وزارت خارجه آمریکا دامنه تحریم ایران در بخش فلزات را گسترش داد

به گزارش مجله دامپزشکی، به گزارش خبرنگاران، مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا با صدور یک بیانیه از توسعه گستره تحریم فلزات ایران اطلاع داد.

وزارت خارجه آمریکا دامنه تحریم ایران در بخش فلزات را گسترش داد

در بیانیه وزیر خارجه آمریکا آمده است: برنامه های نظامی، موشکی و هسته ای ایران تهدیدی همیشگی علیه امنیت دنیا به شمار می آید. به منظور مقابله با این تهدیدات، من دامنه تحریم های مرتبط با فلزات ایران در وزارت خارجه را گسترش می دهم. امروز وزارت خارجه 15 ماده بخصوص که در برنامه های هسته ای، نظامی و موشک های بالستیک ایران استفاده می گردد را شناسایی نموده است. کسانی که دانسته به انتقال این مواد به ایران مبادرت نمایند، تحت تحریم قرار می گیرند.

در بیانیه وزیر خارجه آمریکا نام این 15 فلز به توضیح زیر اعلام شد:

آلومینیوم 6061- T6

آلومینیوم 6061

آلومینیوم 6063-T5

آلومینیوم 7075

AISI 316 L

100Cr6

115CrV3

آلومینیوم 6061-F

AISI 309

AISI304

آلومینیوم 6063-T1

آلومینیوم 7075- T6

کاربید زیرکُنیوم ZrC

سیلیکات زیرکُنیوم ZrSiCo2

استیل 4340

افزون بر تحریم فلزات، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا شامگاه آدینه با صدور یک بیانیه اظهار داشت که سازمان صنایع دریایی، سازمان صنایع هوا و فضا و سازمان صنایع هوایی ایران به لیست تحریم های ضدایرانی این کشور اضافه شده اند. مایک پمپئو این اقدام ضد ایرانی خود را به بهانه مقابله با تأمین تسلیحات دفاعی برای نیروهای نظامی ایران توجیه کرد!

دفتر کنترل دارایی های خارجی این وزارتخانه (OFAC) نیز چند فرد و نهاد در ایران را به فهرست تحریم های جدید خود اضافه نمود.

بر اساس بیانیه صادره از سوی وزارت خزانه داری آمریکا، حمید رضا عظیمیان در ارتباط با شرکت فولاد مبارکه ایران و محمد رضا مدرس خیابانی در ارتباط با خطوط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به فهرست اتباع و افراد خاص تحریم شده (SDN) این وزارتخانه اضافه شده اند.

8 نهادی که در لیست تحریم روز آدینه وزارت خزانه داری آمریکا قرار گرفته اند، عبارتند از: شرکت ایران ترانسفو، شرکت توزیع ترانسفورمر زنجان، سازمان صنایع هوا فضای ایران، شرکت فولاد مبارکه اصفهان، صنایع هوایی ایران، خطوط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، سازمان صنایع دریایی ایران و شرکت خطوط دریایی پیغام سفیران دریا.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1473

به "وزارت خارجه آمریکا دامنه تحریم ایران در بخش فلزات را گسترش داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت خارجه آمریکا دامنه تحریم ایران در بخش فلزات را گسترش داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید