پکن: اجرای موثر برجام تنها راه چاره تنش ایجادشده است

به گزارش مجله دامپزشکی، وزارت خارجه چین اجرای کامل و موثر برجام را تنها راه واقعی حل مسائل پیش آمده برشمرد.

پکن: اجرای موثر برجام تنها راه چاره تنش ایجادشده است

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یکی از سخنگویان وزارت خارجه چین چهارشنبه بعد از ظهر به وقت تهران اجرای موثر توافق هسته ای سال 2015 ایران با قدرت های جهانی را تنها راه برون رفت از مشکل ایجاد شده برشمرد.

به نوشته خبرگزاری شینهوا، لو کانگ از سخنگویان وزارت خارجه چین در نشست مطبوعاتی هفتگی در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران حاضر در این جلسه درباره آخرین وضعیت برجام گفت، اجرای کامل و موثر برجام تنها راه چاره واقعی و موثر در حل تنش کنونی است.

وی در ادامه گفت که همه طرف های درگیر در زمینه توافق هسته ای با ایران در ارتباط نزدیک و مشورت باهم بوده و همگی بر حفظ و اجرای این توافقنامه تاکید کردند.

لو کانگ در بخش دیگر صحبت های خود گفت، تضمین اجرای کامل و موثر توافق هسته ای ایران نه تنها الزام قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل، بلکه تنها راه واقعی و موثر در کاهش تنش و حل موضوع هسته ای ایران است.

این دیپلمات چینی در سرانجام در زمینه رویکرد کشورش در این رابطه گفت: پکن همکاری با طرف های مرتبط در زمینه برجام را ادامه می دهد و در عین حال به طور قاطع از حقوق و منافع مشروع خود محافظت می نماید.

وی روز گذشته نیز در نشست مطبوعاتی گفته بود که تنش در خلیج فارس به سود هیچ کشوری نیست و تاثیر منفی بر امنیت سیاسی، مالی جهانی خواهد داشت و پکن کوشش دارد طرف های درگیر را به خویشتنداری و جستجوی راه چاره مناسب به وسیله گفت و گو ترغیب کند. (جزئیات بیشتر)

چین ضمن پایبندی به برجام، بارها مخالفت خود را با اقدام های ضد ایرانی آمریکا ابراز داشته و از جمله خریداران عمده نفت خام از ایران است.

در توافق هسته ای ایران با پنج قدرت جهانی که شامل آمریکا، روسیه، چین، انگلیس، فرانسه و آلمان می گردد، تنها آمریکا به طور یکجانبه از این توافق بیرون آمد و با بهانه گیری نه تنها تحریم هایی را مجددا بر ایران اعمال کرد، بلکه در جهت اجرای درست تعهدهای ذیل برجامی کشورهای دیگر به ویژه سه کشور عضو اروپا سنگ اندازی کرد.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 2 مرداد 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 213

به "پکن: اجرای موثر برجام تنها راه چاره تنش ایجادشده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پکن: اجرای موثر برجام تنها راه چاره تنش ایجادشده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید