خبرنگاران نماینده روسیه به مشاور ترامپ : دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدن است

به گزارش مجله دامپزشکی، مسکو - خبرنگاران - میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین با انتقاد از تحریم های ضد ایرانی و در واکنش به حرفهای اخیر رابرت اوبرایان مشاور امنیت ملی کاخ سفید، اتخاذ رویکردی دیپلماتیک را برای تعامل با تهران موثرتر دانست.

خبرنگاران نماینده روسیه به مشاور ترامپ : دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدن است

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش روز دوشنبه خبرنگاران، وی در حساب کاربری توئیتر نوشت: اگر تحریم ها تقریبا ته کشیده است، زمان آن نیست که به چیزی موثرتر بیندیشیم؟ مثلا دیپلماسی؟ دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدن است.

واشنگتن خود اذعان نموده است که دیگر تحریمی نمانده که علیه ایران اعمال نشده باشد. رابرت اوبراین مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفته که تحریمی نمانده است که آمریکا علیه ایران اعمال ننموده باشد.

وی در عین حال از اقدام های بازدارنده بیشتری علیه تهران، مسکو و پکن خبر داده اما شرح بیشتری در این مورد نداده است.

ترکش خالی تحریم ها نکته ای است که سیاستمداران ایران و آمریکایی به آن اشاره نموده و هدف از تکرار تحریم ها و تحریم های تکراری را جنگ روانی و تبلیغات برای پیروز نشان دادن کارنامه دولت جمهوریخواستار در برخورد با ایران دانسته اند.

واشنگتن از شروع پیروزی انقلاب اسلامی در ایران و به بهانه های مختلف تحریم هایی را علیه جمهوری اسلامی در پیش گرفت که در دوران شکوفایی صنعت هسته ای این تدابیر ظالمانه به اوج خود رسید و تقریباً تمامی ارکان نظام را نشانه رفت.

گرچه پس از توافق هسته ای ایران و 1+5 بخش هایی از تحریم های مالی آمریکا کنار گذاشته شد، ولی با پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری و وعده او برای تجدیدنظر در برجام، آمریکا به طور یک جانبه از این توافق خارج و تحریم های خود را که به صورت نصفه و نیمه به حالت تعلیق درآورده بود، دوباره اجرا کرد.

دولت جمهوری خواستار که بازگشت تحریم های پیشین را برای نیل به اهداف سیزده گانه خود ناکافی می دید، در ادامه راهبرد فشار حداکثری کوشش کرد تا به بهانه سرانجام تحریم تسلیحاتی ایران و علاوه بر اعمال تحریم های جدید، تحریم های سازمان ملل را با توسل به قطعنامه 2231 بازگرداند.

گویا واشنگتن از بی اثر بودن این تهدید خود مطلع بود که پس از این تکرار تحریم ها به تحریم های تکراری نیز متوسل شد و در تازه ترین اقدام بار دیگر بانک های ایرانی را و برای چندمین بار هدف تحریم های ثانویه قرار داد.

اکنون باید دید رابرت اوبراین و همفکرانش در وزارتخانه های خزانه داری و امور خارجه به چه تمهید جدیدی برای اتخاذ اقدام های بازدارنده علیه ایران دست خواهند زد درحالی که خود او به صراحت اذعان نموده که دیگر گزینه ای برای تحریم های بیشتر علیه ایران باقی نمانده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 10 آذر 1399 بروزرسانی: 10 آذر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1322

به "خبرنگاران نماینده روسیه به مشاور ترامپ : دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نماینده روسیه به مشاور ترامپ : دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید