هشدار درباره افزایش مبتلایان به کرونا

به گزارش مجله وتورلد، به گزارش خبرنگاران، مسعود مردانی، عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا با اشاره به افزایش تعداد موارد جدید بیماری کرونا در کشور، گفت: البته این افزایش فعلا به حدی نیست که تمام تخت های بیمارستانی اشغال شده باشد ولی از آن جهت نگران کننده است که اگر فرایند به این شکل ادامه داشته باشد تعطیلات نوروز هم مردم درگیر خواهند بود.

هشدار درباره افزایش مبتلایان به کرونا

وی با اشاره به بعضی برنامه ریزی ها برای سفرهای نوروزی، تاکید نمود: تا قطع کامل زنجیره انتقال بیماری کرونا، استقبال از سفرها منطقی نیست.

مردانی ادامه داد: پیش بینی ما این است که طی روزهای آینده میزان مرگ و میر ناشی از کرونا در کشور تاحدودی افزایش یابد؛ زیرا با افزایش تعداد موارد شناسایی شده، تعداد موارد بستری افزایش یافته و این موضوع بر تعداد مرگ و میرهم تاثیر خواهد گذاشت. خوشبختانه فعلا فرایند افزایش چندان قابل توجه نیست و به چشم نمی آید اما همه چیز به رفتار مردم و فرایند برخورد آنها با اپیدمی بستگی دارد.

این متخصص بیماری های عفونی با بیان اینکه موارد ابتلا به نوع موتاسیون یافته کرونای بریتانیایی رو به افزایش است، اظهار کرد: در حال حاضر بیشترین کانون درگیری به این نوع از ویروس استان خوزستان است. در صورتی که محدودیت های سفر به استان های درگیر با ویروس موتاسیون یافته انگلیسی اتفاق نیفتد قطعا مشکل به کل کشور گسترش خواهد یافت. درصورتی که رفت و آمدهای افراد بومی به این مناطق قطع شده یا کاهش یابد، تاثیرات مثبت را شاهد خواهیم بود.

وی اضافه نمود: ویروس کرونا چینی معمولا بچه ها و نوجوانان را کمتر درگیر می کرد و بیشتر افراد مسن و کسانی که بیماری زمینه ای داشتند را درگیر می کرد. نوع جهش یافته ویروس(انگلیسی) نسبت به نوع ابتدایی بیشتر جوانان زیر 20 سال و بچه ها را درگیر می نماید اما این دلیل بر آن نیست که میل نوع جهش یافته فقط و فقط بچه ها هستند. هر فردی که در معرض ویروس قرار گیرد و آنتی بادی محافظت کننده نداشته باشد، در هر سنی به بیماری مبتلا خواهد شد.

مردانی ادامه داد: به نظر می رسد افرادی که پیشتر به بیماری مبتلا شدند و آنتی بادی محافظت کننده دارند آسیبی در نتیجه ابتلا به نوع بریتانیایی نخواهند دید چون آنتی بادی ها آنها را محافظت می نماید و به نظر می رسد ابتلای آنها یا اتفاق نمی افتد و یا کمتر محتمل خواهد بود.

منبع: ایسنا

آخرین اخبار مالی را از کانال تلگرام خبرنگاران دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 1 فروردین 1400 بروزرسانی: 1 فروردین 1400 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1540

به "هشدار درباره افزایش مبتلایان به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار درباره افزایش مبتلایان به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید