نیویورک تایمز: ترامپ فوری ترین مشکل آمریکاست، به او رای ندهید

به گزارش مجله دامپزشکی، خبرنگاران : در آستانه انتخابات 2020، روزنامه نیویورک تایمز در مطلبی ضمن حمله شدید به رئیس جمهور آمریکا، از مردم خواست برای محافظت از آمریکا به او رای ندهند.

نیویورک تایمز: ترامپ فوری ترین مشکل آمریکاست، به او رای ندهید

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، اعضای هیئت تحریریه روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در سرمقاله ای به انتقاد از دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، پرداختند.

متن سرمقاله نیویورک تایمز به توضیح زیر است: مبارزات انتخاباتی برای ابقای دونالد ترامپ، بزرگترین تهدید برای دموکراسی آمریکا از زمان جنگ دنیای دوم است. دوران ویرانگر آقای ترامپ تا به امروز به آمریکا در داخل و سراسر دنیا، آسیب جدی رسانده است. ترامپ از قدرت سمت خود، سوء استفاده نموده، مشروعیت مخالفان سیاسی خود را گرفته و هنجار هایی که ملت ها را برای نسل های مختلف به هم پیوند داده اند، در هم شکسته است.

ترامپ لایق ریاست جمهوری نیست

او منافع عمومی را در خدمت سودآوری تجارت و منافع سیاسی خود قرار داده است. وی بی اعتنایی نفسگیرانه ای را به زندگی و آزادی های آمریکایی ها نشان داده است. او مردی نیست که لایق سِمَتی که در اختیار دارد، داشته باشد.

در دوره آقای ترامپ، ما از نژادپرستی و بیگانه ستیزی وی، انتقاد و تخریب گری وی در خصوص اجماعِ پس از جنگ را نقد کردیم؛ نظامی که حفظ آن به کشته شدن بسیاری از افراد منجر شده است. ما بار ها از سخنان تفرقه انگیز و حملات بدخواهانه او به هموطنان آمریکایی، ابراز تأسف کردیم. با این حال وقتی سنا از محکوم کردن رئیس جمهور به علت سوء استفاده آشکار از قدرت و انسداد سیاسی خودداری کرد، ما به مخالفان سیاسی وی توصیه کردیم خشم خود را بر پیروزی در صندوق های رای معطوف نمایند.

3 نوامبر می تواند یک نقطه عطف باشد. این انتخاباتی درباره آینده کشور و شهفرایندان آن است که می خواهند چه راهی را انتخاب نمایند. انعطاف پذیری دموکراسی آمریکایی در دوره اول تصدی آقای ترامپ به شدت آزمایش شده است. چهار سال دیگر، وضع بدتر خواهد بود. اما حتی در حالی که آمریکایی ها منتظرند در صف های رای گیری در شهر های خود رأی دهند، آقای ترامپ، درگیر یک حمله تمام عیار به یکپارچگی این فرایند اساسی دموکراتیک است.

دونالد ترامپ بدون هیچ رقیب واقعی بدترین رئیس جمهور آمریکا در تاریخ معاصر است

ترامپ با فاصله گیری از همه پیشینیان معاصر خود، از تعهد دادن در خصوص انتقال صلح آمیز قدرت خودداری کرد. ترامپ اعلام نموده است پیروزی وی تنها نتیجه قانونی است و اگر پیروز نگردد، آماده است به قضاوت مردم آمریکا در این کشور در دادگاه ها یا حتی در خیابان ها اعتراض کند. آقای ترامپ، بدون هیچ رقیب واقعی، بدترین رئیس جمهور آمریکا در تاریخ معاصر است.

سال 2016، گزارش تلخ وی از بیماری های ملت با رای دهندگان زیادی روبرو شد که به او رای دادند. اما درسی که از چهار سال گذشته، گرفته شده آن است که او نمی تواند مسائل فوری کشور را حل و فصل کند. زیرا او فوری ترین مشکل کشور است. ترامپ یک عوام فریب نژادپرست است که بر یک کشور، به طور فزاینده متنوعی ریاست می نماید. ترامپ یک انزوا طلب در یک دنیا بهم پیوسته است، ترامپ یک شومن است که همواره در خصوص کار هایی که هرگز انجام نداده است لاف می زند و قول می دهد کار هایی را انجام دهد که هرگز نخواهد کرد.

او هیچ استعدادی برای ساختن، نشان نداده، اما توانسته است خسارت زیادی وارد کند. او فقط مردی برای نابود کردن همه چیز است. در حالی که وقت دنیا برای مقابله با تغییرات آب و هوایی رو به سرانجام است، آقای ترامپ، ضرورت این اقدام را رد نموده، همکاری بین المللی در این زمینه را کنار گذاشته و به کوشش برای محدود سازی انتشار گاز های گلخانه ای حمله ور شده است.

وی بدون پیشنهاد سیاستی منطقی برای معین آنکه چه کسی باید به آمریکا بیاید، یک سرکوب بی رحمانه علیه مهاجرت قانونی و غیرقانونی اعمال نموده است. او که به لغو دستاورد های سلف قبلی خود، باراک اوباما سرگرم شده، کوشش نموده است، هم کنگره و هم دادگاه ها را متقاعد کند تا از قانون مراقبت مقرون به صرفه، خلاص شوند؛ بی آنکه هیچ سیاست جایگزینی برای دسترسی آمریکایی ها به خدمات درمانی ارزان قیمت ارائه دهد.

رئیس جمهور از طرف ثروتمندان، حکومت نموده است

در طی سه سال اول دولت ترامپ، تعداد آمریکایی های فاقد بیمه درمانی 2.3 میلیون نفر افزایش یافته است - این تعداد مطمئناً با افزایش بیکاری میلیون ها آمریکایی در امسال، دوباره رشد نموده است. ترامپ در مبارزات انتخاباتی، خودش را قهرمان کارگران عادی معرفی می کرد، اما از طرف ثروتمندان، حکومت نموده است. وی قول افزایش حداقل دستمزد فدرال و سرمایه گذاری تازه در زیرساخت ها را داد. او چند دور، کاهش مالیات را اعمال کرد که بیشتر به سود افراد ثروتمند بود. او مقررات را بی آنکه تبعیضی قائل گردد، حذف و با تعلیق اجرای قوانینی که به راحتی نمی توانست آن ها را حذف کند، دعا های شرکت ها و بنگاه ها را مستجاب کرد.

دفتر حمایت مالی مصرف نمایندگان تحت حمایت وی، کوشش برای محافظت از مصرف نمایندگان را متوقف و سازمان حفاظت از محیط زیست, کوشش برای محافظت از محیط زیست را متوقف نموده است. او موجب تیره شدن ائتلاف های دیرینه شد. وی از مشارکت دو سوی آتلانتیک خارج شد که یک توافق راهبردی بین همسایگان چین برای تحت فشار قرار دادن این کشور در تطبیق خود با استاندارد های بین المللی بود.

اقدامات نامناسب ترامپ به عنوان یک رهبر، دردناک بوده است

در عوض، ترامپ، بی آنکه امتیازات قابل توجهی از چین بگیرد، یک جنگ تجاری متقابل راه انداخت و میلیارد ها دلار تعرفه که در واقع از سوی آمریکایی ها پرداخت می گردد - وضع نموده است. اقدامات نامناسب آقای ترامپ به عنوان یک رهبر، به ویژه در شیوع ویروس کرونا دردناک بوده است. آقای ترامپ به جای کوشش برای نجات جان مردم، با همه گیری به عنوان یک مشکل روابط عمومی برخورد نموده است. او در خصوص خطر، دروغ گفت تخصص مقامات بهداشت عمومی را به چالش کشید و در برابر اقدامات احتیاطی لازم، مقاومت کرد.

او هنوز در کوشش است فعالیت مالی را بدون کنترل ویروس از سر گیرد. با ضعیف شدن اقتصاد، او دور ابتدایی یاری به آمریکایی هایی که شغل خود را از دست دادند، شروع کرد. سپس بورس سهام، رونق گرفت و هر چند میلیون ها نفر بیکار شده بودند، آقای ترامپ، علاقه خود را به وضع فاجعه بار آن ها از دست داد. وی ماه سپتامبر اعلام کرد: ویروس تقریباً هیچ کسی را تحت تأثیر قرار نمی دهد. وی این سخن را یک روز قبل از آن اعلام کرد که تعداد افرادی که جان خود را به سبب کرونا از دست دادند از 200 هزار نفر فراتر رفت. اکنون در این لحظه خطرناک، مردم آمریکا حتی افرادی که یک رئیس جمهور خطرناک را ترجیح می دهند، وظیفه دارند با رای دادن، به محافظت و دفاع از آمریکا بپردازند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 28 آبان 1399 بروزرسانی: 28 آبان 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1297

به "نیویورک تایمز: ترامپ فوری ترین مشکل آمریکاست، به او رای ندهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیویورک تایمز: ترامپ فوری ترین مشکل آمریکاست، به او رای ندهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید