آمریکا: فهرست تحریم ها علیه ترکیه را آماده نگاه داشته ایم

به گزارش مجله دامپزشکی، وزیر خزانه داری آمریکا در مصاحبه ای روز چهارشنبه گفته کشورش فهرست تحریم ها علیه ترکیه را آماده نگاه داشته اما نیازی نمی بیند آنها را اعمال کند.

آمریکا: فهرست تحریم ها علیه ترکیه را آماده نگاه داشته ایم

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، استیون منوشین، وزیر امور خزانه داری آمریکا روز چهارشنبه گفته دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا فهرست تحریم ها علیه را آماده نگاه داشته و در صورت لزوم آنها را اعمال خواهد نمود.

به نوشته رویترز، منوشین، علی رغم این گفت که آمریکا از روند آتش بس در سوریه راضی است و دلیلی برای استفاده از این تحریم ها نمی بیند.

وزیر خزانه داری آمریکا در این مصاحبه که به نوشته رویترز هنگام حضور او در عربستان سعودی صورت گرفته گفته دولت آمریکا این تحریم ها را برای مذاکره بر سر برقراری آتش بس در سوریه آماده نموده بود و اگر مذاکرات به نتیجه نمی رسید این تحریم ها اعمال می شدند.

منوشین در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا هنوز احتمال اعمال این تحریم ها وجود دارد گفت: پاسخ، مثبت است. ما هنوز این فهرست را داریم. دلیلی برای اینکه از آن استفاده کنیم نمی بینم.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز اول آبان ماه در یک نشست خبری با ابراز خرسندی از توافق میان آنکارا و واشنگتن برای برقراری آتش بس در شمال سوریه، دستور لغو تحریم های آمریکا علیه ترکیه را صادر کرد.

مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا پنجشنبه (25 مهرماه) خاطرنشان کرد آنکارا و واشنگتن به توافقی برای برقراری آتش بس پنج روزه در شمال سوریه دست پیدا نموده اند.

پنس که در ترکیه در کنار پامپئو حضور داشت گفت: توقفی در عملیات نظامی برای 120 ساعت برقرار خواهد شد و همزمان، ایالات متحده خروج نیروهای ی.پ.گ را از مناطق مورد نظر در منطقه امن تسهیل خواهد نمود. بعد از اتمام این مرحله، ترکیه موافقت نموده که آتش بس را دائمی کند.

معاون رئیس جمهور آمریکا گفت که دولت آمریکا هم متعهد شده تحریم ها علیه ترکیه را اعمال نکند. او گفت بعد از برقراری آتش بس دائمی، آمریکا تحریم های اعمال شده را پس خواهد گرفت.

مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه بعد از پنس در یک کنفرانس خبری حاضر شد و گفت که توافق با آمریکا آتش بس نیست بلکه تعلیق عملیات است. او گفت ترکیه کوشش برای کنترل منطقه مرزی را ادامه خواهد داد.

آنکارا از هفدهم مهر عملیات نظامی موسوم به چشمه صلح را به بهانه پاکسازی شمال شرق سوریه از یگان های مدافع خلق و ایجاد منطقه امنی به عمق 30 کیلومتر در خاک سوریه شروع کرد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 27 آذر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 587

به "آمریکا: فهرست تحریم ها علیه ترکیه را آماده نگاه داشته ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا: فهرست تحریم ها علیه ترکیه را آماده نگاه داشته ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید