کدام کالاهای خوراکی در اردیبهشت ماه ارزان شدند؟

به گزارش مجله وتورلد، به گزارش خبرنگاران، در اردیبهشت ماه 1400 تغییرات متوسط قیمت اقلام خوراکی منتخب برای گروه های مختلف خوراکی در مناطق شهری کشور بشرح زیر است:

کدام کالاهای خوراکی در اردیبهشت ماه ارزان شدند؟

نان و غلات:

در این گروه، اقلام شیرینی خشک با 3,8 درصد ، رشته آش با 3.4 و برنج ایرانی درجه یک با 1.9 درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته اند.

گوشت قرمز، سفید و فرآورده های آن ها:

در این گروه، اقلام ماهی قزل آلا با 2,1 درصد، گوشت گاو یا گوساله با 2 درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته اند. همچنین در این گروه مرغ ماشینی با 5.5 درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته است.

لبنیات، تخم مرغ و انواع روغن:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به شیر خشک با 2,4 درصد، ماست و دوغ پاستوریزه با 1.9 درصد بوده است. همچنین در این گروه تخم مرغ ماشینی با 11.4 درصد و روغن نباتی جامد با 3.4 درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته اند.

میوه و خشکبار:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به لیمو ترش با 5,8 درصد و مغز بادام درختی با 5.2 درصد بوده است. همچنین در این گروه خربزه با 38.3 درصد،هندوانه با 29.6 درصد ،موز با 18.5 درصد و پرتقال با 17 درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته اند.

سبزیجات و حبوبات:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به نخود با 7,6 درصد، هویج فرنگی با 6.9 درصد، لپه و لوبیا چیتی با 6 درصد بوده است. همچنین در این گروه اقلام خیار با 22.8 درصد، بادمجان با 11.3 درصد و کدو سبز با 7.5 درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته اند.

قند و شکر، آشامیدنی ها و سایر خوراکی ها:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به نوشابه گازدار با 7,9 درصد، قند با 5.6 درصد و شکر با 3,5 درصد بوده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

آخرین اخبار مالی را در کانال تلگرامی خبرنگاران دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 19 تیر 1400 بروزرسانی: 19 تیر 1400 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1730

به "کدام کالاهای خوراکی در اردیبهشت ماه ارزان شدند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام کالاهای خوراکی در اردیبهشت ماه ارزان شدند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید