راهنمای سفر به سیدنی ، شهر مجذوب کننده و پر از شگفتی (تور استرالیا ارزان)

به گزارش مجله وتورلد، شهر سیدنی قدیمی ترین، بزرگترین و کلانشهر ترین شهر کشور استرالیا به شمار می رود و تنها در سال گذشته بیش از 13 میلیون بازدید نماینده داشته، چرا که مملو از جاذبه های دیدنی با کلاس جهانی می باشد و در میان ترکیب اغوا نماینده ای از خشکی و دریا واقع شده است. زمانی که این بندر درخشنده را از روی کشتی که به نرمی روی آب حرکت می نماید دیدن می کنید، بادبان های سفید خانه اپرای سیدنی Opera House را که در نور آفتاب برق می زنند می بینید و به تحسین قوس زیبای پل هاربر Harbour Bridge می پردازید، تصور اینکه این شهر درخشان و دوست داشتنی، زمانی یک شهر مهاجرنشین، مخصوص مجرمان وحشی و بی رحم بوده، بسیار سخت است. در سال 1788 میلادی، کاپیتان آرتور فیلیپ، فرمانده اولین ناوگان مهاجر به استرالیا در همین ساحل کو Sydney Cove از سواحل جنوبی سیدنی، اولین مهاجر نشین بریتانیایی در استرالیا را برپا کرد. امروزه بازدیدنمایندگان در راهنمای سفر به سیدنی می توانند تاریخ شنیدنی سیدنی را در گذرگاه های باریک سنگفرش شده و بناهای تاریخی منطقه قدیمی راکس Rocks، در موزه های برجسته شهر و نقش های رسم شده بر سنگ به وسیله گدیگال ها Gadigal (بومیان استرالیا) که زمانی در این سرزمین رشد کردند؛ آنالیز و کشف نمایند. سیدنی هنوز هم با روح پر ماجرای مهاجران آن زنده است. گردشگران می توانند از پل هاربر Harbour Bridge بالا بروند، در میان امواج سبز رنگ سواحل طلایی سیدنی موج سواری نمایند یا طی یک تور تفریحی خوش چشم انداز بر فراز شهر پرواز نمایند و از تورهای جذابی که پارک های ملی اطراف شهر برای گردش و سیاحت فراهم نموده اند، لذت ببرند. در نوشتار راهنمای سفر به سیدنی، جاذبه های گردشگری سیدنی را به شما معرفی می کنیم. در صورتی که قصد سفر به این شهر را دارید، با ما همراه باشید تا بتوانید به برترین صورت برای دیدنی های سیدنی برنامه ریزی کنید.

راهنمای سفر به سیدنی ، شهر مجذوب کننده و پر از شگفتی (تور استرالیا ارزان)

با تور استرالیا ارزان از بزرگترین کشور قاره اقیانوسیه دیدن کنید و شهرهای زیبای ملبورن و سیدنی استرالیا را ببینید.

محله راکس The Rocks

محله تاریخی راکس Rocks که در خارج از بخش مرکزی بندر سیدنی واقع شده، کاراکتر ویژه ای در بین جاذبه های گردشگری سیدنی دارد که در طول روز و در هنگام شب متفاوت و منحصر به فرد است. نام این منطقه یعنی کلمه Rocks که به معنی سنگ ها یا صخره هاست، برگرفته از سواحل سنگی بخش غربی ساحل Sydney Cove است، مکانی که مجرمان مهاجر به استرالیا، اولین چادرهای خود را در آن برپا کردند. امروزه بیش از 100 خانه و ساختمان بسیار قدیمی در طول خیابان های باریک و به هم چسبیده این منطقه وجود دارند که یکی از قدیمی ترین آن ها خانه Cadmans cottage ساخته شده در سال 1816 می باشد. این محله مملو از فروشگاه های محلی، معماری مربوط به دوره استعماری در استرالیا، رستوران های شلوغ و عالی می باشد و در هنگام شب، بارهای آن بسیار شلوغ و پر انرژی هستند. در کوچه های باریک و سنگفرش شده پر از فروشگاه های سوغاتی، رستوران ها، کافه ها و گالری های هنر معاصر و بومی قدم بزنید یا از غرفه های بازار منطقه خرید کنید. تورهای متنوعی نیز ارائه می شوند، از تورهای بازدید پیاده از میراث های بومی منطقه تا گردش های ویژه عکاسی و تورهای شبانه اظهار روح. از محله راکس The Rocks می توانید به سمت پل هاربر سیدنی پیاده روی کنید و سپس به روی پل بروید تا بتوانید منظرههای خیره نماینده بندر را به صورت رایگان دیدن نمایید. وقتی از پل رد شوید به محله کریبلی می رسید که در آن چیزی بجز خانه های مسکونی وجود ندارد، اما به لونا پارک مشهور سیدنی نیز نزدیک خواهید بود. بهتر است این نکته را بدانید که محله راکس The Rocks برای غذا خوردن و وقت گذرانی در هنگام شب گران قیمت است و یک محله توریستی محسوب می شود، بنابراین اگر در پی تجربه کردن سیدنی به برترین و اصیل ترین حالت ممکن هستید، این محله، محله ای نیست که بتواند سیدنی واقعی را به شما نشان دهد. اما در هر حال، محله فوق العاده ای است و وقت گذرانی در آن و در بین دیدنی های سیدنی بسیار لذت بخش و مفرح می باشد.

مرکز شهر | اسکله مدور Circular Quay

اسکله مدور سیدنی Circular Quay یک منطقه بندری بسیار پر شور و انرژی است که محل اصلی ترمینال کشتی های مسافری می باشد. در ساعات شلوغی، هزاران کارمندی که در حال رفتن به خانه هستند از این منطقه عبور می نمایند، کافه ها شلوغ می شوند و هنرمندانِ خیابانی در پیاده روهای آفتابی آن به سرگرم کردن مردم محلی و گردشگران مشغولند. برای گردشگران، این منطقه نقطه شروع سفرهای پر هیجان دریایی و یکی از برترین راه های تحسین کردن بندر درخشان سیدنی است. کشتی ها نیز از این مکان به نقاط دیگر مانند ساحل مانلی Manly، خلیج واتسون Watsons Bay و باغ وحش تارونگا Taronga Park Zoo حرکت می نمایند. بازدید از باغ وحش تارونگا Taronga Park Zooیک تفریح عالی خانوادگی و یک راه بسیار خوب برای دانستن در خصوص حیات وحش مشهور استرالیا و حیوانات دیگر از سرتاسر دنیاست. اگر بلیط این باغ وحش را از قبل بخرید، شامل یک سواری هیجان انگیز در ماشین سافاری هوایی Sky Safari (تله کابین) می باشد. در طول مهاجرت زمستانی سالیانه نهنگ ها، سفرهای دریایی ویژه دیدنی نهنگ ها whale-watching cruises مسافران را با خود به کمی دورتر از سیدنی می برند تا بتوانند این موجودات بی نظیر را از نزدیک مشاهده نمایند. اگر از اسکله مدور Circular Quay و در پیاده رویی که در امتداد ساحل وجود دارد، به سمت جنوب بروید به خانه اپرا Opera House و باغ های بوتانیک سلطنتی Royal Botanic Gardens می رسید و البته یک پیاده روی کوتاه به سمت شمال، شما را به پل هاربر سیدنی Sydney Harbour Bridge و ناحیه تاریخی راکس Rocks می رساند. به سمت غرب بروید و سری به موزه رایگان هنرهای معاصر Museum of Contemporary Art را که در یک ساختمان به سبک آرت دکو Art Deco قرار گرفته و نمایشگاه های بسیار پیشرو و اغلب جنجالی برگزار می نماید، بزنید. ساختمان ملکه ویکتوریا Queen Victoria Building و طاق های نزدیک به آن، نقاطی زیبا هستند که بخاطر معماری فوق العاده و به عنوان محلی برای خرید کردن معروفیت دارند و از جاذبه های سیدنی هستند که نباید بازدید از آن ها را از دست بدهید. ساختمان ملکه ویکتوریا Queen Victoria Building یکی از مهمترین مراکز خرید سیدنی باشد که به سبک رومی ساخته شده و از طریق گذرگاه های طاقدار زیرزمینی به ایستگاه Town Hall Station متصل شده است. این بنای باشکوه که در اصل به عنوان یک سالن خرید و بین سال های 1893 و 1898 ساخته شده، دارای یک گنبد خیره نماینده در وسط و بیست گنبد کوچکتر در اطراف آن است، به منظور ایجاد فروشگاهی مابین سال های 1893-1898 بود. بعد از دهه ها غفلت و حتی برنامه ریزی برای خراب کردن کل ساختمان، این ساختمان بی نظیر بالاخره در اوایل دهه هشتاد بازسازی شده به شرایط اولیه اش بازگشت. در راهنمای سفر به سیدنی مهم هست که بدانید، امروزه بیش از 200 فروشگاه شیک در ساختمان بسیار روشن و درخشان این بنا وجود دارد. حتی اگر از خرید و خرید کردن خوشتان نمی آید، ساختمان ملکه ویکتوریا Queen Victoria Building در بین جاذبه های گردشگری سیدنی، مکانی است که می بایست حتما از آن بازدید کنید. تنها برای اینکه پنجره های شیشه رنگی و کف های موزاییک و بعلاوه بازسازی پیروز آن را تحسین کنید. گشت و کاوش در مرکز شهر سیدنی به طور کامل بیشتر از یک روز زمان می برد، اما این منطقه در بین دیدنی های سیدنی واقعا قلب این شهر به شمار می رود و تمامی رخدادها در آن اتفاق می افتند و نقاط متعددی برای پیاده روی و کاوش در آن وجود دارند.

بندرگاه دارلینگ Darling Harbour

در غرب شهر سیدنی، بندر دارلینگ Darling Harbour واقع شده و بزرگترین جاذبه راهنمای سفر به سیدنی است. این بندر که محلی مجذوب کننده برای هر دو گردشگران و اهالی سیدنی به شمار می رود، یک محدوده ویژه پیاده روی ساحلی پر از فروشگاه ها، رستوران ها، موزه ها، نمایشگاه ها و مراکز تفریحی می باشد. در این منطقه، خانواده ها مجذوب مجسمه های مومی موزه مادام توسو Madame Tussauds، باغ حیات وحش سیدنی WILD LIFE Sydney Zoo و آکواریوم سیدنی SEA LIFE Sydney Aquarium خواهند شد، آکواریومی که شامل بزرگترین کلکسیون موجودات دریایی استرالیا می باشد. موزه Australian National Maritime Museum نمایشگاه های جالب و هیجان انگیزی در خصوص علوم، تکنولوژی، طراحی و تاریخ برگزار می نماید. در موزه، عاشقان و هواداران تاریخ می توانند سوار مدلی بسیار پر شباهت از کشتی کاپیتان کوک Captain Cook (دریانورد و مکتشف بریتانیایی، کاشف استرالیا) که Endeavour نام داشت، شوند. بچه های کوچکتر حتما عاشق کاروسل، زمین بازی و پارک آبی در بین دیدنی های سیدنی خواهند شد. همینطور هم شیفته سالن آیمکس سینمای 9 بعدی، قایق های جت، پروازهای شبیه سازی شده و رانندگی های ماجراجویانه مابین این جاذبه های هیجان انگیز. برای کسانی که در میان این همه هیجان در پی یک فضای آرام و سبز هستند، باغ چینی دوستی Chinese Garden of Friendship را در راهنمای سفر به سیدنی پیشنهاد می کنیم که می توان در میان درخت های بید و برکه های پر از ماهی های زیبا و رنگارنگ کوی koi چای بنوشید و از آرامش باغ لذت برد.

خانه اپرای سیدنی Sydney Opera House

خانه اپرای سیدنی که یکی از مهمترین و متمایزترین بناهای دنیا به شمار می رود، جز لیست میراث دنیای یونسکو و جاذبه درخشان بندر پر زرق و برق سیدنی است. این ساختمان تحسین برانگیز که به شکل یک صدف یا یک بادبان موج دار طراحی شده، بر تکه زمینی که اطراف آن را آب احاطه نموده، قرار گرفته است. برای داشتن یک تجربه خاطره انگیز، بهتر است از روی یک کشتی مسافری که به نرمی روی آب حرکت می نماید، با خانه اپرای سیدنی عکس بگیرید، در یکی از رستوران های آن آرام بگیرید، در محوطه بیرونی آن قدم بزنید یا در یکی از تورهای ویژه بازدید از این بنای باشکوه که شامل سالن های تئاتر، استودیوها، اتاق های نمایش، سالن کنسرت و سینمای آن می شود، شرکت کنید. در میان تورهای ویژه این ساختمان در بین جاذبه های گردشگری سیدنی، توری با نام تور پیاده راهنمای خانه اپرای سیدنی Sydney Opera House Guided Walking Tour وجود دارد که اگر در آن شرکت کنید، در خصوص تاریخچه این بنا در راهنمای سفر به سیدنی اطلاع پیدا می کنید و می توانید نگاهی به پشت صحنه اداره آن بیاندازید.

پل هاربر سیدنی Sydney Harbour Bridge

پل هاربر سیدنی Harbour Bridge که مردم محلی آن را با نام چوب لباسی Coathanger می شناسند، مشهورترین سمبل شهر سیدنی قبل از ساخت خانه اپرا Opera House در راهنمای سفر به سیدنی بوده است. این پل که در سال 1932 ساخته شده و هنوز هم به عنوان بزرگترین پل قوسی فولادی در دنیا شناخته می شود، سواحل شمالی و جنوبی بندرگاه را با یک قوس که 134 متر بالاتر از سطح آب قرار گرفته به هم متصل نموده است. روی پل هاربر Harbour Bridge، دو ریل مخصوص قطار و هشت لاین مخصوص عبور خودرو وجود دارد که جهت آن ها، بسته به جریان ترافیک تغییر داده می شود. افزایش ترافیک پل، باعث شد که برای آسان نمودن رفت و آمد، در سال 1992 تونل بندرگاه احداث شود، اما هنوز هم رانندگان علاقمند به دیدنی منظره آبی دریا می توانند از روی پل عبور نمایند. پیاده ها نیز می توانند در پیاده رو پل قدم بزنند یا به تور ویژه بالا رفتن از پل بپیوندید تا از نمای پانورامای خیره نماینده شهر و بندر سیدنی لذت ببرید. بعلاوه برای دانستن تاریخ هیجان انگیز ساخت پل در بین دیدنی های سیدنی، می توانید به موزه ای که در پایه جنوب شرقی پل قرار گرفته است، مراجعه کنید.

برج سیدنی Sydney Tower

برج سر به فلک کشیده سیدنی با ارتفاع 309 متر، بلندترین ساختمان شهر است و در کنار خانه اپرا و پل بندرگاه، یکی از سمبل های شهر سیدنی محسوب می شود. برج سیدنی Sydney Tower با برجک گرد طلایی رنگ خود، دقیقا از مرکز خرید پر رفت و آمد سر بر آورده است. آسانسورهای سریع السیر برج، بازدیدنمایندگان را به سکوی مشاهده در بالاترین نقطه برج یا به طبقه روباز کف شیشه ای می رسانند. آن بالا، بازدیدنمایندگان می توانند از دیدنی منظره پانورامایی شهر سیدنی و اطراف آن لذت ببرند و یا در رستوران های گردان و کافی شاپ آن غذا سفارش دهند. پیشنهاد دیگر ما برای جاذبه های گردشگری سیدنی این است که سینمای چهار بعدی را تجربه کنید که نماهایی از مهمترین و مشهورترین جاذبه های گردشگری شهر را برای شما به نمایش می گذارد.

سواحل سیدنی Sydney Beaches

شهر سیدنی به خاطر سواحل فوق العاده اش مشهور است. در اطراف بندر سیدنی، خلیج های کوچک و دنج بسیاری با آب های آرام و شن های دانه درشت سفید رنگ وجود دارند. با کمتر از 15 دقیقه رانندگی از شهر، به ساحل مشهور Bondi Beach با موج های بلند مناسب موج سواری، کافه های خوش منظره و فضایی کاملا بین المللی می رسید. برای دیدنی منظره ها ساحلی کم نظیر، از کنار صخره های Bondi تا ساحل Coogee را پیاده طی کنید. سایر سواحل اقیانوسی این منطقه، سواحل Cronulla (تنها ساحلی است که دسترسی مستقیم به آن با قطار امکان پذیر است)، Bronte Tamarama و Maroubra هستند. ساحل Manly نیز با پیاده رو های ساحلی، استخر اقیانوسی با تور محافظت شده و فروشگاه ها و رستوران های عالی، یکی از منطقه ها ساحلی محبوب سیدنی به شمار می رود. کمی بیشتر که به سمت شمال شهر بروید، در سواحل Collaroy ،Dee Why و Narrabeen موج های فوق العاده ای برای انجام موج سواری وجود دارند. شناگران می بایست بین پرچم های قرمز و زرد بمانند و از محدوده خارج نشوند. در طول تابستان، غریق نجات های داوطلب در تمامی سواحل موج سواری اقیانوس آرام به مراقبت از مردم مشغولند و مسابقه های جالب و محبوبی در خصوص نجات دادن جان شناگرها در بین دیدنی های سیدنی برگزار می نمایند.

خیابان جورج George Street

خیابان جرج George Street که قدیمی ترین خیابان استرالیا به شمار میرود، روزگاری مسیر بی نام و نشانی بود که محکومان بریتانیایی تنها برای بردن آب از نهر، از آن گذر می کردند، اما امروزه یکی از شریان های مهم ترافیکی شهر سیدنی به شمار می رود. در این خیابان و در بین دیدنی های سیدنی، ساختمان های بلند مرتبه اداری، فروشگاه ها و ساختمان های تاریخی، در یک شلوغی و ناهمسانی عجیب با یکدیگر هماهنگ و همسان شده اند. مهمترین نقطه این خیابان از نظر معماری، ساختمان باشکوه ملکه ویکتوریا Queen Victoria Building می باشد که مملو است از گنبدهای برجسته، پنجره های شیشه رنگی و فروشگاه های شیک. در مجاورت این بنا و در بین جاذبه های گردشگری سیدنی، ساختمان Sydney Town Hall قرار گرفته است که با سبک های مختلف معماری بکار رفته در ساختارش، یکی از مهمترین سمبل های شهر سیدنی محسوب می شود. ساختمان برجسته دیگر از نظر معماری در راهنمای سفر به سیدنی، کلیسای سنت اندروز St Andrews Cathedral است که به سبک نئوگوتیک و در سال 1868 ساخته شده است. فروشگاه های بسیار زیادی در این ناحیه برای هواداران خرید کردن وجود دارند. بوتیک های لباس های مارک دار و طراحی شده و فروشگاه های جواهرات در مرکز خرید Strand Arcade که به سبک ویکتوریایی طراحی شده، ردیف شده اند. از طرفی، مرکز خرید خیابانی Pitt Street Mall که در سمت شرق خیابان جورج قرار گرفته است، یکی از مهمترین مراکز خرید شهر و از دیدنی های سیدنی است.

باغ های گیاه شناسی سلطنتی Royal Botanic Gardens

باغ های گیاه شناسی سلطنتی Royal Botanic Gardens به عنوان مکانی آرام و دنج در بحبوحه سرعت و شتاب شهر، در ساحل Farm Cove واقع شده و به اندازه یک پیاده روی کوتاه با منظره ها فوق العاده تا خانه اپرای سیدنی فاصله دارد. این باغ ها در سال 1816 برپا شده و شامل 30 هکتار باغ های طراحی شده با درختان سر به فلک کشیده، نخل های زیبا، گل های ارکیده، سرخس ها و دسته های خفاش های میوه خوار می باشند. برترین بخش های این باغ، باغ Palace Rose Garden با بیش از 1800 بوته گل رز و باغ Rare and Threatened Plants Garden با انواع گل ها و گیاهان نایاب می باشد. در این مجموعه و در راهنمای سفر به سیدنی، برای کسانی که انرژی کمتر یا سن بیشتری دارند، قطار کوچکی وجود دارد که بازدیدنمایندگان را به دور باغ ها می گرداند. بعد از گشت و گذار در باغ ها، بازدیدنمایندگان می توانند در رستوران ها یا کافه مجموعه به استراحت بپردازند یا روی تپه مجموعه پیک نیک خاطره انگیز و لذت بخشی با منظره زیبای بندر داشته باشند. در اطراف باغ های گیاه شناسی، محوطه فضای سبز وسیعی وجود دارد که مخصوص برگزاری مرنام مختلف و انجام ورزش های متنوع است و Domain نام دارد. زمانی که در باغ های گیاه شناسی وقت می گذرانید، بعلاوه می توانید نماهایی زیبا از ساختمان محل اقامت رسمی فرماندار استان نیو ساوث ولز را در بین جاذبه های گردشگری سیدنی دیدن کنید.

باغ وحش تارونگا Taronga Zoo

در باغ وحش تارونگا Taronga می توانید با حیات وحش جالب استرالیا از نزدیک آشنا شوید و نماهای خارق العاده از افق شهر سیدنی را دیدن کنید و لذت ببرید. این باغ وحش در شمال بندر سیدنی و در یکی از منطقه ها بالای شهر سیدنی به نام Mosman واقع شده است. برترین و محبوب ترین بخش های این باغ وحش، پارک ماجراجویانه Lemur Adventure Park، دیدار با خرس های کوالا Koala Encounter و نمایش فک های دریایی Seal Show. برای رفتن به باغ وحش تارونگا، می توانید سوار اتوبوس هایی شوید که از ناحیه Wynyard به سمت باغ وحش حرکت می نمایند. اما راه بهتر آن است که همراه با گردشگران دیگر در اسکله مدور Circular Quay سوار یک کشتی مسافری شوید و به آنجا بروید. اقامت شبانه در باغ وحش با عنوان غرش کنید و خرناس بکشید Roar and Snore و سری کنسرت های تابستانه از مرنام جالب و پرشور باغ وحش تارونگا Taronga در بین دیدنی های سیدنی و در راهنمای سفر به سیدنی به شمار می آیند.

هاید پارک Hyde Park

در میان هیاهوی مرکز تجاری شهر سیدنی، هاید پارک Hyde Park مکانی آرام از چمنزارهای وسیع، مکان های پر از سایه مناسب پیک نیک، گل ها، فواره ها و درختان انجیر است. این زمین پهناور سبز که نامش از نام Hyde Park شهر لندن گرفته شده و شبیه یک Central Park کوچک است، فرصت خوبی به شما می دهد که آدم ها را دیدن کنید، بخصوص موقع ناهار که کارمندان و کارگران شهر سیدنی به این پارک می آیند تا کفش های خود را از پا در بیاورند و به خود یک استراحت کوتاه بدهند. فواره برنزی پارک Archibald Fountain که در سال 1932 ساخته شده، یادآور اتحاد استرالیا و کشور فرانسه در زمان جنگ اول دنیای است، بعلاوه بنای یادبود Anzac War Memorial که ساخته سال 1934 است و در نیمه جنوبی پارک قرار گرفته است، یادبودی برای احترام به قربانیان جنگ می باشد. در شمال هایدپارک Hyde Park، در میدان کویینز Queens Square، سه ساختمان زیبا با معماری جرجی Georgian قرار گرفته که شاهکارهای هنری معمار محکوم و تبعیدی به استرالیا، سر فرانسیس گرین وی Sir Francis Greenway به شمار می روند. این بناهای دیدنی در بین جاذبه های گردشگری سیدنی Hyde Park Barracks، St James Church و Supreme Court نام دارند. بنای Hyde Park Barracks که از طریق محکومین تبعیدی در بین سال های 1817 و 1819 ساخته شده، در سال های 1975 تا 1984 بازسازی شده به شرایط اولیه خود بازگشت و هم اکنون، درون این ساختمان، موزه ای درباره تاریخ سیدنی که زندگی اولین مهاجران اجباری این شهر را به نمایش می گذارد، قرار گرفته است. در سمت شرقی هاید پارک Hyde Park، موزه Australian Museum بزرگترین کلکسیون تاریخ طبیعی در کل کشور استرالیا قرار گرفته است.

گالری هنر نیو ساوث ولز Art Gallery of New South Wales

گالری هنر نیو ساوث ولز Art Gallery of New South Wales که از طریق زمین های وسیع، سبز و زیبایی احاطه شده و یکی از برجسته ترین موزه های هنری استرالیا می باشد. ساخت بنای این موزه به سال 1885 بازمی شود و گالری های نورانی و بزرگ و سالن های باشکوهی با کلکسیون های مختلفی از آثار اساتید اروپایی و هنرمندان آسیایی تا آثار مهم هنرهای معاصر از سرتاسر دنیا را در خود جای داده است. این گالری در بین جاذبه های گردشگری سیدنی بعلاوه دارای یکی از بزرگترین کلکسیون های هنر بومی استرالیا در این کشور است. هنر دوستان می توانند بعد از تحسین کردن همه این شاهکار های هنری، در کافه یا رستوران این گالری استراحت نمایند یا برای خرید، سری به فروشگاه کادویی آن در بین دیدنی های سیدنی بزنند.

کلیسای جامع سنت ماری St Marys Cathedral

کلیسای جامع سنت ماری St Marys Cathedral که روبروی هاید پارک Hyde Park قرار گرفته است و بین سال های 1868 تا 1882 ساخته شده است، سمبلی از شروع حضور مذهب کاتولیک در استرالیا محسوب می شود. این بنای برجسته که به سبک نئوگوتیک ساخته شده، جایگاه اسقف های اعظم سیدنی به شمار می رود. این بنا با مناره های دوقلویش، براساس نقشه کلیسای جامع لینکُلن Lincoln Cathedral ساخته شده و ظاهر آن، شباهت بسیاری به کلیسای نوتردام پاریس دارد. درون کلیسا، شیشه های رنگی پنجره ها با نقش های پیچیده خود، نقش های زیبایی از نور به فضای کلیسا بخشیده اند. برترین زمان برای بازدید از این کلیسا در راهنمای سفر به سیدنی و بعلاوه در بین جاذبه های گردشگری سیدنی، موقع تعطیلات کریسمس است که این بنای فوق العاده با چراغ ها و آذین بندی بسیار زیبا تزئین شده است.

خیابان مک کوآری Macquarie Street

خیابان مک کوآری Macquarie Street که از هاید پارک Hyde Park در جنوب تا خانه اپرای سیدنی Sydney Opera House در شمال شهر سیدنی کشیده شده، در قدیم، شیک ترین خیابان سیدنی به شمار می رفت. فرماندار مک کوآری Macquarie ساخت بسیاری از ساختمان های عمومی دو طرف این خیابان را که بعضی از آن ها از طریق معمار تبعیدی، فرانسیس گرین وی Francis Greenway طراحی شده، در دستور کار داشت. ساختمان های ماسه سنگی تحسین برانگیز که ایوان هایی در اطراف آن ها برای دیدنی نماهای زیبای زمین های سبز اطراف و بندر سیدنی وجود دارد. در سال 1816 میلادی، تکمیل ساخت بیمارستان سیدنی در خیابان مک کوآری Macquarie Street، دکترها را تشویق کرد که دفاتر خدماتی را در نزدیکی آن برپا نمایند. اما ظرفیت بیمارستان بیش از اندازه احتیاج بود و در نتیجه، خیلی از این دفاتر به درون این بیمارستان انتقال پیدا کردند. امروزه خانه مجلس Parliament House، ضلع شمالی بیمارستان را اشغال نموده و زمان هایی که مجلس نیو ساوث ولز برقرار است، رو به عموم باز می شود. کتابخانه استانی State Library، قدیمی ترین کتابخانه استرالیا نیز در خیابان مک کوآری Macquarie Street قرار گرفته است. از برترین کتاب های این کتابخانه در بین دیدنی های سیدنی می توان از کتاب های خاطرات کاپیتان کوک (دریانورد و مکتشف بریتانیایی، کاشف استرالیا) و جوزف بنکس (دنیاگرد، مکتشف و گیاه شناس اهل بریتانیا) و بعلاوه کاپیتان بلای (دریاسالار بریتانیایی که به علت شورش ملوانانش علیه او در کشتی باونتی معروفیت دارد) نام برد.

جنوب شهر (چاینا تاون چاینا تاون، هی مارکت Haymarket، دارلینگتن Darlington)

جنوب شهر سیدنی که به زندگی حقیقی و چهره واقعی سیدنی نزدیک تر است، دارای محله های محبوبی مانند هی مارکت Haymarket و آلتیمو Ultimo می باشد. در هی مارکت Haymarket می توانید به گشتی در چایناتاون چاینا تاون یا همان محله چینی ها بروید، یک منطقه فوق العاده مجذوب کننده برای وقت گذرانی و گم شدن در کوچه ها و فروشگاه های جالب آن. به لطف جمعیت بالای آسیایی های سیدنی، این محله واقعا اصالت چینی دارد و در بعضی رستوران های آن، حتی غذاهای تایلندی و ژاپنی نیز سرو می شوند. خیابان اصلی دیکسن Dixon مملو از رستوران های چینی است، اما برای تجربه یک غذای با کیفیت تر و خوش طعم تر بهتر است به کوچه پس کوچه های این محله بروید. این محله در بین جاذبه های گردشگری سیدنی یک نقطه عالی برای گذراندن یک روز کامل است. در محله چینی ها چاینا تاون می توانید بوی خوش ادویه جات را احساس کنید، سوغاتی های ویژه چینی تهیه کنید و یا تجربه غذاهای اصیل آسیایی را جشن بگیرید. این محله کوچک در بین دیدنی های سیدنی در قسمت پیاده رو خیابان دیکسون Dixon Street بین بندر دارلینگ Darling Harbour و ایستگاه مرکزی قرار گرفته است. مرنام یوم چا Yum cha (مرنام صرف چای با انواع خوراکی های خوشمزه) یکی از تفریح های محبوب در این منطقه از سیدنی است و بازار شب آدینه جشنی از خوراکی ها با همه نوع غذا از برگزار می شود. در اولین شب بعد از بیست و یکم ژانویه که ماه کامل در آسمان دیده می شود، خیابان های محله چینی ها چاینا تاون بخاطر جشن سال نو چینی زنده و پرشور می شوند. نزدیک محله چینی ها در بین دیدنی های سیدنی، بازار Paddys Markets از چهارشنبه ها تا یکشنبه ها با صدها غرفه فروش محصولات تازه، لباس های مد روز و سوغاتی ها برپا می شود، اما محله هایی که در بخش های بعد ذکر می شوند، نیز در بین جاذبه های گردشگری سیدنی فوق العاده هستند.

شرق شهر (پدینگتن Paddington، سوری هیلز Surry Hills، کینگز کراس Kings Cross، دارلینگ هرست Darlinghurst)

شرق شهر سیدنی منطقه خانه های مسکونی و کاملا آرام و ساکت است و نمونه ای کامل از زندگی اطراف شهر در سیدنی به شمار می رود. این منطقه بخاطر کافه های عالی که در خیابان هایش در یک ردیف کنار هم قرار گرفته اند، محبوبیت دارد. سوری هیلز Surry Hills بویژه بسیار زیبا است و با اتوبوس می توان از آن به سایر قسمت های شهر رفت. غذای دریایی در این منطقه به وفور یافت می شود و در صورت گرسنه بودن، لازم نیست بیشتر از چند قدم بردارید تا به یک رستوران خوب برسید. کینگز کراس Kings Cross منطقه چراغ قرمز تاریخی و مشهور شهر سیدنی است و در آن چندین رستوران نو و جالب مانند شو شو سان Cho Cho San، یلو Yellow و بیلی کوآنگ Billy Kwong وجود دارند که برای علاقمندان به غذای آسیایی عالی مناسب هستند. محوطه Kings Cross یا آنطور که اهالی سیدنی آن را می شناسند The Cross، محوطه چند وجهی چراغ قرمز مشهور سیدنی با گذشته ای مجذوب کننده و قدمتی تاریخی است که در دو کیلومتری شرق منطقه تجاری اداری مرکز شهر سیدنی قرار گرفته است. این محوطه در بین دیدنی های سیدنی در حدود سال 1920 یک منطقه هنری محسوب می شد تا اینکه در اوایل دهه 50 میلادی، به یک پاتوق محبوب برای آدم های ژولیده و هنرمند و سپس هیپی ها تبدیل شد. در خلال جنگ ویتنام، زمانی که نیروهای ارتش آمریکا برای استراحت و بازسازی خود به این منطقه وارد شدند، نابودی تدریجی این منطقه شروع گشت. شب هنگام بسیاری از گردشگرانی که با کوله پشتی سفر می نمایند از هتل های آن محدوده در کافه ها و رستوران ها دور هم جمع می شوند تا شام خود را صرف نمایند و اوقات خوشی را بگذرانند. اگر در سفر خود به سیدنی، به چهارراه Kings Cross سری زدید، در پی بیلبورد بزرگ کوکاکولا در تقاطع خیابان William Street و خیابان Darlinghurst Road بگشت که معمولا به عنوان دروازه ورودی منطقه Cross شناخته می شود. اینگونه می توانید مطمئن باشید که وارد محوطه Kings Cross شده اید. پدینگتن Paddington نیز مانند سوری هیلز Surry Hills یک منطقه مسکونی است که یک خیابان اصلی پر از فروشگاه دارد. در این محله و در بین دیدنی های سیدنی هر شنبه بازارهای ویژه ای برگزار می شوند که هنرمندان و پیشه وران در آن شرکت دارند، بعلاوه غرفه های متعدد فروش غذا در آن موجود هستند و همین نکات باعث می شود این بازارها در راهنمای سفر به سیدنی به یک مکان عالی برای وقت گذرانی تبدیل شوند. خیابان آکسفورد Oxford نیز در بین دیدنی های سیدنی در همین منطقه واقع شده و در آن فروشگاه های متعدد از برندهای بین المللی تا بوتیک های محلی پیدا می شوند.

منبع: همگردی
انتشار: 3 بهمن 1401 بروزرسانی: 3 بهمن 1401 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 2228

به "راهنمای سفر به سیدنی ، شهر مجذوب کننده و پر از شگفتی (تور استرالیا ارزان)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای سفر به سیدنی ، شهر مجذوب کننده و پر از شگفتی (تور استرالیا ارزان)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید