کوبا کاردار آمریکا را احضار کرد

به گزارش مجله وتورلد، ایسنا نوشت:وزارت خارجه کوبا با احضار کاردار آمریکا در هاوانا مراتب اعتراض خود را به گزارش 2020 وزارت خارجه آمریکا درباره شرایط حقوق بشر کوبا اعلام داشت.

کوبا کاردار آمریکا را احضار کرد

کارلوس فرناندز د کوسیو، مدیرکل مسئول ایالات متحده در وزارت امور خارجه کوبا روز دوشنبه تیموسی زونیگا-براون، کاردار سفارت آمریکا را احضار کرد.

فرناندز د کوسیو، در صحبت با این دیپلمات به این موضوع اشاره نمود که دولت ایالات متحده به طور فرصت طلبانه از موضوعی حساس همچون حقوق بشر برای سیاست های تجاوزگرانه خود علیه کشورهایی که تابع دولت ایالات متحده نیستند و از حق حاکمیت مردم خود به صورت آزادانه دفاع می نمایند، استفاده می نماید.

وی تأکید کرد که گزارش فوق الذکر، خودسرانه و یک جانبه است و مشخصه آن اتهاماتی است که خلاف واقع است. در خصوص کوبا، این تهمت ها را سال ها گروه های سیاسی ایالات متحده، با مواضع شدید علیه کوبا، به عنوان بهانه ای برای افزایش اقدامات خصمانه و تحمیل اقدامات مالی اجباری با هدف آسیب رساندن به زندگی مردم کوبا و مجازات آنها به دلیل حمایت از سیستم سیاسی، مالی و اجتماعی که این کشور آزادانه و به طور مستقل انتخاب نموده است، تکرار می نمایند.

مدیرکل ایالات متحده وزارت خارجه کوبا گفت که نقض آشکار و سیستماتیک حقوق بشر در ایالات متحده و توسط دولت آن کشور شناخته شده و مستند است. این موارد مربوط به نژادپرستی، بیگانه ستیزی، بی رحمی پلیس، شکنجه زندانیان، حبس های طولانی مدت، استفاده از زندان های مخفی، یهود ستیزی، مک کارتیسم و سایر اشکال عدم تحمل مذهبی و عقیدتی است. قتل های غیرقانونی در مناطق مختلف دنیا و بازداشت های خودسرانه و طولانی مدت افراد بی گناه به این موارد اضافه شده است.

وی تأکید کرد که کوبا از اعتبار بین المللی در زمینه حقوق بشر برخوردار است، به دلیل نتایجی که در ارتقا و حمایت از آنها به دست آورده است. به دلیل سنت همکاری با سازوکارهای سازمان ملل که بر اساس دنیای بدون تبعیض عمل می نماید و برای حمایت این کشور از تلاشهای سایر ملتهای در حال توسعه برای حمایت از حقوق ملتهایشان.

کوبا اخیراً به عنوان عضوی از شورای حقوق بشر برای دوره 2023-2021 انتخاب شده است و بخشی از 44 سند از 61 سند بین المللی حقوق بشر است.

فرناندز د کوسیو از دولت ایالات متحده خواست تا کمپین های بی اعتبار خود از نظر حقوق بشر علیه کوبا را متوقف کند و به این اقدام و سایر فعالیتهای یک جانبه و مداخله جویانه در خصوص این موضوع انتها دهد.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 12 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1400 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1620

به "کوبا کاردار آمریکا را احضار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوبا کاردار آمریکا را احضار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید