تمدید مهلت ثبت نام آزمون استخدامی، مشارکت وزارت کار در برگزاری بزرگترین آزمون جذب نیرو

به گزارش مجله دامپزشکی، دبیر شورای سیاست گذاری آزمون استخدامی بخش خصوصی از تمدید ثبت نام دومین آزمون استخدامی اطلاع داد و گفت: در این دوره از آزمون تعداد شرکت های متقاضی جذب نیرو به وسیله این آزمون از مرز 1300 شرکت گذشت ضمن آنکه بیشترین تقاضاها در حوزه مدیریت و مالی بوده است.

تمدید مهلت ثبت نام آزمون استخدامی، مشارکت وزارت کار در برگزاری بزرگترین آزمون جذب نیرو

محمدحسین قمری در گفت وگو با خبرنگاران، ضمن اعلام این مطلب افزود: ثبت نام روز گذشته سه شنبه 10 مهر به خاتمه رسید و با توجه به افزایش تقاضاها از سوی شرکت ها زمان ثبت نام این آزمون تمدید شد.

وی با تاکید بر اینکه زمان ثبت نام این آزمون تا روز جمعه 20 مهر تمدید شد، خاطر نشان کرد: دلیل این تمدید آنست که بیش از برآوردهای ما تقاضا برای جذب ارسال شد به گونه ای که در 2 هفته اخیر بیش از 200 شرکت جدید تقاضای جذب نیرو به وسیله این آزمون داشتند.

قمری افزود: در آزمون امسال تعداد شرکت های متقاضی جذب نیرو به وسیله این آزمون از مرز 1300 شرکت گذشته است.

وی در عین حال تاکید نمود: تعدادی از افراد شرکت نماینده در این آزمون ثبت نام خود را تکمیل نکرده اند و این دسته از متقاضیان تا 20 مهرماه مهلت دارند تا نسبت به تکمیل ثبت نام خود اقدام نمایند.

دبیر شورای سیاستگذاری آزمون استخدامی بخش خصوصی با بیان اینکه بیشترین تقاضاها در حوزه مالی و مدیریتی بوده است، اظهار کرد: تاکنون برای شرکت در این آزمون 50 هزار نفر ثبت نام قطعی کردند و تعدادی هم ثبت نام خود را قطعی نکرده اند که این دسته از داوطلبان تا خاتمه روز 20 مهرماه مهلت دارند نسبت به تکمیل ثبت نام خود اقدام نمایند.

قمری افزود: این آزمون برای استخدام در شرکت های خصوصی صنعتی، تجاری و فناور در سراسر کشور برگزار می گردد و افراد بالای 18 سال با هر سطحی از تحصیلات می توانند در این آزمون شرکت نمایند. متقاضیان می توانند بدون محدودیت سطح مدرک و رشته تحصیلی از میان 8 دسته و 222 عنوان شغلی، عناوین شغلی مورد نظر خود را انتخاب نمایند.

وی با بیان این که دومین دوره آزمون استخدامی بخش خصوصی شرکت های صنعتی، تجاری و فناوری در هشت دسته برگزار می گردد، گفت: این هشت دسته شامل هنر و رسانه و آموزش ، مالی و اداری، مهندسی، مدیریتی، بازاریابی و فروش، کارشناسی و ارائه خدمات و فناوری اطلاعات، فنی و اجرایی است.

مشارکت وزارت کار در برگزاری آزمون استخدامی

دبیر شورای سیاستگذاری دومین آزمون استخدامی بخش خصوصی با اشاره به خبرهای منتشر گردیده در خصوص عدم مشارکت وزارت کار در برگزاری این آزمون، یادآور شد: در شورای سیاستگذاری این آزمون دکتر آقامحمدی عضو مجمع تشخیص نظام، دکتر سپهری رییس موسسه کار و تامین اجتماعی، مهندس کلانتری معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاع اجتماعی حضور دارند.

تجربه اولین آزمون استخدامی

وی برگزاری آزمون های استخدام بخش خصوصی را از جمله راهکارهای برطرف چالش بیکاری بیان کرد و یادآور شد: اولین دوره این آزمون در سال گذشته برگزار گردید که برگزاری بعد از آنالیز چالش های اشتغال بوده است.

قمری با اشاره به جزییات برگزاری اولین دوره آزمون استخدام بخش خصوصی شرکت های صنعتی – تجاری و فناوری اظهار کرد: فراخوان اولین دوره این آزمون از شهریور ماه شروع شد که طی آن 60 هزار نفر در 266 عنوان شغلی با یکدیگر به رقابت پرداختند.

دبیر شورای سیاست گذاری آزمون استخدام بخش خصوصی شرکت های صنعتی و تجاری و فناوری با بیان این که در دور اول این آزمون 20 هزار نفر برای مصاحبه شغلی به مرحله دوم راه یافتند، خاطر نشان کرد: از این تعداد 9 هزار نفر انتخاب شدند که از این تعداد منتخب 6 هزار و 300 نفر به شرکت های صنعتی، تجاری و فناور معرفی شدند.

قمری با بیان این که این آزمون در 7 استان کشور برگزار گردید، افزود: در دومین دوره این آزمون در کوشش هستیم تا با همکاری سازمان فنی و حرفه ای و جهاد دانشگاهی تعداد استان های برگزار نماینده این آزمون را افزایش دهیم.

وی با اشاره به برگزاری دومین آزمون استخدام بخش خصوصی کشور، افزود: در این دوره از آزمون تعداد دسته های شغلی در 8 دسته و تعداد عناوین شغلی 222 عنوان تعریف گردیده است.

به گفته این مقام مسئول، در دومین دوره این آزمون شغل های با درآمد بالا و جدید که از سوی شرکت ها و صنایع تقاضاهایی داشتند، به این دوره از آزمون مشاغل، اضافه و برخی از آزمون های شغلی سال گذشته حذف شدند.

قمری زمان ثبت نام این آزمون را از شهریور ماه جاری دانست و افزود: مرحله غیر حضوری و اینترنتی این آزمون در آبان ماه و مرحله حضوری آن در آذرماه امسال برگزار خواهد شد.

دبیر شورای سیاست گذاری آزمون استخدام بخش خصوصی شرکت های صنعتی و تجاری و فناوری با تاکید بر این که طراحی و اجرای این آزمون مبتنی بر شایستگی های شغلی بومی احصاء گردیده در اولین دوره این آزمون بوده است، اظهار کرد: در این دوره علاوه بر ارائه آموزش های مهارت های نرم و راهنمای تخصصی به شرکت نمایندگان، امکان معرفی به فرصت های شغلی شرکت های خارج از کشور فراهم گردیده است.

وی در این باره توضیح داد: برخی از شرکت های خارجی با وزارت کار همکاری دارند که با تفاهم نامه ای که با وزارت کار منعقد گردیده است، متقاضیان به وسیله این آزمون به شرکت های خارجی معرفی می شوند.

قمری هزینه ثبت نام این آزمون را 57 هزار تومان بیان کرد و گفت: هزینه های اضافی از جمله معرفی منتخبین به شرکت ها در این آزمون حذف گردیده است.

آزمون استخدامی از زبان آمار

به گزارش خبرنگار خبرنگاران، در دوره اول آزمون استخدامی 50 درصد شرکت نمایندگان دارای مدرک کارشناسی، 29 درصد کارشناسی ارشد، 5 درصد دکتری و 16 درصد دارای مدرک کاردانی و مدارک پایین تر بودند.

از تعداد شرکت نمایندگان در این دوره 31.3 درصد در دسته کارشناسی و مهندسی، 19.4 درصد در دسته مالی، حقوقی و اداری، 10.7 درصد در دسته فناوری اطلاعات، 10.5 درصد در دسته مدیریت 10.1 درصد در دسته خدمات رفاهی و آموزشی ، 6.4 درصد در دسته طراحی، رسانه ای و فروش، 6.5 درصد در دسته بهداشت، درمان و مراقبت و 5.3 درصد در دسته اجرایی و فنی شرکت کردند.

این آزمون به صورت منطقه بندی انجام شد و مصاحبه شونده ها توسط داوران مورد ارزیابی قرار گرفتند که جزئیات آن به این توضیح است:

استان محل آزمون تعداد مصاحبه شونده ها تعداد داوران استان ها مصاحبه شوندگان
تهران 10486 316 تهران، البرز، قم، قزوین، سمنان، گلستان، مازندران، گیلان
خوزستان 1237 42 ایلام، بوشهر، خوزستان
کرمان 1971 65 کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان، فارس، هرمزگان
اصفهان 1710 28 اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد
خراسان رضوی 1596 48 خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان رضوی
آذربایجان شرقی 1498 43 آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان
همدان 1502 40 کردستان، لرستان، مرکزی، کرمانشاه، همدان

در اولین دور از آزمون استخدامی 1100 شرکت درخواست نیرو داشتند که این میزان شرکت شامل 28 هزار و 126 هزار فرصت شغلی می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 60

به "تمدید مهلت ثبت نام آزمون استخدامی، مشارکت وزارت کار در برگزاری بزرگترین آزمون جذب نیرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمدید مهلت ثبت نام آزمون استخدامی، مشارکت وزارت کار در برگزاری بزرگترین آزمون جذب نیرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید