پوتین: توافق قره باغ بین طرف های درگیر بود

به گزارش مجله دامپزشکی، رئیس جمهور روسیه گفت که مسکو با میانجیگری در تنش اخیر بین باکو و ایروان، نقش میانجی را داشت.

پوتین: توافق قره باغ بین طرف های درگیر بود

جهت دریافت خدمات طراحی ساخت ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، رئیس جمهور روسیه گفت که این کشور در توافق آتش بس اخیر بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان میانجی بود.

ولادیمیر پوتین یکشنبه در تبادل نظر با شبکه تلویزیونی روسیه وان در خصوص نقش این کشور در انتها دادن به درگیری در منطقه قره باغ کوهستانی گفت: روسیه بر اساس نقش میانجی در این توافق نقش آفرینی کرد و مسئولیت جداکردن مسالمت آمیز بین طرف های متخاصم را بر عهده داشت و این همان چیزی است که الآن ما آن را انجام می دهیم.

او گفت که توافق اخیر به رغم اینکه در امضای آن روسیه حضور داشت، ولی این توافق در اصل بین دو طرف آذربایجانی و ارمنستانی بوده است.

جمهوری آذربایجان، ارمنستان بعد از 44 روز درگیری در قره باغ کوهستانی با وساطت روسیه بامداد سه شنبه (24 آبان) از توافق آتش بس در منطقه قره باغ کوهستانی خبر دادند. براساس این توافق، ارمنستان موظف است اراضی اشغالی جمهوری آذربایجان را در آغ دام، کلبجر و لاچین را تا یک دسامبر تخلیه نموده و کریدوری زمینی از نخجوان به آذربایجان ایجاد کند.

در مقابل جمهوری آذربایجان نیز متعهد شده است ضمن توقف عملیات ها، کریدور لاچین را برای اتصال قره باغ به خاک ارمنستان تضمین کند. شهر آزاد شده شوشا به همراه همه مناطق آزادشده طی 44 روز گذشته هم به جمهوری آذربایجان واگذار شده است.

روسیه نیز قرار است نیرو های پاسدار صلح خود را در منطقه قره باغ کوهستانی و در امتداد خطوط تماس مستقر کند. بر اساس این توافق، مناطق آغ دام و کلبجر طی هفته گذشته از نیرو های ارمنستان تخلیه و این مناطق به نیرو های جمهوری آذربایجان واگذار شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 آذر 1399 بروزرسانی: 17 آذر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1337

به "پوتین: توافق قره باغ بین طرف های درگیر بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوتین: توافق قره باغ بین طرف های درگیر بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید