دیپلمات ارشد چینی: تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران را نمی پذیریم

به گزارش مجله دامپزشکی، مدیرکل اداره کنترل تسیحات وزارت امور خارجه چین تأکید کرد کشورش تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران را نمی پذیرد.

دیپلمات ارشد چینی: تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران را نمی پذیریم

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، فو کانگ مدیرکل اداره کنترل تسیحات وزارت امور خارجه چین که روز آدینه به نمایندگی از کشورش در نشست کمیسیون مشترک برجام در وین اتریش حضور یافته بود، در خاتمه این نشست به خبرنگاران گفت پکن تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران را نمی پذیرد.

این دیپلمات ارشد چینی در پاسخ به سؤال خبرنگاران در مورد واردات نفت از ایران اظهار داشت: ما سیاست آمریکا مبنی بر به صفر رساندن صادرات نفت ایران را قبول نداریم. برای ما امنیت انرژی از اهمیت خاصی برخوردار است و ما تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران را نمی پذیریم.

آمریکا پس از خروج از برجام در اواسط اردیبهشت سال گذشته تحریم های متعددی را علیه صنعت نفت و سایر بخش های مختلف اقتصاد ایران وضع نموده است تا به زعم خود با اعمال فشار حداکثری ایران را وادار به مذاکره مجدد نموده و خواسته های خود را به ایران تحمیل کند.

کاخ سفید دو ماه قبل تمامی معافیت هایی را که موقتاً به هشت کشور برای خرید نفت از ایران داده بود لغو کرد تا فشار بر اقتصاد ایران را افزایش دهد.

دولت ترامپ از همان ابتدای خروج از برجام خاطرنشان کرد که صادرات نفت ایران را به صفر خواهد رساند اما با گذشت بیش از یک سال هنوز در تحقق بخشیدن به این ادعای خود ناکام بوده است.

قاسم ساعدی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، در مصاحبه با خبرنگاران، به صفر رساندن فروش نفت ایران با تحریم های آمریکا را امری غیرممکن دانسته و گفته است: ایران همیشه مشتری نفت خود را در جهان دارد، زیرا کشوری است که سال های متمادی به عنوان صادرکننده نفت، مطرح بوده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 مرداد 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 240

به "دیپلمات ارشد چینی: تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران را نمی پذیریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیپلمات ارشد چینی: تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران را نمی پذیریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید