کمیسیون اروپایی: در عمیق ترین بحران مالی از زمان جنگ جهانی قرار گرفته ایم

به گزارش مجله دامپزشکی، رئیس کمیسیون اروپایی با تاکید بر اینکه اروپا در عمیق ترین بحران مالی از زمان جنگ جهانی قرار گرفته خواهان توافق هر چه سریع تر کشورهای اروپایی درباره طرح بازسازی مالی اروپا به دلیل بحران کرونا شد.

کمیسیون اروپایی: در عمیق ترین بحران مالی از زمان جنگ جهانی قرار گرفته ایم

با ما سفر کنید و با تور ترکیبی اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران ، اورزولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپایی در تبادل نظریی با هندلزبلات آلمان درباره انتظارات بالا از ریاست دوره ای آلمان بر اتحادیه اروپا که از اول ماه جولای برگزار می گردد سخن گفته و تاکید نمود: این یک شانس عظیم است که آلمان حالا در این بحران عمیق ریاست دوره ای بر اتحادیه اروپا را بر عهده می گیرد.

وی در شرح این اظهارات خود تاکید نمود: آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان از یک تجربه سیاست اروپایی بسیار عظیم و اعتماد سران کشورهای اروپایی برخوردار است. این مسئله زمانی که ما در شورای اروپایی گرد هم می آییم آشکارا قابل لمس است و بسیار به ما یاری می نماید.

وی همچنین تاکید نمود که بین او و مرکل مناسبات بر مبنای اعتماد روزافزونی وجود دارد.

فون در لاین با تاکید بر اینکه البته همیشه با مرکل هم عقیده نیست در عین حال گفت: البته ما می دانیم که می توانیم به یکدیگر تکیه کنیم.

رئیس کمیسیون اروپایی همچنین از سران کشورهای اروپایی درخواست کرد که درباره طرح بازسازی دوباره اتحادیه اروپا بعد از بحران کرونا در ماه جولای تصمیم گیری نمایند.

وی این را مهم دانست که اتحادیه اروپا قبل از تعطیلات تابستان در این باره تصمیم گیری کند. فون در لاین در عین حال درباره دستیابی به توافقی در این باره در نشست بعدی سران اروپایی ابراز تردید نموده و گفت: شاید برای این منظور احتیاج به برگزاری نشست دیگری باشد.

رئیس کمیسیون اروپایی تاکید نمود که ما باید مدت طولانی کار کنیم تا این بسته اقتصادی به جریان بیفتد. وی تاکید نمود که اروپا در عمیق ترین بحران اقتصادی بعد از جنگ جهانی دوم قرار گرفته و به این برنامه اقتصادی احتیاج فوری دارد.

در حالی که بسیاری کشورهای عضو اتحادیه اروپا به شدت تحت تاثیر عواقب اقتصادی بحران کرونا قرار گرفته و منتظر تصویب بسته پیشنهادی کمیسیون اروپایی هستند، اما اجرای این طرح به دلیل اختلافات بین اعضاء همچنان به تعویق می افتد.

بحران کرونا اقتصاد در منطقه یورو را شدیدا تحت تاثیر قرار داده است. یک بسته سرمایه گذاری و اقتصادی عظیم پیشنهادی از طرف کمیسیون اروپایی قرار است بازسازی دوباره بعد از بحران کرونا را تضمین کند. اما مذاکرات در این باره پیچیده شده است.

سران اروپایی اخیرا در در ویدئو کنفرانسی نتوانستند در این باره نتیجه ملموس و مشخصی را به دست آورند.

بعضی کشورها و همچنین مجلس اروپا و بانک مرکزی اروپا خواستار تعجیل در این باره هستند، چرا که چشم انداز اقتصادی و بازار کار در این اتحادیه بسیار تیره و تار است.

در این مذاکرات پیشنهاد کمیسیون اروپایی برای یک بسته اقتصادی و سرمایه گذاری حدودا 750 میلیارد یورویی برای غلبه بر بحران یورو روی میز قرار گرفته است. از این مبلغ قرار است حدود 500 میلیارد یورو به عنوان یاری و بقیه به عنوان وام در اختیار کشورهای بحران زده کرونایی قرار گیرد. این بدهی ها قرار است تا سال 2058 مشترکا از بودجه اتحادیه اروپا بازپرداخت گردد.

البته مواضع 27 عضو اتحادیه اروپا در این باره همچنان متفاوت است. حجم کل بسته اقتصادی و اینکه از چه موقع باید بازپرداخت گردد و شرایط تخصیص این یاری های اقتصادی مورد اختلاف است.

بخصوص چهار کشور اتریش، دانمارک، سوئد و هلند نگران اعطای این یاری های بلا عوض به کشورهای عضو این اتحادیه و افزایش بدهی های اتحادیه اروپا هستند و با آن مخالفت می نمایند.

رئیس کمیسیون اروپایی در بخش دیگری از تبادل نظر با روزنامه هندلزبلات، به مسئله برگزیت پرداخته و تاکید نمود: عدم توافق در مذاکرا پسا برگزیت برای هیچ کس خوب نیست. البته وقوع چنین سناریویی بیشتر به انگلیس آسیب می رساند. ما یک بازار مشترک اروپایی با 27 عضو داریم. انگلیس تنها بازار وطنی خود را دارد.

رئیس کمیسیون اروپایی با تاکید بر اینکه اروپا خواستار دستیابی به توافقی با انگلیس در مذاکرات پسا برگزیت است در عین حال گفت: البته ما ارزش ها و اصول اساسی خود در این راستا را زیر سوال قرار نمی دهیم.

فون در لاین در بخش دیگری از این تبادل نظر پیروزی بر کرونا را تنها با فراوری واکسنی علیه آن ممکن دانسته و گفت: ما با همه نیرو در این راستا کار می کنیم تا این واکسن را فراوری کنیم و به صورت گسترده در دسترس قرار دهیم. بنابراین این اتفاق باید برای کشورهای فقیر آفریقا، آسیا و آمریکای جنوبی نیز رخ دهد چرا که این تنها راهی است که می توانیم این بیماری همه گیر را از بین ببریم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1118

به "کمیسیون اروپایی: در عمیق ترین بحران مالی از زمان جنگ جهانی قرار گرفته ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمیسیون اروپایی: در عمیق ترین بحران مالی از زمان جنگ جهانی قرار گرفته ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید