رشد مالی هند به پایین ترین سطح 6 سال اخیر رسید

به گزارش مجله دامپزشکی، اقتصاد هند در سه ماهه دوم سال جاری تنها 5 درصد رشد کرد.

رشد مالی هند به پایین ترین سطح 6 سال اخیر رسید

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسوشیتد پرس، کاهش محسوس رشد بخش های فراوری، ساخت و ساز و فعالیت های کشاورزی باعث شد تا رشد اقتصادی پنجمین اقتصاد بزرگ دنیا در سه ماهه منتهی به ژوئن به تنها 5 درصد برسد که در طول 6 سال اخیر بی سابقه بوده است. آن طور که وزارت آمار هند اعلام نموده است بخش بزرگی از این کاهش رشد مربوط به افزایش تنش ها در سطح دنیای بوده است.

از سوی دیگر میزان فروش خودروهای جدید در هند 20 درصد نسبت به سه ماهه نخست سال کاهش یافته است که باعث افزایش نگرانی ها از کاهش قدرت خرید مردم هند شده است. مشاور اقتصادی نخست وزیر هند در واکنش به این رشد ضعیف به مردم وعده داد دولت اقدامات جدی برای تقویت توسعه اقتصادی این کشور بردارد.

احیای تمایل مردم به مصرف، تقویت سرمایه گذاری بخش خصوصی، افزایش سرمایه گذاری های دولتی در زیرساخت ها و اصلاحات ساختاری در قوانین کار و اقتصادیاتی از جمله اصلاحاتی هستند که دولت هند در نظر دارد برای تقویت رشد اقتصادی این کشور انجام دهد.

متوسط رشد اقتصادی هند در سال های 2014 تا 2018 معادل 7.7 درصد بوده است که سریع ترین نرخ رشد اقتصادی در بین اقتصادهای بزرگ دنیا محسوب می گردد. رشد اقتصادی هند در سه ماهه دوم سال گذشته 8 درصد بود. آخرین بار در سه ماهه نخست سال 2013 رشد 4.3 درصدی به ثبت رسیده بود.

نیرمالا سیتارمان، وزیر دارایی هند گفته است به منظور تقویت کارایی نهادهای اقتصادی، 10 بانک بزرگ دولتی هند با یکدیگر ادغام و 4 بانک جدید از این طریق ایجاد خواهند شد. وی هم چنین به کسب و کارهای هندی وعده داد دولت راه های جدیدی برای تامین اقتصادی موثرتر آن ها بیابد. دولت هند هم چنین سرمایه گذاری مستقیم خارجی در فراوریات ملی، اسخراج ذغال سنگ و رسانه های دیجیتالی را برای نخستین بار مجاز اظهار داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 مهر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 409

به "رشد مالی هند به پایین ترین سطح 6 سال اخیر رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد مالی هند به پایین ترین سطح 6 سال اخیر رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید