لاریجانی: بیش از 100 کشور درگیر موضوع ویروس کرونا شده اند ، دلیل عدم برگزاری جلسات صحن علنی مجلس

به گزارش مجله دامپزشکی، رئیس مجلس شورای اسلامی از مصوبات جدید شورای عالی امنیت ملی مبنی بر لزوم تبعیت همه دستگاه ها از تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا و نحوه همکاری بخش های مختلف کشور با این ستاد اطلاع داد.

لاریجانی: بیش از 100 کشور درگیر موضوع ویروس کرونا شده اند ، دلیل عدم برگزاری جلسات صحن علنی مجلس

به گزارش گروه سیاسی مجله دامپزشکی، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه ای که صبح امروز (دوشنبه 19 اسفند) با حضور وزیر بهداشت و جمعی از نمایندگان مجلس به منظور آنالیز آخرین تحولات و اقدامات اجرا شده در مقابله با بیماری کرونا در صحن مجلس برگزار گردید، گفت: مسئله کرونا در کشور ما ابعاد گسترده ای پیدا کرد و به رغم آن که تمهیداتی در مقابله با شیوع آن اجرا شده بود، ولی متاسفانه از یکی دو استان فراتر رفت.

رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: البته ریشه های موضوع و این که این بیماری چگونه به بخش های مختلف تسری یافته است، از سوی وزیر بهداشت شناسایی شد، لذا تدابیری اندیشیدند و ستاد اصلی این کار در وزارت بهداشت نیز مسئولیت مدیریت این موضوع را به عهده گرفت.

لاریجانی با بیان این که ستاد ملی مقابله با کرونا باید از قدرت کافی برخوردار باشد، ادامه داد: بر همین اساس در شورای عالی امنیت ملی تصویب شد که تمام بخش ها از تصمیم این ستاد ملی تبعیت نمایند.

لاریجانی با بیان اینکه اقدامات گسترده ای در مقابله با شیوع این بیماری انجام شد، گفت: بیش از 100 کشور درگیر موضوع ویروس کرونا شده اند که هم تبعات بهداشتی و هم مسائل مالی دارد و تمام کوشش بر این است که ستاد ملی مقابله با کرونا توفیق پیدا کند.

وی تاکید نمود: روز گذشته مجدداً در شورای عالی امنیت ملی گزارشی مبنی بر این ارائه شد که دستگاه ها و بخش های مختلف چه یاری هایی باید داشته باشند تا مردم کمتر متضرر شوند و مصوباتی نیز در این خصوص نحوه همکاری دستگاه ها با ستاد مبارزه با کرونا به تصویب رسید.

رئیس مجلس شورای اسلامی درباره عدم برگزاری جلسات صحن علنی مجلس در این روز ها نیز شرح داد: به دلیل مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، نتوانستیم جلسات مجلس را تشکیل دهیم.

لاریجانی شرح داد: جلسه امروز با این هدف تشکیل شد که نمایندگان متخصص در حوزه بهداشت و درمان و سایر نمایندگانی که از شهر های مختلف اطلاعات میدانی دارند، در رایزنی با این ستاد قرار گیرند و تصمیماتی اتخاذ گردد.

در ابتدای این جلسه، نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس ستاد ملی مبارزه با کرونا گزارشی از اقدامات اجرا شده را به سمع و نظر نمایندگان رساند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 876

به "لاریجانی: بیش از 100 کشور درگیر موضوع ویروس کرونا شده اند ، دلیل عدم برگزاری جلسات صحن علنی مجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاریجانی: بیش از 100 کشور درگیر موضوع ویروس کرونا شده اند ، دلیل عدم برگزاری جلسات صحن علنی مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید