پول های آزاد شده ایران به سوئیس و عمان رفت

به گزارش مجله دامپزشکی، خبرنگاران: بانک مرکزی با تایید عدم ورود پول های آزاد شده نفت ایران به داخل کشور گفت تاکنون طی سه قسط 1.55 میلیارد دلار آزاد شده که یک قسط به حساب ایران در بانک سوئیسی و دو قسط به بانک مسقط منتقل شده است.

پول های آزاد شده ایران به سوئیس و عمان رفت

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش مجله دامپزشکی، بانک مرکزی گفت با استفاده از زمینه های ایجاد شده و بهره گیری از سه بانک ژاپنی و یک بانک سوییسی، سه میلیارد دلار از منابع موجود در بانک مرکزی ژاپن به حساب بانک های ایرانی نزد بانک های یادشده منتقل شده است.

بر اساس این گزارش هدف از انتقال منابع با توجه به تفاهمات صورت گرفته در ژنو، بهره گیری از آنها برای تامین بهای کالاهای اساسی و دارویی کشور است. بر اساس تفاهم ژنو ، بانک مرکزی مجاز است از منابع حاصل از صادرات نفت به صورت نامحدود برای واردات کالاهای اساسی و دارو و واردات کالاهای مورد نیازاقدام کند.

این گزارش اضافه نمود: از محل 4.2 میلیارد دلار تا به حال سه قسط سررسید و به حساب های بانک مرکزی ایران واریز شد که یک قسط به بانک سوییسی و دو قسط به بانک مسقط منتقل شده است. همچنین پس از اتخاذ تصمیم در مورد بانک گیرنده حواله، در مورد دریافت قسط های چهارم و پنجم نیز بزودی اقدام می گردد.

به گزارش مجله دامپزشکی، رویترز امروز آدینه به نقل از منابع غیر رسمی گفت قسط های چهارم و پنجم پول نفت ایران نیز از بانک های ژاپنی در اختیار بانک مرکزی ایران قرار گرفته است.

منبع: تسنیم
انتشار: 14 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 297

به "پول های آزاد شده ایران به سوئیس و عمان رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پول های آزاد شده ایران به سوئیس و عمان رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید