7 ویژگی مهم کفش های مجلسی اما راحت برای خانم ها

به گزارش مجله وتورلد، بیشتر خانم ها عاشق کفش های متنوع و زیبایی هستند که در مهمانی ها می پوشند. این کفش ها تاثیر زیادی روی استایل خانم ها دارند و زیبایی شان را بیشتر می نمایند؛ اما متاسفانه اغلب اوقات اسباب کمر درد و پا درد آن ها را هم فراهم می نماید. این مشکل به راحتی و با رعایت نکات زیر قابل رفع شدن است.

7 ویژگی مهم کفش های مجلسی اما راحت برای خانم ها

1- استفاده از فصل صندل های خوشگل

صندل ها بخش جدا نشدنی استایل تابستانه هستند و کفش های پاشنه بلندی که پنجه های باز دارند، از برترین گزینه هایی هستند که می توان در مهمانی های رسمی و مجلسی سراغ آن ها رفت.

 • هر کفش پاشنه بلندی مقداری شیب دارد و این شیب ممکن است فشار بیشتری روی پنجه پا وارد کند. بنابراین اگر جلوی کفش شما باز باشد، نوک پنجه به جای برخورد با سطح سخت، آزاد خواهد بود و احساس راحتی بیشتری خواهید کرد.

2- شیکترین پاشنه، برترین پاشنه نیست

خیلی از خانم ها با تماشا فشن شوهای خارجی و کفش های پاشنه باریک مدل ها دلشان می خواهد کفشی با پاشنه باریک داشته باشند تا جذابیت بیشتری به استایل آن ها دهد، در حالی که جذابیت بیشتر به معنی راحتی بیشتر نیست.

 • هر چه ارتفاع پاشنه بیشتر باشد و عرض آن کمتر، فشاری که به کمر شما وارد می گردد بیشتر خواهد بود.
 • بنابراین برترین پاشنه برای کفش زنانه پاشنه های پهن است که خوشبختانه مدتی است به شدت بین طراحی های روز جهان دیده می شوند.
 • پاشنه های مربعی و مستطیلی گزینه هایی ایده آل هستند که به ویژه اگر به کفش جلو باز اضافه شوند، ترکیبی راحت و زیبا خواهند ساخت.

3- در مهمانی های نیمه رسمی چه کفشی بپوشیم؟

مدتی است که صندل های پشت باز که شبیه دمپایی روفرشی هستند، به عنوان کفش زنانه مجلسی هم مد شده اند. این کفش ها مدل های بسیار متنوعی دارند و به ویژه برای استایل های تابستانه مناسب هستند.

 • اگر به یک مهمانی نیمه رسمی دعوت شدید و دوست داشتید استایل تابستانه خاصی برای خودتان بسازید، انتخاب یک جفت دمپایی روفرشی مجلسی یا صندل پشت باز از بین جدیدترین انواع آن تصمیم بسیار خوبی خواهد بود.
 • این صندل ها را می توان در خانه و موقع پذیرایی از مهمان ها هم پوشید.
 • اگر صندلتان پاشنه ندارد، توجه داشته باشید که کفی آن کمی ضخامت داشته باشد و راحت باشد تا فشار وارده از زمین مستقیما به کمرتان وارد نگردد.
 • داشتن کمی زرق و برق مثل نگین و سنگ روی صندل جذابیت آن را بیشتر می نماید و به زیبایی استایلتان خواهد اضافه کرد.
 • اگر میزبان مهمانی خودتان هستید و با صندل پاشنه بلند احساس راحتی نمی کنید، برای پذیرایی راحتتر سراغ مدل های کاملا تخت یا پاشنه کوتاه بروید.

4- مناسبترین ارتفاع پاشنه کدام است؟

خیلی از خانم هایی که قدشان کوتاه است سعی می نمایند صرفا با استفاده از کفش پاشنه بلند، قدشان را بلندتر از آنچه هست نشان دهند؛ به همین علت هم سراغ مدل های High Heels یا خیلی پاشنه بلند می فرایند.

 • قد را می توانید به وسیله مدل و طرح پارچه لباسی که به تن می کنید، بلندتر نشان دهید.
 • بعلاوه مدل موهای شما هم روی بلندتر نشان دادن قدتان تاثیر گذار است. برای مثال مدل موی گوجه ای که بالای سر جمع گردد، قدتان را بلندتر نشان خواهد داد.
 • به همین دلایل لازم نیست صرفا در پی پاشنه خیلی بلند باشید و به کمرتان فشار بیاورید. پاشنه استاندارد پاشنه ای است که اختلاف پنجه و پاشنه پا را به طرز فاحشی بیشتر نکند و روی کمر و زانوها فشار وارد نکند.

5- به فرم پنجه توجه کنید

اگر به هر علتی علاقه ای به پوشیدن صندل و کفش های جلو باز ندارید، مهم است که برای احساس راحتی بیشتر به فرم قسمت پنجه کفش دقت کنید.

 • استایلیست ها پیشنهاد می نمایند برای داشتن یک تیپ زنانه زیبا و ظریف، سراغ کفش هایی با پنجه های ظریف بروید. آن ها علاقه خاصی به کفش های نوک تیز دارند.
 • مسئله ای که وجود دارد این است که پنجه های نوک تیز ممکن است فشار زیادی روی انگشت های پا وارد نمایند و در صورت مداومت در استفاده باعث تغییر شکل انگشت ها شوند.
 • برای اینکه هم شیک باشید و هم به انگشت هایتان فشار زیادی نیاورید، کفش های با فرم نوک تیز اما پنجه پهن تر و پاشنه کوتاهتر را انتخاب کنید.
 • کفش هایی با پنجه گرد خیلی برای خوش استایل شدن توصیه نمی شوند؛ اما در صورتی که نمی توانید به هیچ وجه کفشی با ویژگی های قسمت قبل را پیدا کنید، سراغ این مدل ها بروید.

6- کفشتان نرم است یا خشک؟

از بزرگترین اشتباهاتی که می توان انجام داد این است که یک جفت کفش زنانه مجلسی خرید که جنس سفتی دارد و به جای اینکه به شکل قالب پا دربیاید؛ پاها را به شکل خودش دربیاورد. پوشیدن این نوع کفش ها آسیب های جدی را در بر خواهند داشت که برای آگاهی بیشتر درباره آنها بهتر است این مطلب را بخوانید.

 • توجه داشته باشید که جنس کفش باید نرم و قابل انعطاف باشد.
 • اگر رویه کفش روی پایتان خطوط عمیق می اندازد، کفش شما غیر استاندارد و سفت است.
 • قبل از حضور در هر مهمانی چندین بار کفشتان را بپوشید تا در شب مهمانی پاهایتان را نزند.

7- شیک بودن یا راحت بودن؟

خانم ها چه از زمانی که دختر بچه هستند و دنبال صندل بچه گانه می گردند، چه زمانی که بزرگتر شده اند و دنبال خرید دمپایی روفرشی هستند و چه زمانی که زن بالغی هستند که در پی کفشی پاشنه بلند برای شیک پوشی در مهمانی ها می گردند، همواره و همواره دوست دارند که شیک باشند و متفاوت با بقیه به نظر برسند. حتی اگر فرزند دختر هم داشته باشند همین قانون را برای او اجرا می نمایند و زیباترین مدل های صندل بچه گانه را برای دخترشان انتخاب می نمایند. این تفاوت گاهی به معنی تحمل سختی بیشتر در نحوه لباس پوشیدن است. به خاطر داشته باشید جهانی امروز مد و لباس معتقد است زیبایی منافاتی با راحت بودن ندارد و کافی است در لباسی که می پوشید یا کفشی که به پا دارید احساس راحتی کنید تا آدم جذابتری با استایلی متفاوت به نظر برسید. نکاتی که در این مقاله خواندید در این جهت کمکتان خواهد نمود.

منبع: فوت و فن
انتشار: 21 مرداد 1401 بروزرسانی: 21 مرداد 1401 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 2149

به "7 ویژگی مهم کفش های مجلسی اما راحت برای خانم ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 ویژگی مهم کفش های مجلسی اما راحت برای خانم ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید