بیکارترین کشور اروپایی کدام است؟

به گزارش مجله دامپزشکی، متوسط نرخ بیکاری در کشورهای عضو اتحادیه اروپا در سطح 7.5 درصد باقی ماند که در این بین بالاترین نرخ بیکاری متعلق به یونان، اسپانیا و ایتالیا است و کمترین نرخ بیکاری در جمهوری چک مشاهده شده است.

بیکارترین کشور اروپایی کدام است؟

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش ایسنا به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، تا انتها نوامبر 2019 نرخ بیکاری در منطقه یورو و اتحادیه اروپا بدون تغییر نسبت به مدت مشابه ماه قبل و به ترتیب در سطح 7.5 درصد و 6.3 درصد باقی ماند. این نرخ بیکاری پایین ترین نرخ بیکاری ثبت شده در کشورهای عضو اتحادیه اروپا از ژوئیه 2008 بوده است.

تخمین زده می گردد تا انتها ماه نوامبر 15 میلیون و 582 هزار مرد و زن در سطح اتحادیه اروپا بیکار باشند که از این تعداد، 12 میلیون و 315 هزار نفر ساکن کشورهای عضو منطقه یورو بوده اند. در مقایسه با ماه اکتبر، شمار افراد بیکار در اتحادیه اروپا 34 هزار نفر و در سطح منطقه یورو 10هزار نفر افزایش یافته است.

همچنین در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، شمار بیکاران در سطح اتحادیه اروپا 768هزار نفر و در سطح منطقه یورو 624 هزار نفر کاهش پیدا نموده است.

در بین کشورهای عضو، بالاترین نرخ بیکاری متعلق به یونان با 16.8 درصد بوده است و پس از این کشور، اسپانیا با 14.1 درصد، ایتالیا با 9.7 درصد و فرانسه با 8.4 درصد قرار دارند. از سوی دیگر کمترین نرخ بیکاری در جمهوری چک با 2.2 درصد مشاهده شده است و پس از این کشور، آلمان با 3.1 درصد، لهستان با 3.2 درصد و مجارستان با 3.5 درصد قرار دارند.

در مقایسه با ماه اکتبر سال قبل، نرخ بیکاری در 20 کشور کاهش یافته است، در هلند و پرتغال ثابت باقی مانده و در شش کشور نیز افزایش یافته است.

در مقایسه با سال قبل، بیش ترین افزایش نرخ بیکاری در سوئد (از 6.5 درصد به 6.9 درصد) بوده است و پس از این کشور، لیتوانی (از 5.8 درصد به 6.4 درصد) و قبرس(از 7.5 درصد به 7.7 درصد) قرار دارند.

بیش ترین کاهش در نرخ بیکاری نیز مربوط به یونان (از 18.8 درصد به 16.8 درصد) بوده است و پس از این کشور بلغارستان(از 4.8 درصد به 3.7 درصد) قرار دارند.

نرخ بیکاری طی این مدت در هلند 3.5 درصد، انگلیس 3.7 درصد، اتریش 4.2 درصد و دانمارک 5.2 درصد بوده است. در بین کشورهای اروپایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند نیز نرخ بیکاری در ایسلند 3.3 درصد و در نروژ 3.4 درصد اندازه گیری شده است.

منطقه یورو شامل 19 کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می نمایند. اتحادیه اروپا نیز دارای 28 عضو است که شامل 19 کشور عضو منطقه یورو به علاوه انگلیس، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 15 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 700

به "بیکارترین کشور اروپایی کدام است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیکارترین کشور اروپایی کدام است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید