آمادگی برای تداوم آرامش در بازار

به گزارش مجله دامپزشکی، به گزارش تجارت نیوز، رضا رحمانی در نشستی با کاظم خاوازی وزیر جهادکشاورزی اظهار کرد: در تامین مناسب و فراوری کافی اقلام اساسی و مایحتاج ضروری مردم، هر دو وزارتخانه مسئولیت های مشترکی دارند و باید برای توسعه همکاری ها و بهره گیری از فرصت های همکاری بیش از پیش برنامه ریزی و اقدام گردد.

آمادگی برای تداوم آرامش در بازار

وی اضافه نمود: یکی از برنامه های محوری وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال 99 توسعه صادرات غیرنفتی و مدیریت واردات است که در این موضوع، بخش کشاورزی و اقلام کالایی این حوزه، از نظر صادراتی و مدیریت دقیق واردات دارای اهمیت ویژه ای هستند.

رحمانی با اشاره به همکاری خوب وزارت جهاد کشاورزی با وزارت صنعت در قالب ستاد های مشترک همکاری از جمله ستاد تنظیم بازار کشور و ستاد برطرف موانع فراوری، گفت: توسعه بخش کشاورزی و دامی کشور در تامین بخش اساسی مواد اولیه مورد احتیاج واحدهای فراوریکننده مواد غذایی کشور دارای اهمیت فراوانی است و از این نظر وزارت صنعت حمایت از بخش کشاورزی را وظیفه خود دانسته و همه ظرفیت های موجود را برای افزایش همکاری ها به کار خواهد بست.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید نمود: توسعه صنایع تبدیلی، تکمیلی و زنجیره فراوری بخش کشاورزی به شکوفایی بخش صنعتی کشور به ویژه در حوزه صنایع غذایی یاری شایان توجهی نموده و در افزایش حجم صادرات غیرنفتی کشور می تواند نقش پررنگ تری داشته باشد.

رحمانی گفت: بخش مهمی از حوزه نظارت وزارت صنعت، معدن و تجارت و عملکرد سازمان حمایت مصرف کنندگان و فراوریکنندگان منوط به افزایش فراوریات بخش کشاورزی و تامین مناسب اقلام کالایی مورد احتیاج در سطح بازار این حوزه است.

منبع: ایرنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 25 خرداد 1399 بروزرسانی: 25 خرداد 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 984

به "آمادگی برای تداوم آرامش در بازار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی برای تداوم آرامش در بازار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید