1399

سفر به اصفهان؛ شهر ثبت شده در شبکه خلاق یونسکو

از سی و سه پل تا پل خواجو ، اصفهان دارای جاذبه های گردشگری فوق العاده زیبا می باشد که پیشنهاد می شود حتما به این استان دیدنی کشورمان حتما سفر کنید.

6 خرداد 1399

انجام 461 بازدید نظارتی از تأسیسات گردشگری در آذربایجان شرقی

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از انجام 461 بازدید نظارتی از تأسیسات گردشگری آذربایجان شرقی تا 5 فروردین ماه اطلاع داد.

28 اردیبهشت 1399

5000 شی تاریخی در موزه های زنجان نیازمند مرمت است

به گزارش خبرنگاران، یحیی رحمتی ظهر یکشنبه در مراسم رونمایی از 204 شی تاریخی منتقل شده از موزه ملی ایران اضافه کرد: در راستای غنی سازی اشیا تاریخی 204 قلم شی تاریخی بسیار ارزشمند به استان منتقل شده است.

28 فروردین 1399

تخریب عمارت رئیس التجار در نیشابور

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیشابور گفت: به رغم اینکه بارها تلاش کردیم و جلوی تخریب بنای ارزشمند و تاریخی عمارت رئیس التجار در این شهر را گرفتیم اما صاحبان این ملک در روز انتخابات که همه مشغول فرآیند رآی گیری بودند، اقدام به تخریب این...

25 فروردین 1399

جشنواره آدم برفی در پیست اسکی یام مرند برگزار می گردد

خبرنگاران/آذربایجان شرقی معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از برگزاری جشنواره آدم برفی با هدف ایجاد شور و نشاط اجتماعی و استفاده از ظرفیت های زمستانی منطقه، در پیست اسکی یام شهرستان مرند اطلاع داد.

8 فروردین 1399

تهدید سلامت مردم زرقان با استشمام فرمالین ، صنایع به جای اصلاح، پنهان کاری می کنند

شهرستان زرقان در حالی با داشتن 24 درصد صنایع استان به عنوان قطب صنعت فارس محسوب می شود که سلامت مردم و محیط زیست این شهر صنعتی به دلیل وجود آلاینده های خطرناک تهدید می شود.

5 فروردین 1399

ثبت جهانی ماسوله در دستور کار میراث فرهنگی گیلان

کارشناس اداره کل میراث فرهنگی گیلان گفت: هم اکنون پروژه ثبت جهانی ماسوله به طور ویژه در دستور کار اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان قرار گرفته است.

1 فروردین 1399

برگزاری کارگاه آموزشی بوم گردی در سوادکوه شمالی

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سوادکوه شمالی از برگزاری کارگاه آموزشی توسعه گردشگری و بوم گردی در این شهرستان اطلاع داد.

27 اسفند 1398

ویزای ایران و روسیه لغو خواهد شد

براساس آخرین خبرهای بدست آمده، لغو ویزای ایران و روسیه بزودی صورت می گیرد. این خبر پیرامون لغو ویزای روسیه نگارش شده است.

19 اسفند 1398

لغو سفر خارجی جریمه دارد

انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی ایران در نامه ای به وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: لغو سفرهای خارجی بدون کسر جریمه ممکن نیست.

13 اسفند 1398

مرمت آثار تاریخی روستای هدف گردشگری تیرجان خوانسار

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان خوانسار از برنامه ریزی برای مرمت آثار تاریخی روستای هدف گردشگری تیرجان از توابع این شهرستان اطلاع داد.

12 اسفند 1398

روزهای روشن در انتظار گردشگری استان سمنان ، صنعتی برای تمام فصول

خبرنگاران، گروه استان ها: این روزها وقتی سخن از گردشگری به میان می آید در نخستین گام، آن هم خواه ناخواه فکر انسان به سوی پتانسیل های موجود در یک منطقه سوق پیدا می نماید یا به زبان ساده، پاسخ این پرسش که کجا برویم آن هم به چه دلیل فلسفه گردشگری امروزی در...

11 اسفند 1398

صنایع دستی اهر در جهت شکوفایی

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از حمایت از شاغلان صنایع دستی اهر در راستای ارتقای کمی و کیفی تولیدات بومی این شهرستان اطلاع داد.

7 اسفند 1398

27 میلیارد تومان اعتبار برای طرح های گردشگری سیستان و بلوچستان پیش بینی شده است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: بالغ بر 27 میلیارد تومان اعتبارات برای طرح های گردشگری سیستان و بلوچستان پیش بینی شده که از این مبلغ تا به امروز 24 میلیارد تومان با سازمان برنامه و بودجه استان توافق شده است.

5 اسفند 1398

سرو گوشت الاغ به گردشگران در جاده معروف؛ آری یا نه!

مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری نسبت به ارائه گوشت الاغ به گردشگران جاده هراز توضیحاتی را ارائه کرد.

5 اسفند 1398
تعداد: (34)