ویروس کووید، 19 جهش یافته در ایران یافت شده است، ابتلای همزمان به آنفولانزا و کرونا امکان دارد

به گزارش مجله وتورلد، دبیر انجمن متخصصان عفونی کشور گفت: در حال حاضر بر روی ابتلا مجدد افراد به این بیماری را تحقیقات لازم در حال انجام است تا متوجه شویم که ویروس کووید-19 تا چه اندازه جهش پیدا کرده است.

ویروس کووید، 19 جهش یافته در ایران یافت شده است، ابتلای همزمان به آنفولانزا و کرونا امکان دارد

آمیتیس رمضانی در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان گروه اجتماعی خبرگزاری خبرنگاران در مورد این که آیا فردی می تواند همزمان به بیماری کرونا و آنفولانزا مبتلا شود یا خیر، گفت: ویروس آنفلوانزا و کرونا هر دو به نام ویروس تنفسی شناخته شده اند سیستم تنفسی فوقانی و تحتانی را مورد حمله قرار می دهند؛ البته از نظر سیر بیماری با یکدیگر متفاوت هستند؛ اما ممکن است که یک فرد هر دو بیماری را همزمان بگیرد که این موضوع فرایند درمان را بسیار سخت تر کند.

وی اضافه کرد: هنوز در مورد کرونا نمی دانیم که این بیماری در چه افرادی شدید خواهد بود ولی در مورد بیماری آنفلوانزا می دانیم که برای مثال در زنان باردار فرم خطرناک این بیماری را شاهد هستیم.

دبیر انجمن متخصصان عفونی کشور و مدیر گروه تحقیقات بالینی انستیتو پاستور ایران اظهار کرد: همچنین در فصل پاییز تشخیص بیماری کرونا از آنفولانزا بسیار سخت تر می شود و این موضوع ممکن است کار فرایند درمان را با مشکل های شدیدی روبرو کند.

رمضانی در پاسخ به این سؤال که آیا ابتلا به بیماری کرونا در میان بچه ها سن مشخصی دارد یا خیر گفت: همه بچه ها در هر سنی می توانند به بیماری کرونا مبتلا شوند؛ اما چون سیستم ایمنی قوی تری دارند، ممکن است علائم بالینی متفاوتی نسبت به بزرگسالان داشته باشند که قدرت تشخیص را کمتر می کند.

دبیر انجمن متخصصان عفونی کشور در پاسخ به این سؤال که افرادی که متوجه می شوند به بیماری کرونا مبتلا شده اند، چه زمانی باید به بیمارستان مراجعه کنند، گفت: بیمارانی که مبتلا به بیماری زمینه ای بودند، باید بلافاصله پس از نشانه های علائم کرونا خودشان را به بیمارستان معرفی کنند؛ اما برای دیگر افراد باید بگویم که بیماری کرونا چهار علامت اصلی یعنی تب، افزایش سرفه شدید، کاهش هوشیاری، تنگی نفس که جزو علائم هشدار دهنده هستند.

وی اضافه کرد: تنگی نفس هم جزو علائم خیلی خطرناک است که بیمار سریعاً پس از ابتلا به این نوع علامت باید سریعاً به بیمارستان مراجعه کند.

رمضانی با اشاره به افزایش تحقیقات در مورد بیماری کرونا گفت: در حال حاضر بر روی ابتلای مجدد افراد به این بیماری را تحقیقات لازم در حال انجام است تا متوجه شویم که ویروس کووید-19 تا چه مقدار جهش پیدا کرده که در این زمینه متوجه شدیم چند مورد ویروس جهش یافته داخل کشور داریم.

4148/پ

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 5 شهریور 1400 بروزرسانی: 5 شهریور 1400 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1804

به "ویروس کووید، 19 جهش یافته در ایران یافت شده است، ابتلای همزمان به آنفولانزا و کرونا امکان دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویروس کووید، 19 جهش یافته در ایران یافت شده است، ابتلای همزمان به آنفولانزا و کرونا امکان دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید