کتابخانه هاسکل؛ کتابخانه ای در مرز کانادا و آمریکا

به گزارش مجله وتورلد، کتابخانه هاسکل، کتابخانه ای است که دقیقا روی مرز دو کشور آمریکا و کانادا واقع شده است و همین موضوع باعث شده تا این مجموعه ویژگی های خاص خود را داشته باشد.

کتابخانه هاسکل؛ کتابخانه ای در مرز کانادا و آمریکا

اگر علاقمند به سفر با برترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و آبشار نیاگارا تماشا کنید و برترین تجربه سفر را داشته باشید.

اگر از در کتابخانه هاسکل که واقع در ورمونت آمریکا است، وارد ساختمان شوید و به سمت قفسه های کتاب بروید، دیگر در آمریکا نخواهید بود! حالا شما در کبک کانادا هستید. ساختمان مجموعه کتابخانه آزاد هاسکل The Haskell Free Library و خانه اپرا دقیقا روی مرز ایالات متحده آمریکا و کانادا بنا شده است. قرار گرفتن مجموعه در این مکان غیرمعمولی اتفاقی نبوده و با علم بر مرزی بودن این نقطه ساخته شده است.

این کتابخانه به وسیله فردی به نام مارتا هاسکل Martha Stewart Haskell و فرزندش کلونل استوارت هاسکل به عنوان یادبودی از همسر مرحوم مارتا، یعنی کارلس ساخته شده است. مارتا اصالتا اهل کانادا بود و کارلوس آمریکایی. زیبایی کار آن ها در این بود که محموعه ای ساختند که اتحاد و همدلی دو کشور را زیر یک سقف واقعی یا همان کتابخانه و خانه اپرا به نمایش می گذارد. جالب است بدانید که فرایند پیشرفت و کار این ساختمان به وسیله ناظران هر دو کشور کنترل می شد.

قرار گرفتن کتابخانه هاسکل در مرز آمریکا و کانادا مسبب اتفاقات جالبی شده است. مثلا از آنجایی که کتاب ها و میز های مطالعه در قسمت کانادایی مجموعه هستند، اما ورودی از قسمت آمریکایی است، به این ساختمان لقب تنها کتابخانه بدون کتاب آمریکا را داده اند. بعلاوه استیج خانه اپرا در قسمت کانادایی است و جایگاه های سالن در بخش آمریکایی قرار گرفته که به آن تنها خانه اپرای بدون استیج استان متحده می گویند.

مجموعه هاسکل هدیه ای به هر دو کشور بود، اما نکته مجذوب کننده ماجرا اینجا است که تمام راستا اطراف ساختمان فنس کشی شده است. یعنی اگر کسی قصد عبور از این راستا برای رفتن به کبک کانادا از آمریکا را داشته باشد، باید حتما از این کتابخانه بازدید کند.

منبع: کجارو / curiosity.com
انتشار: 30 بهمن 1400 بروزرسانی: 30 بهمن 1400 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1994

به "کتابخانه هاسکل؛ کتابخانه ای در مرز کانادا و آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتابخانه هاسکل؛ کتابخانه ای در مرز کانادا و آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید