کرونا در اروپا، از انتقال وزیر خارجه بلژیک به آی سی یو تا پیش بینی افزایش مرگ ومیرها در آلمان

به گزارش مجله وتورلد، جدیدترین اخبار کرونایی از انتقال وزیر امور خارجه بلژیک به بخش آی سی یو بعد از ابتلا به کرونا و پیش بینی انستیتو رابرت کخ آلمان درباره افزایش چشمگیر مرگ های کرونایی در این کشور خبر می دهد.

کرونا در اروپا، از انتقال وزیر خارجه بلژیک به آی سی یو تا پیش بینی افزایش مرگ ومیرها در آلمان

با ما سفر کنید و با تور اروپا پاییزی از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، موج دوم کرونا در بعضی کشورهای اروپایی حتی با شدت بیشتری نسبت به موج اول آن خود را نشان داده و نگرانی های زیادی را در بین مقامات و شهروندان این اتحادیه ایجاد نموده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

انتقال وزیر خارجه بلژیک به بخش مراقبت های ویژه

جدیدترین اخبار کرونایی از اروپا حاکی از آن است که وزیر امور خارجه بلژیک که چند روز پیش تست کرونایش مثبت اعلام شد به بخش مراقبت های ویژه منتقل شد.

سخنگوی وزارت خارجه بلژیک اعلام نمود که وی روز چهارشنبه به بیمارستانی در بروکسل رفت و بعد از آن به بخش مراقبت های ویژه منتقل شد.

سخنگوی وزارت خارجه بلژیک در عین حال اعلام نمود که وزیر خارجه بلژیک شرایط نسبتا خوبی دارد. شرایط او نگران نماینده نیست و هوشیار است.

وزیر امور خارجه 45 ساله بلژیک روز شنبه بعد از مثبت شدن تست کرونایش به قرنطینه رفت.

کاهش فروش چشمگیر شرکت های کوچک و متوسط آلمانی

بر اساس یک نظر سنجی بحران کرونا بر شرکت های کوچک و متوسط در آلمان تاثیر چشمگیری داشته و سطح فروش آن را کاهش داده است.

بر این اساس بیش از نیمی از این شرکت ها از کاهش فروش خود در امسال میلادی اطلاع داده اند.

بالاترین رکورد مبتلایان روزانه در لهستان

لهستان هم رکورد جدید دیگری را در آمار مبتلایان روزانه ثبت نموده و بر اساس اطلاعات نهادهای بهداشتی این کشور در 24 ساعت گذشته 12107 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شدند. 168 نفر هم در اثر این ابتلا در این دوره زمانی جان خود را از دست دادند.

پیش بینی درباره افزایش مرگ های کرونایی در آلمان

لوتار ویلر، رئیس انستیتو رابرت کخ آلمان هم در گزارشی شرایط کرونایی را بسیار جدی ارزیابی نموده و درباره تحولات اخیر و افزایش آمار مبتلایان جدید در این کشور ابراز نگرانی نموده است. وی البته همچنان فرصت برای کند کردن شیوع ویروس کرونا را باقی دانست.

وی تاکید نمود که باید انتظار مرگ های کرونایی بیشتری را در آینده در آلمان داشته باشیم.

انستیتو رابرت کخ آلمان همچنین سراسر اتریش را به عنوان منطقه خطر کرونایی اعلام نمود.

قرنطینه سراسری در جمهوری چک

موارد ابتلای جدید به کرونا در جمهوری چک هم همچنان در حال افزایش است و بر اساس جدیدترین آمارها در 24 ساعت گذشته 14968 نفردر این کشور به کرونا مبتلا شدند که از زمان شیوع کرونا بی سابقه بوده است. 120 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

جمهوری چک با حدود 10.7 میلیون سکنه یکی از کشورهایی است که بیشترین رشد مبتلایان جدید به کرونا را دارد. از این رو جمهوری چک مجددا یک قرنطینه سراسری را که از امروز (پنج شنبه) در این کشور اجرایی می گردد را اعلام نموده است.

در بخش هایی از رم ایتالیا هم به دلیل افزایش چشمگیر موارد ابتلا به کرونا منع آمد و شد شبانه مقرر شده است. این دستور شب گذشته از طرف وزیر بهداشت و وزیر منطقه ای این شهر امضا شد. این قاعده از آدینه شب اجرایی شده و برای مدت 30 روز ادامه خواهد داشت.

رکورد بالای مبتلایان روزانه در ایتالیا

در روز چهارشنبه در ایتالیا حدود 15199 نفر به کرونا مبتلا شدند که بالاترین میزان مبتلایان روزانه از زمان شیوع کرونا در این کشور بوده است.

نشست سران اروپایی درباره کرونا برگزار می گردد

سران کشورهای اروپایی پنج شنبه هفته آینده در یک کنفرانس ویدئویی درباره همکاری های تنگاتنگ تر در بحران کرونا مشاوره می نمایند.

چارلز میشل، رئیس شورای اروپایی شب گذشته در سخنانی گفت: ما باید کوشش های مشترک خود برای مبارزه با بیماری کووید 19 را تقویت کنیم.

27 هزار مبتلای روزانه در انگلیس

در انگلیس هم در 24 ساعت حدود 27 هزار نفر به کرونا مبتلا شده اند.

وزیر بهداشت آلمان هم کرونایی شد

ینز اشپاهن، وزیر بهداشت آلمان هم تست کرونایش مثبت اعلام شد. این خبر را وزارت بهداشت آلمان روز چهارشنبه اعلام نمود .

سخنگوی وزارت بهداشت آلمان اعلام نمود که این سیاستمدار حزب دموکرات مسیحی بلافاصله در قرنطینه خانگی نهاده شد. تا به حال تنها علائم سرماخوردگی در وزیر بهداشت آلمان دیده شده است.

شپاهن در قبل از ظهر چهارشنبه در نشست کابینه در دفتر صدر اعظم آلمان شرکت نموده بود

سخنگوی دولت آلمان اعلام نموده که نیازی به قرنطینه شدن اعضای کابینه دولت فدرل آلمان که در نشست با اشپاهن حضور داشته اند نیست. این نشست منطبق با قوانین ضد کرونایی و با رعایت فاصله برگزار شده و این مسئله در نظر گرفته شده که در صورت مثبت بودن تست کرونای یکی از افراد، دیگران و یا بعضی افراد نیازی به رفتن در قرنطینه پیدا ننمایند

گسترش محدودیت های سفر به کشورها در اتحادیه اروپا

اتحادیه اروپا به دلیل افزایش چشمگیر آمار مبتلایان محدودیت های سفر تصویب شده علیه کشورها را به کانادا، گرجستان و تونس گسترش می دهد.

رکوردهای جدید بالای مبتلایان روزانه در بسیاری کشورهای اروپایی

با توجه به افزایش چشمگیر شمار مبتلایان به کرونا دولت سوئیس تقویت محدودیت ها برای مهار کرونا را در دستور کار قرار داده است.

وزیر کشور سوئیس اعلام نموده است که شرایط کشورش بسیار بدتر از بسیاری از دیگر کشورهای اروپایی است. به گفته وی شرایط جدی است. وی تحولات دو سه هفته آینده را بسیار معین نماینده دانست.

هلند هم با 8500 ابتلای روزانه رکورد بالایی را در این زمینه به نام خود ثبت نموده است.

کشورهای اسلوونی، کرواسی ، لیتوانی، اسلواکی و لهستان هم رکوردهای تازه جدیدی را در میزان مبتلایان روزانه ثبت نموده اند.

اتریش هم با ابتلای 2435 مورد جدید به کرونا در عرض 24 ساعت رکورد بالای جدیدی را از زمان شیوع کرونا ثبت کرد.

انستیتو رابرت کخ آلمان هم از ابتلای بیش از 11 هزار نفر در این کشور به کرونا در عرض 24 ساعت اطلاع داد که رکورد تازه ای در آمار مبتلایان روزانه محسوب می گردد.

جدیدترین آمار مبتلایان به کرونا در کشورهای مهم اروپایی

بر اساس جدیدترین آمارها شمار مبتلایان جدید به کرونا در اروپا همچنان در حال افزایش است و تا به حال در اسپانیا 1046641 نفر به کرونا مبتلا شده و 34366 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در فرانسه هم تا به حال 957421 نفر به کرونا مبتلا شده و 34048 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

بر اساس جدیدترین آمارها در انگلیس هم تا به حال 789229 نفر به کرونا مبتلا شده و 44158 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در ایتالیا هم تا به حال 449648 نفر به کرونا مبتلا شده و 36832 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

بر اساس جدیدترین آمارها در آلمان هم تا به حال 393525 نفر به کرونا مبتلا شده و 10014 نفر هم در اثر این ابتلا جان خود را از دست داده اند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 آذر 1399 بروزرسانی: 2 آذر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1306

به "کرونا در اروپا، از انتقال وزیر خارجه بلژیک به آی سی یو تا پیش بینی افزایش مرگ ومیرها در آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از انتقال وزیر خارجه بلژیک به آی سی یو تا پیش بینی افزایش مرگ ومیرها در آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید