خبرنگاران استاندار خراسان رضوی: برای برطرف فقر سلسله مراتب نمی شناسیم

به گزارش مجله دامپزشکی، مشهد- خبرنگاران- استاندار خراسان رضوی با تاکید بر استفاده از همه ظرفیت ها برای تحقق توسعه پایدار استان گفت: برای رفاه و برطرف فقر مردم سلسله مراتب نمی شناسیم.

خبرنگاران استاندار خراسان رضوی: برای برطرف فقر سلسله مراتب نمی شناسیم

به گزارش روز شنبه روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم حسینی در جلسه مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی خراسان رضوی اضافه کرد: با استناد به فرمایش حضرت علی (ع) در نهج البلاغه فقر بزرگترین مرگ بشریت است، این مفاهیم نشان می دهد چقدر مسائل اقتصادی اهمیت دارد و ما از آن غافل بوده ایم.

وی در این جلسه که با موضوع شهرستان تربت جام برگزار گردید ادامه داد: امروز دستگاه قضا در جهت ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری پای کار آمده است و سرمایه گذاران می توانند از این فرصت بیشترین استفاده را ببرند.

استاندار خراسان رضوی با تاکید بر اینکه ائمه آدینه می توانند در گسترش فرهنگ اقتصاد مقاومتی موثر باشند، گفت: امروز اگر می خواهیم نظام جمهوری اسلامی تقویت گردد باید همه مسوولین در راستای تقویت بخش های مختلف از جمله اقتصاد حرکت نمایند.

وی با اشاره به ضرورت اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی در خراسان رضوی اضافه کرد: در راستای تحقق توسعه پایدار شرکت های نامدار باید برای توانمندسازی مردم وارد عمل شوند و کار خود را آغاز نمایند.

رزم حسینی ادامه داد: وقتی در شهرستان تربت جام وحدت وجود دارد نشان می دهد بزرگترین نقش امام آدینه ایفا شده است، یا به عبارتی همین که در استان خراسان رضوی به رغم همه سلایق سیاسی وحدت ایجاد شده نشان می دهد یکی از ثمرات مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی را شاهد هستیم.

وی بیکاری را باعث بوجود آمدن ناامنی دانست و گفت: امروز همه مسوولان استان اراده نموده اند که از همه قدرت خود برای ریشه کنی بیکاری استفاده نمایند، تا اتفاقات مثبتی را در اقتصاد استان ببینیم.

فرماندار شهرستان تربت جام نیز در این جلسه که به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار گردید گفت: در ابتدا معین اقتصاد مقاومتی شهرستان کار خود را در بخش روستایی آغاز کرد و مطالعه دقیق همه ظرفیت های روستاهای بخش بوژگان در دستور کار نهاده شد و در این محدوده هم اکنون در گام ششم مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی هستیم.

مرتضی حمیدی با تاکید بر اینکه مهارت آموزی برای مردم روستاها تبیین شده است، اضافه کرد: در روستای چشمه گل صندوق خرد با 70 عضو، در روستای چشمه جوهر با 21 عضو و در روستای کلاته مروی با 32 عضو در اجرای مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی تشکیل شده است.

دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی نیز در این جلسه گفت: شهرستان تربت جام جزو شهرستان های 50 درصد به بالای جدول شهرستان های استان در اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی و فرهنگی محسوب می گردد.

علی اکبر لبافی اضافه کرد: از هفت معین اقتصاد مقاومتی، پنج معین در این شهرستان در گام های پنجم تا ششم بوده و مشغول کار هستند. البته دو معین دیگر باید تکلیف خود را معین نمایند.

وی ادامه داد: فرماندار شهرستان تربت جام همراهی های بسیار در اجرای مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی داشته ولی صندلی این شهرستان با توجه به ظرفیت های آن بالاتر از شرایط موجود است، لذا باید در شرایط موجود تجدیدنظر گردد و معین ها بیشتر پای کار بیایند.

دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی گفت: البته در حوزه تامین اقتصادی در شهرستان تربت جام مشکل وجود دارد و کمیسیون هماهنگی بانک ها در حوزه تامین اقتصادی باید اعتباری را در این خصوص اختصاص دهد.

وی اضافه کرد: ارزیابی این نهاد در مجموع این است که اقدامات شهرستان تربت جام به صورت دقیق ثبت سامانه نمی گردد و خلاء ثبت اطلاعات در شهرستان وجود دارد که باید رفع گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1065

به "خبرنگاران استاندار خراسان رضوی: برای برطرف فقر سلسله مراتب نمی شناسیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران استاندار خراسان رضوی: برای برطرف فقر سلسله مراتب نمی شناسیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید