آغاز ثبت نام اینترنت رایگان برای دانش آموزان، معلمان، اساتید و دانشجویان

به گزارش مجله وتورلد، تهران (پانا) - ثبت نام اینترنت رایگان معلمان، دانش آموزان، اساتید، دانشجویان و طلاب آغاز شد.

آغاز ثبت نام اینترنت رایگان برای دانش آموزان، معلمان، اساتید و دانشجویان

به گزارش وزارت ارتباطات، از مدتی قبل خبر تخصیص بسته اینترنت رایگان از سوی وزارت ارتباطات برای معلمان، دانش آموزان، اساتید، دانشجویان و طلاب منتشر شد. اوایل هفته، ستار هاشمی، معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات، جزئیات این بسته ها را تشریح کرد.

صبح امروز سایت https://ictgifts.ir/ برای دریافت اینترنت رایگان معلمان، دانش آموزان، اساتید، دانشجویان و طلاب باز شد. امکان فعال سازی این بسته به روی تلفن همراه و ثابت گروه هدف وجود دارد و هر فرد متقاضی تنها یک مرتبه می تواند ثبت نام کند.

بنابر اعلام سامانه ثبت نام بسته اینترنت رایگان، امروز (چهارشنبه) افرادی که رقم آخر کدملی آن ها 0، 1 و 2 است امکان ثبت نام دارند. هشتم مهرماه سامانه برای ثبت نام افراد با رقم آخر کدملی 3، 4 و 5 باز است. جمعه (نهم مهرماه) افرادی که کدملی آن ها با عدد 6، 7، 8 و 9 تمام می شود، امکان ثبت نام دارند. همچنین روز شنبه (10 مهرماه)، کسانی که از این زمانبندی جا مانده اند می توانند نام خود را در سامانه به ثبت برسانند.

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات با بیان اینکه ثبت نام برای دریافت اینترنت رایگان معلمان، اساتید دانشگاه و حوزه، طلاب و دانشجویان به زودی شروع خواهد شد، گفت: برای دانشجویان و طلاب بسته 30 گیگابایتی به مدت 6 ماه در نظر گرفته شده است.

با شروع مهرماه وزارت ارتباطات در راستای مسئولیت اجتماعی خود در آموزش الکترونیکی، مانند سال گذشته، اینترنت شبکه دانش آموزی شاد را رایگان اعلام کرد. ضمن این که برای معلمان، اساتید دانشگاه و حوزه، دانشجویان و طلاب بسته اینترنت رایگان در نظر گرفت.

با اعلام وزیر ارتباطات و اپراتورها، اکنون ترافیک راه یابی شده به سمت سامانه شاد در سراسر کشور و از طریق تمام اپراتورها اعم از ثابت و همراه رایگان است. هر کدام از دانش آموزان، اولیا و معلمان در سراسر کشور به سامانه شاد متصل شوند، این ترافیک رایگان خواهد بود و از بسته کاربری افراد، چیزی کسر نخواهد شد. این مسئله به تمامی اپراتورهای کشور ابلاغ شده است.

با توجه به مسئولیت اجتماعی که وزارت ارتباطات در راستای حمایت از آموزش الکترونیکی دارد، بسته های اینترنت هدیه ای برای اساتید حوزه و دانشگاه، معلمین و طلاب در نظر گرفته است. برای اساتید دانشگاه بسته 60 گیگابایتی، برای معلمان 40 گیگابایت و برای دانشجویان و طلاب بسته 30 گیگابایتی به مدت 6 ماه در نظر گرفته شده است.

کسانی که در دایره مشمولین این بسته قرار می گیرند، باید برای فعال سازی آن به سایت https://ictgifts.ir/ مراجعه کنند.

نکته مهم این است که ترافیک بسته هدیه از زمان فعال سازی به مدت 6 ماه اعتبار دارد و حتی اگر با تأخیر زمانی هم فعال شود، از همان روز به مدت 6 ماه در دسترس کاربر قرار می گیرد.

حدود 2 سال قبل و با شروع پاندمی کرونا، دولت تصمیم گرفت برای حفاظت از سلامت دانش آموزان و معلمان، آموزش کشور را به سمت مجازی شدن ببرد. توسعه یک پلتفرم برای تبدیل شدن به شبکه دانش آموزی از جمله اولین اقداماتی بود که از طریق اپراتورها انجام شد.

از همان زمان وزارت ارتباطات برای کمک به آموزش مجازی و دسترسی عادلانه همگانی به این امکان بسته های اینترنت برای دانش آموزان، معلمان، دانشجویان، اساتید دانشگاه و طلاب طی چند مرحله بسته های اینترنت در نظر گرفت و در فواصل مختلف به آن ها ارائه شد.

روزها و هفته های ابتدایی کرونا، ترافیک در شبکه ارتباطی کشور به قدری بالا رفت که همه بخش های وزارت ارتباطات برای تامین ظرفیت مناسب و برطرف کردن مشکلاتی که وجود داشت، شبانه روزی شروع به کار کردند. تخصیص بسته های اینترنت رایگان امکانی بود که وزارت ارتباطات به کنندگی از دولت برای روشن نگه داشتن چراغ آموزش در کشور در چند مرحله به دانش آموزان، دانشجویان، معلمان و اساتید دانشگاه و حوزه اختصاص داد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1851

به "آغاز ثبت نام اینترنت رایگان برای دانش آموزان، معلمان، اساتید و دانشجویان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز ثبت نام اینترنت رایگان برای دانش آموزان، معلمان، اساتید و دانشجویان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید