خبرنگاران معلولان ایلامی یاری هزینه تامین لوازم بهداشتی دریافت کردند

به گزارش مجله وتورلد، ایلام- خبرنگاران- معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی ایلام گفت: به منظور پیشگیری از بیماری کرونا جمعی از معلولان زیرپوشش این سازمان یاری هزینه تامین لوازم بهداشتی و ضد عفونی دریافت کردند.

خبرنگاران معلولان ایلامی یاری هزینه تامین لوازم بهداشتی دریافت کردند

فرخ لقا جمشیدزاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران اضافه کرد: این یاری هزینه به معلولان دریافت نماینده حق پرستاری ضایعه نخاعی، خانواده محور (مراقیان غیر رسمی) و همچنین شماری از معلولان شدید و خیلی شدید بصورت متمرکز از سوی سازمان بهزیستی کشور واریز شده است.

وی ادامه داد: سرانه مبلغ واریزی برای هر یک از این معلولان 2 میلیون و 500 هزار ریال است.

معاون توانبخشی بهزیستی ایلام یادآور شد: همچنین اعتبار مورد احتیاج برای ضدعفونی مراکز شبانه روزی بهزیستی ایلام به منظور پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا تامین و به حساب این مراکز واریز شده است.

جمشیدزاده اضافه کرد: این اعتبار به حساب 6 مرکز شبانه روزی این سازمان در سراسر استان ایلام واریز شده است.

وی تاکید نمود: سرانه اعتبار واریز شده به ازای هر مددجو 300 هزار ریال است که برای 330 نفر از مددجویان شامل سالمندان و افراد دارای معلولیت که در این مراکز نگهداری می شوند، واریز شد.

به گفته معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی ایلام، بر اساس اعلام به مراکز شبانه روزی این اعتبار باید صرف خرید وسایل بهداشتی و انجام مراقبت های لازم برای ارتقای سلامت مددجویان نگهداری شده در این مراکز گردد.

ویروس کرونا از اوایل دی ماه در ووهان واقع در استان هوبی چین پدیدار شد و تا به امروز علاوه بر کشورهای جنوب شرق آسیا، خاورمیانه، اروپا، قاره های آفریقا، اروپا و اقیانوسیه را هم تحت تاثیر قرار داده است.

ایران نیز از ویروس کرونا در امان نماند و نخستین مورد بیماری 30 بهمن ماه در قم شناسایی شد.

کرونا ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و عطسه، سرفه، دست دادن و روبوسی از جمله راه های انتقال آن است.

پزشکان توصیه می نمایند که افراد علاوه بر پرهیز از دست دادن و روبوسی و نیز حضور در مراکز عمومی، به هنگام عطسه حتما جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده نمایند.

بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی ایلام، تا به امروز 56 نفر در این استان به کرونا مبتلا شده، 20 نفر بهبود یافته و چهار نفر فوت نموده اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 9 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 880

به "خبرنگاران معلولان ایلامی یاری هزینه تامین لوازم بهداشتی دریافت کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران معلولان ایلامی یاری هزینه تامین لوازم بهداشتی دریافت کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید