نیویورک تایمز: یک قاچاقچی مواد مخدر میانجی گر تبانی روسیه با طالبان است

به گزارش مجله دامپزشکی، روزنامه نیویورک تایمز مقاله دیگری را درباره ادعای تبانی روسیه و طالبان منتشر نموده است. این روزنامه با استناد به مقامات آمریکایی و افغانی ادعا می نماید که یک قاچاقچی مواد مخدر، میانجی گر اصلی دو طرف بوده است.

نیویورک تایمز: یک قاچاقچی مواد مخدر میانجی گر تبانی روسیه با طالبان است

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به نقل از اسپوتنیک، براساس گزارش این روزنامه، رحمت عزیزی به یک پروژه ساختمانی در افغانستان وصل شده که توسط آمریکا رهبری می شد و سپس برای کار به روسیه رفته است.

به نوشته این روزنامه، مقامات افغان می گویند که عزیزی سال ها پول از اطلاعات نظامی روسیه را به شبه نظامیان مرتبط به طالبان انتقال می داد. همچنان گفته شده است که حدود شش ماه پیش امنیت ملی افغانستان دفاتر شماری از تجار در کابل و کندز را تفتیش کرد که به عقیده امنیت ملی آنها در طرح پاداش شریک اند.

این روزنامه آمریکایی به نقل از صفی الله امیری، معاون شورای ولایتی کندز می نویسد: هدف این عملیات رحمت عزیزی بود که به روسیه سفر کرد دوباره بازگشت و ادعا کرد که در آنجا کار می نماید اما هیچ کس نمی داند که چه کاری انجام می دهند. به گفته وی، در جریان تفتیش امنیت ملی، عزیزی فرار نموده بود.

پیش از این، نیویورک تایمز مدعی شده بود، سازمان اطلاعات روسیه به صورت پنهانی شبه نظامیان وابسته به طالبان را برای هدف قرار دادن سربازان آمریکایی و نیروهای ائتلاف استخدام نموده است.

نیویورک تایمز ادعا نموده، این استخدام برای ترور نیروهای آمریکایی در حالی انجام شده که مذاکرات صلح در جریان بوده و قرار است حکومت آمریکا به جنگ طولانی مدت این کشور در افغانستان انتها دهد.

این روزنامه آمریکایی همچنین نوشت که مقام های آمریکایی این یافته ها را با دونالد ترامپ در میان گذشته و دولت واشنگتن در نظر دارد تا در این رابطه تحریم هایی را در برابر روسیه وضع کند اما کاخ سفید تا به امروز هیچ اقدامی در این پیوند ننموده است.

سخنگوی ریاست جمهوری روسیه درباره گزارش اخیر رسانه های غرب ابراز تاسف کرد.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی ریاست جمهوری روسیه می گوید: اولا، این ادعا دروغ است، دوما، اگر در ایالات متحده آمریکا خدمات ویژه به رئیس جمهوری جوابگو باشند، بنابراین پیشنهاد می کنم روی اظهارات مربوط به دونالد ترامپ که قبلاً این نشریات را ارزیابی نموده است، توجه کنید. سوما، فقط ما می توانیم، ابراز تاسف کنیم زمانیکه بزرگترین رسانه های محترم جهانی در سال های اخیر از انتشار گزارش های غیر واقعی دریغ نمی نمایند. البته این کار به شهرت و اعتبار والای آنها یاری نمی نماید.

پس از آن سفارت روسیه در واشنگتن بیان کرد که به دلیل این مقاله دروغین در شبکه های اجتماعی فراخوان ها تصفیه حساب با روس ها پیدا شد. دیپلمات های روسیه، اطلاعات در خصوص تهدیدها را به ارگان های مجری قانون و وزارت خارجه آمریکا منتقل نموده اند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 8 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1131

به "نیویورک تایمز: یک قاچاقچی مواد مخدر میانجی گر تبانی روسیه با طالبان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیویورک تایمز: یک قاچاقچی مواد مخدر میانجی گر تبانی روسیه با طالبان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید