واکنش تند اردوغان به اروپا ، هی اروپا؛ 3 میلیون و 600 هزار پناهجو را روانه کشورهای شما می کنم

به گزارش مجله دامپزشکی، رئیس جمهوری ترکیه در واکنش به نقدها اروپایی علیه حمله این کشور به سوریه گفت: هی اروپا، بیدار شو. درها را باز می کنیم و 3 میلیون و 600 هزار پناهجو را به سوی شما می فرستیم.

واکنش تند اردوغان به اروپا ، هی اروپا؛ 3 میلیون و 600 هزار پناهجو را روانه کشورهای شما می کنم

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش دویچه وله، حمله نظامی ارتش ترکیه به شمال سوریه با نقدها شدیدی روبرو شده است. نه تنها آمریکا بلکه اتحادیه اروپا نیز شدیدا این عملیات را محکوم نموده است. کمیسیون این اتحادیه از ترکیه خواسته تا وظایفش را به عنوان نامزد ورود به اتحادیه اروپا انجام دهد.

یک سخنگوی کمیسیون اروپا در بروکسل گفته است: ورود به اتحادیه اروپا نیازمند آن است که تمام کاندیداها از سیاست خارجی اتحادیه اروپا پیروی نمایند. او ادامه داده که در همین رابطه اگر ترکیه در تقاضایش برای پیوستن به این اتحادیه جدی است، این راهی است که این کشور نیز باید طی کند.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه، در واکنش به این سخنان خطاب به اتحادیه اروپا گفته است: هی، اروپا! بیدار شو! یک بار دیگر می گویم: اگر شما سعی کنید عملیات ما را به عنوان تهاجم معرفی کنید، وظیفه ما تعیین خواهد بود: درها را باز می کنیم و سه میلیون و 600 هزار پناهجو را به سوی شما می فرستیم. او ادامه داده که اروپا صادق نیست و تا به حال حقیقت را نگفته است.

اشاره اردوغان به سه میلیون و 600 هزار پناهجوی سوری است که در ترکیه به سر می برند.

  • هزاران نفر فراری از جنگ

در شمال سوریه مردم در حال فرار از حمله نظامی ترکیه هستند. به گزارش دیده بان حقوق بشر سوریه بیش از 60 هزار نفر در حال فرار از این منطقه هستند. اکثر این افراد ساکنان شهرهای مرزی سوریه مثل رأس العین، تل ابیض و دربازیا هستند. به گفته فعالان سوری، فراریان از جنگ به سمت شرق در حرکتند و مقصدشان احتمالا مناطق اطراف شهر حسکه است.

گزارشگران خبرگزاری فرانسه گزارش داده اند که مردم را در خودرو، پیاده یا روی موتورسیکلت در حال خروج از رأس العین و فرار از مناطق جنگی دیده اند.

شهر رأس العین، یکی از شهرهایی است که مورد حمله نظامی ترکیه قرار گرفته است.

به گفته 14 سازمان یاری رسانی در مناطقی در مرز سوریه با ترکیه که هم اکنون نبرد در جریان است، مجموعا 450 هزار نفر زندگی می نمایند. بر اساس این گزارش اگر طرف های درگیر حداکثر خویشتن داری را پیش نگیرند و حفاظت از غیرنظامیان اولویت آنها نباشد این تعداد در معرض خطر قرار دارند.

این سازمان های امدادی گفته اند که اگر مجبور شوند به دلیل تشدید درگیری کارمندانشان را از این مناطق خارج نمایند، کسانی که جانشان در خطر است نمی توانند یاری های ضروری را دریافت نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 14 آبان 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 488

به "واکنش تند اردوغان به اروپا ، هی اروپا؛ 3 میلیون و 600 هزار پناهجو را روانه کشورهای شما می کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش تند اردوغان به اروپا ، هی اروپا؛ 3 میلیون و 600 هزار پناهجو را روانه کشورهای شما می کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید