برترین شهرهای جهان برای بازدید در کریسمس کدامند؟

به گزارش مجله وتورلد، کریسمس زمانی است که بسیاری از مردم دنیا منتظر آن هستند و آن را جشن می گیرند. بعضی شهرها چنان حال وهوای فرح بخشی در این ایام دارند که کاش می شد همه آن را تجربه نمایند.

برترین شهرهای جهان برای بازدید در کریسمس کدامند؟

با سفر به شادترین شهرهای روی زمین، خود را در هیجان این فصل غرق کنید. از زیباترین مقاصد اروپا گرفته تا تابستان دوم در استرالیا با آن جشن های مخصوص خودشان، این مکان ها برترین شهرها برای بازدید در کریسمس هستند. خبرنگاران برترین جشن های کریسمس را در 10 شهر جهان به شما نشان می دهد.

1. کراکوف، لهستان

کراکوف، مرکز سلطنتی پیشین لهستان به عنوان یکی از خوش چشم انداز ترین شهرهای اروپا، شاهکارهای معماری بسیاری را در اختیار بازتماشامایندگان قرار می دهد که برگرفته از سبک های رومی، گوتیک، رنسانس، باروک و هنر نو هستند. این معماری ها گویای تاریخ 1000 ساله کارکوف هستند و پیش زمینه ای عالی برای قدم زدن های زمستانی یا خریدهای کریسمس در بازارهای قدیمی شهر مهیا می نمایند.

هتل زیبای Puro Hotel درست در قلب شهر قدیمی (Old Town) قرار گرفته است و ساختما ن های Cloth Hall و Sukiennice شما را به قرن 16 می برد. میدان اصلی یا Rynek Glowny بزرگ ترین میدان قرون وسطی ای اروپا است و نزدیک کریسمس، بازار کریسمس محصولات غرب اروپا را به حاشیه می راند. برای داشتن یک غذای عالی به رستوران سنتی پاد ویولم بروید، سپس در خیابان های Kazimierz قدم بزنید و به کافه های قدیمی سرک بکشید. پیش از فرا رسیدن شب، حتما در ساحل رودخانه ویستولا با آن چشم انداز قلعه واول پیاده روی کنید.

2. نیویورک، آمریکا

هزاران کمدی عاشقانه، حقیقت را می گویند؛ بیگ اپل (نام دیگر نیویورک) هنگام فرارسیدن کریسمس به رمانتیک ترین شکل ممکن تبدیل می شود. با ماندن در هتل دِ نیویورک ادیشن می توانید در مرکز همه چیز باشید. این هتل ساخته تازه Ian Schrager در خیابان مدیسون (Madison) قرار گرفته است. این اولین کریسمس هتل خواهد بود و پیش بینی شده است که با آن دکوراسیون زیبایش مسافرانش از هتل پلازا نیز بیشتر خواهند بود.

ویترین های کریسمسی خیابان مدیسون شور و شادی به پا می نمایند. هر سال دم ویترین مغازه بارنی و هرمس (Barneys and Hermes) غلغه می شود. جواهرفروشی های تیفانی، کارتیه و هری وینستون در خیابان پنجم در نوع خود بسیار برجسته هستند و درختی که نزدیک مجتمع تجاری راکفلر سنتر (Rockefeller Center) است، توجه همه را، به خصوص کسانی که در آن محل، اسکی روی یخ بازی می نمایند، به خود جلب می نماید. حالا این محوطه پر از شور و هیجان کریسمس است. حتی برای زرق و برق بیشتر می توانید بلیط باله فندق شکن (The Nutcracker) در مرکز هنرهای نمایشی لینکن را رزرو کنید یا برای کلاس بیشتر، شب سال نو به فیلارمونیک آخر سال نیویورک بروید.

3. بروخه، بلژیک

تصور این سخت نیست که بورخه تمام 11 ماه سال را منتظر کریسمس است؛ زمانی از سال که این شهر بلژیکی بسیار زیبا ناگهان از برندهای مختلف منفجر می شود و از لحاظ شادی، داستان های عاشقانه زمستانی و تمام خوشی های مربوط به این فصل با هیچ جای دیگر قابل مقایسه نیست. بروخه غرق در خوشی هر ساله کریسمس، به یک سرزمین عجایب با بزرگ ترین بازار کریسمس تبدیل می شود. تمام ویترین ها پر می شود از چراغ های کریسمسی و ریسه و کوچه های قرون وسطی ای سنگ فرش شده و نماهای شیروانی دار، همگی می درخشند. دو طرف گرت مارکت (Grote Market) و مارکت اسکور (Market Square) را غرفه های اجناس بلٰژیکی، وافل ها داغ، شکلات و غیره تشکیل می دهند. برای خوردن غذای moules frites و یک خورشت گوشت گاو داغ به رستوران های فرانسوی سر بزنید. هتل سابلن برخلاف ظاهر قرن شانزدهمی اش، با اتاق های امروزی و حال وهوای جسورانه و بوهمینی اش، مسافرانش را از تشریفات و هیاهو دور می نماید.

4. سیدنی، استرالیا

چیزی دوست داشتنی در سفر به استرالیا در ماه دسامبر وجود دارد؛ یک سفر تابستانی دوم با کلی رسم و رسومات کریسمسی. شاید در ایام کریسمس خورشید درخشان تر باشد؛ اما سیدنی شور و هیجانات فرهنگی، غذاها و نوشیدنی های بسیاری را در اختیار مسافران قرار می دهد. به خاطر آب وهوای خوب، همه فعالیت ها در فضای باز انجام می شود؛ مانند کنسرت ها، کروزهایی که رودخانه را نورانی می نمایند و موسیقی های جازی که خریداران را در مجتمع تجاری پیت استریت مال سرگرم می نمایند. اما برای آن ها که 25 سال است در سیدنی زندگی می نمایند، جاذبه اصلی ساحل ها هستند. در این ساحل ها خانواده ها و دوستان دور هم جمع می شوند تا همبرگر و فیله ماهی کباب نمایند و مانند بقیه جهان خانه نماندن و پای تلویزیون ننشستن را جشن بگیرند. هتل پنج ستاره Ovolo Woolloomooloo اتاق های رو به دریا، حال وهوایی ساحلی، تازه و خوش ـ دقیقا همان چیزی که مسافران به خاطرش می آیند ـ را در اختیار مسافران قرار می دهد.

5. بلفاست، ایرلند

مرکز ایرلند شمالی بازتماشامایندگان را کاملا به وجد می آورد. مسافران آخر هفته ای ایرلند از دوبلین و کورک، آسوده تر، صمیمی تر و پولدارتر هستند. این شهر با احیای فرهنگ و غذاهایش دست و پنجه نرم می نماید و با حال وهوای صمیمی و مکالمات ایرلندی، مجموعه ای از هنرمندان، موسیقیدان ها، آشپزها و نویسنده های خلاق بین المللی را به خود جذب می نماید. بازار سن جورج که قدمتش به سال 1890 بازمی شود، با موسیقی های زنده جاز یا محلی و غرفه دارانی که برترین محصولات صنعتگران را به نمایش می گذارند، حال وهوای فوق العاده کریسمسی را ایجاد می نمایند. بلفاست شهری پر از پارک ها و پیاده روهای کنار رودخانه است. قدم زدن در پیاده روی کنار رودخانه لاگان هنگامی که جنگل اطراف یخ می زند بسیار زیبا است. اما اگر هوا برای هایکینگ کمی سرد باشد، بهتر است سری به مکان های بسته بزنید. تایتانیک بلفاست، موزه خیره نماینده شهر که مختص میراث کشتی سازی ایرلند و کشتی های معروف است، منزلگاه کارخانه نوسازی کشتی ها، به نام تایتانیک کوارتر است. دنج ترین جای شهر همچنان هتل مرچنت واقع در Cathedral Quarter است. برای تجربه یک گاز از غذاهای شهر نهار را در Root & Branch در خیابان اورمو تجربه کنید.

6. سنگاپور

در این شهر جنوب شرقی آسیایی، جشن گرفتن شاخه ای از هنر است. مخلوطی از تاثیرات فرهنگی - چینی، مالایی، هندی و انگلیسی - یعنی سنت های بیشتر. برای یک فرد سنگاپوری هر جشنی مستلزم غذاها، فرهنگ و نمایش های درجه یک است. چراغانی های خیابان اورچارد از برترین چراغانی های کریسمسی در جهان است. مغازه های خیابان جو چیات را با ریسه ها و فانوس های قرمز تزئین می نمایند و لابی تمام هتل های بزرگ به شهرهای عجایب زمستانی تبدیل می شوند. دست فروشان و غرفه های غذافروشی شهر همواره پر از دود و هیجان و تفاوت هستند؛ اما طی هفته های پیش از کریسمس چشم انداز گردهمایی های خانواده ها و دوستان به مجذوب کنندهیت تمام این موارد می افزاید. برترین مکان در شهر همچنان هتل نئوکلاسیک فولرتون بی است؛ اما برای تجربه بهتر سنگاپور باید چند شب را در بطن فعالیت ها باشید. یکی از مجذوب کننده ترین مکان ها Capella سنگاپور است؛ تلفیقی عالی از سبک معاصر و مجذوب کنندهیت استعماری که در چمنزار قدیمی جزیره سنتوزا به مساحت 121٬405 مترمربع همراه با طاووس های پرسه زن و درختان گره دار، مقابل جنوب دریای چین قرار دارند.

7. ادینبرو، اسکاتلند

ادینبرا با معماری نئوگوتیک، قلعه واقع در لبه صخره و مسیرهای قرون وسطی ای پیچ پیچی، در تمام سال حال وهوای عاشقانه خود را حفظ می نماید. اما مرکز اسکاتلند هنگام کریسمس و سال نو در بالاترین درجه مجذوب کنندهیت خود قرار می گیرد. برای خوردن غذای مخصوص گیاهخواران، با خیال راحت به رستوران Paradise Palms، سپس برای تماشا نمایش عصرگاهی به سالن نمایش The Cameo و برای یک استراحت کامل به هتل و رستوران The Witchery بروید.

8. کیپ تاون، آفریقای جنوبی

شاید برف راهش را در آفریقای جنوبیِ همواره آفتابی و شلوغ پیدا نکند؛ اما کریسمس همواره در این مقصدِ مملو از غذا و نوشیدنی، جدی گرفته می شود. شهرک استلنبوش دارای مغازه های زیبایی است که برای قدم زدن حرف ندارد. برای خریداران اروپایی که از بازارهای نزدیک خانه خسته شده اند، کیپ تاون پر از صنعتگران و فروشندگان روستایی آفریقای جنوبی و نامیبیا است که حتما در بساط خود پارچه، چرم و وسایل چوبی دارند. زیباترین بازار کریسمس را می توانید در باغ های گیاه شناسی Kristenbosch در نیولندز ببینید. با رزرو تور آفریقای جنوبی به طور حتم سفر بهتر و بی دردسرتری خواهید داشت؛ اما در غیر این صورت رزرو اتاق در هتل پنج ستاره Kensington Palace سفر شما را کامل تر می نماید.

9. بیرمنگام، انگلیس

بیرمنگام که خیلی سریع در حال رشد و بازسازی است، با هتل های مقرون به صرفه، پاتوق های غذاخوری، موزه هایی با کلاس جهانی و معماری های امروزی، مسافران آخر هفته بسیاری به خود جذب می نماید. زمستان به شکوه ویکتوریایی گالری ها و موزه ها، کارخانه های بازسازی شده و انبارها و خلاصه تمام شهر فضای رمانتیکی می بخشد. کریسمس سال جاری، میدان سنتناری یک بار دیگر دارای زمین اسکی روی یخ است و بازار برومز فرانکفورت - بزرگ ترین بازار آلمانی خارج از آلمان یا اتریش ـ دارای بیش از 80 غرفه در اطراف خیابان است که هر ساله بیش از 5.5 میلیون بازتماشاماینده را به سوی خود می کشاند. رستوران سیتی سوشال حال وهوای شیک تری دارد. هتل 20 اتاقه Art Deco Edgbaston نیز برترین کافه شهر را پس از یک پیاده روی شبانه دارد.

10. وین، اتریش

بدون شک اینجا با قصرهای سلطنتی، کلیساهای سبک باروک، قهوه خانه های فراوان و موزه ها و جایگاه های برگزاری موسیقی که بر میراث فرهنگی وین تاکید دارند، یکی از باشکوه ترین شهرهای اروپا است. مرکز اتریش جایی است که فرهنگ کافه به دنیا آمد و فضاهای اتاق مانند به پناهگاهی گرم و نرم پس پیاده روی در خیابان های سرد تبدیل شدند. در زمستان محلی ها و مسافران جمع می شوند تا اجناس مغازه های Naschmarkt را ببینند و بخرند. همان طور که شایسته این شهر است، میراث موسیقایی شامل آثار موتسارت، هایدن، بهتوون، شوبرت، اشتراوس، برامس و مالر را در کنسرت ها و اجراهای رایگان در سراسر شهر می شنوید. ماندن در اقامتگاه هایی که ترنس کانران آن ها را طراحی نموده است یعنی نزدیک بودن به موزه آلبرتینا، اپرا استیت و هتل افسانه ای ساچر.

منبع: کجارو / cntraveller.com
انتشار: 13 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1401 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 2062

به "برترین شهرهای جهان برای بازدید در کریسمس کدامند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین شهرهای جهان برای بازدید در کریسمس کدامند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید