واکنش روسیه به تمدید دوباره تحریم های اتحادیه اروپا

به گزارش مجله دامپزشکی، معاون وزیر خارجه روسیه با اشاره به اینکه در مسکو انتظار تمدید مجدد تحریم های مالی اتحادیه اروپا علیه روسیه را داشتند، ابراز عقیده کرد که این اقدامات محدودکننده به اقتصاد خود کشورهای اروپایی هم آسیب می رساند.

واکنش روسیه به تمدید دوباره تحریم های اتحادیه اروپا

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، الکساندر گروشکو معاون وزیر امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد که تحریم های اتحادیه اروپا علیه روسیه به اقتصاد خود کشورهای اروپایی هم آسیب می رساند.

این دیپلمات بلندپایه روس درباره تصمیم اتحادیه اروپا در این رابطه گفت: آنها هر شش ماه [تحریم ها] را تمدید می نمایند. اگر صادقانه بگویم، ما انتظار دیگری هم ندارشتیم. البته این تحریم ها مسلماً به اقتصاد خود آنها نیز آسیب می رساند.

روز پنج شنبه،12 دسامبر (21 آذر ماه)، رهبران کشورها و دولت های عضو اتحادیه اروپا تصمیم سیاسی خود درباره تمدید تحریم های اقتصادی (موردی) علیه روسیه که در تاریخ 31 ژانویه 2020 منقضی می گردد را اتخاذ کردند. این قانون پس از تصویب شورای اتحادیه اروپا و انتشار در روزنامه رسمی اتحادیه اروپا حالت اجرایی پیدا خواهد نمود. اقدامات محدود نماینده اتحادیه اروپ علیه 20 ساختار اقتصادی، نفتی و دفاعی روسیه اعمال می گردد.

آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان روز آدینه در یک کنفرانس مطبوعاتی به دنبال نشست سران اتحادیه اروپا گفت، پیشرفت هایی در حل و فصل مناقشه دونباس (در شرق اوکراین) بدست آمده ، ولی تاکنون دلیلی برای برداشته شدن تحریم ها علیه روسیه وجود ندارد. به گفته وی ، شرکت نمایندگان در نشست سران درباره تمدید تحریم های ضدروسی اتفاق نظر دارند.

رهبران اتحادیه اروپا اراده سیاسی و استقلال کافی برای عدم پیروی از آمریکا را ندارند

لئونید اسلوتسکی رئیس کمیته امور بین الملل دومای دولتی روسیه در تفسیر سخنان مرکل یادآور شد، تحریم های اتحادیه اروپا علیه روسیه همچنان در رابطه با امتناع مسکو از تجدید نظر در توافقات مینسک اعمال می گردد.

این مقام پارلمانی در صفحه تویئتر خود نوشت: خانم مرکل دلایل کافی برای لغو تحریم های ضد روسی نمی بیند، در حالی که آنچه وجود ندارد اراده سیاسی و استقلال کافی نزد رهبران اتحادیه اروپا از ایالات متحده برای تشخیص دادن پوچی و بی اساس بودن ادعاها علیه روسیه است.

اسلوتسکی اضافه نمود: این صدراعظم آلمان بود که مسئله تجدید نظر در توافقات قبلی و طرح مینسک-2 را ارائه داده و بدیهی است که این تحریم ها مجازات روسیه برای خودداری از امضای توافقنامه جدید است.

لازم به یادآوری است، در سال 2014 اتحادیه اروپا در رابطه با وقایع اتفاق افتاده در اوکراین و الحاق مجدد منطقه کریمه به روسیه، تحریم هایی را علیه فدراسیون روسیه وضع کرد و اقدامات محدود نماینده اقتصادی بارها و بارها گسترش یافته و تمدید شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 دی 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 653

به "واکنش روسیه به تمدید دوباره تحریم های اتحادیه اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش روسیه به تمدید دوباره تحریم های اتحادیه اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید