وزیر ارتباطات: تحریم مانع دسترسی به ویز شده است

به گزارش مجله دامپزشکی، تهران (پانا) - وزیر ارتباطات گفت: اپلیکیشن مسیریاب ویز فیلتر نشده و عدم دسترسی به آن به دلیل تحریم است، البته به این معنی نیست که سیاست های فیلترینگ حساب و کتابی دارد.

وزیر ارتباطات: تحریم مانع دسترسی به ویز شده است

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ هیچکس بیشتر بدانید.

به گزارش ایرنا، محمدجواد آذری جهرمی در یکی از اتاق های گفت وگوی فضای مجازی کلاب هاوس که درباره فعالیت مسیریاب های بومی تشکیل شده بود، درباره فیلتر شدن ویز (Waze) برای رشد مسیریاب های بومی گفت: این مسیریاب خارجی فیلتر نشده بلکه ایران را تحریم نموده است. تحریم نیز به این دلیل است که این اپلیکیشن دیتاهای خود را روی کلادهایی (Cloud فضای ابری) برده است که IP های ایران (آدرس اینترنت) را بسته اند.

وزیر ارتباطات اضافه کرد: دو مسیریاب بومی بلد و نشان در یک فضای واقعا رقابتی رشد کردند نه بر اساس فیلترینگ یک اپلیکیشن خارجی.

آذری جهرمی با تاکید بر این که عمده از دسترس خارج شدن ویز موضوع بستن ip های ایران است، گفت: البته معنای حرف من این نیست که سیاست های فیلترینگ در کشور حساب و کتابی دارد، بلکه موضوع ویز فیلتر نیست. موضوع بعدی این است که بعضی مسئولان اذعان می نمایند که مسیریاب ها می توانند نقاط ترافیکی را به سمت های خاص سوق دهند و ایجاد ترافیک نمایند یا جایی را در مناطق شهری به نوعی با سر ریز کردن ترافیک ها مختل نمایند، صاحبان مسیریاب و نقشه های بومی باید درباره این مسئله صحبت و آن را شفاف نمایند.

وی ادامه داد: دو مسیریاب نشان و بلد نمونه های خوبی از رقابت درست استارتاپ ها در ایران هستند که بقیه استارتاپ ها می توانند از آن ها الگو بگیرند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 23 فروردین 1400 بروزرسانی: 23 فروردین 1400 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1585

به "وزیر ارتباطات: تحریم مانع دسترسی به ویز شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر ارتباطات: تحریم مانع دسترسی به ویز شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید