باید از فرصت کنونی برای بازگشت آمریکا به برجام بهره ببریم

به گزارش مجله دامپزشکی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با بیان اینکه در نشست گروه 7 در لندن، گفت وگوی مهمی درباره ایران داشته اند، بر لزوم استفاده از فرصت کنونی برای بازگشت آمریکا به برجام تاکید کرد.

باید از فرصت کنونی برای بازگشت آمریکا به برجام بهره ببریم

به گزارش خبرنگاران، جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از گفت وگوی مهم درباره ایران و کره شمالی در جریان نشست کشورهای عضو گروه 7 خبر داد.

بورل بامداد سه شنبه در صفحه توئیتر خود با اشاره به نشست وزرای خارجه گروه 7 در لندن، نوشت: راضی هستم که برای شرکت در جلسه وزرای گروه 7 در لندن حضور دارم، که با مباحثه مهمی درباره ایران و کره شمالی آغاز شد.

وی همچنین توضیح داد: به عنوان هماهنگ کننده برجام، من بر لزوم استفاده از روزنه فرصت کنونی برای حرکت به سمت بازگشت آمریکا به توافق و اجرای کامل آن تاکید کردم.

علی رغم آن که دولت بایدن برای بازگشت به برجام ابراز تمایل کرده اما دولت جدید آمریکا نیز همچون دولت قبلی این کشور همچنان سیاست های مشابهی را در قبال ایران دنبال می کنند و بازگشت ایران به تعهدات کامل برجامی را به عنوان پیش شرط لغو تحریم ها علیه جمهوری اسلامی تعیین کرده اند اما مقام های ایران بارها تأکید کرده اند که آمریکا قبل از بازگشت به برجام باید تمامی تحریم ها علیه ایران را لغو کند.

در دور جدید نشست کمیسیون مشترک برجام که هفتم اردیبهشت ماه در وین برگزار شد، حاضران تصمیم به تسریع فرایند گفت وگوها گرفته و توافق شد فعالیت گروه های کارشناسی در دو حوزه لغو تحریم ها و هسته ای به صورت فشرده و سریع ادامه یابد و گروه کارشناسی سوم با عنوان گروه کارشناسی ترتیبات اجرایی با هدف گفت وگو در خصوص ترتیبات عملی مورد نیاز برای اجرایی شدن لغو تحریم ها و سپس بازگشت آمریکا به برجام تشکیل شود.

پیش از این نیز، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه با تاکید بر اهمیت ایران به عنوان یکی از همسایه های دریای خزر، ابراز امیدواری کرد که توافق هسته ای ایران، بار دیگر در چارچوب های گذشته و اولیه به اجرا درآید.

منبع: فارس

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 31 خرداد 1400 بروزرسانی: 31 خرداد 1400 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1697

به "باید از فرصت کنونی برای بازگشت آمریکا به برجام بهره ببریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باید از فرصت کنونی برای بازگشت آمریکا به برجام بهره ببریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید