مهدی: تیم هایی که بدون ارسال تست تمرین نموده اند، متخلف هستند، ما نمی توانیم پروتکل ها را تغییر دهیم

به گزارش مجله دامپزشکی، سهیل مهدی، سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال ایران می گوید تیم هایی که نتایج تست های کرونا خود را ارسال نکرده اند، متخلف هستند.

مهدی: تیم هایی که بدون ارسال تست تمرین نموده اند، متخلف هستند، ما نمی توانیم پروتکل ها را تغییر دهیم

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، سهیل مهدی، سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال در مورد پروتکل های شروع رقابت های لیگ برتر و وجود چند بازیکن و عضو تیم ها که مبتلا به کرونا شده اند، گفت: علی رغم فشار بعضی تیم ها برای تعطیلی مسابقات لیگ، پس از اجازه ستاد مبارزه با کرونا پروتکل های لازم را اعلام کردیم و مدون شد. طبق پروتکل ها اگر پنج بازیکن یک تیم به کرونا مبتلا شوند، مسابقات آنها لغو خواهد شد و این شامل تمرینات نمی گردد. حفظ سلامت و بهداشت تیم ها باید جزو اولویت های سازمان لیگ، فدراسیون فوتبال، فدراسیون پزشکی ورزشی باشد، اما در مورد ابتلای بازیکنان بعضی تیم ها به کرونا، ما فقط مصاحبه ها را دیدیم و جواب آزمایش ها برای ما ارسال نشده است.

وی اضافه کرد: بعضی باشگاه ها بعد از تست کرونا و پیش از ارسال نتایج برای ما، تمرینات خود را شروع نموده اند که این خودش تخلف است . امیدوارم باشگاه ها پیش از انجام تمرینات تست ها را برای ما ارسال نمایند که ببینیم آیا طبق پروتکل بوده یا نه. نتایج حاصل از تست ها باعث می گردد تیمی اجازه تمرین داشته باشد یا نه. اینکه بعضی باشگاه ها خودشان تمرینات را متوقف نموده اند، جای تشکر دارد اما باید نتایج تست ها را برای ما ارسال نمایند تا بتوانیم آنها را یاری کنیم. باشگاه ها اصرار کردند که سه هفته زمان کمی است و تمرینات چهار هفته گردد، اما با گذشت سه روز از تاریخ اعلام شده هنوز نتایج را برای ما ارسال ننموده اند و اصلا نمی دانیم آیا تست گرفته اند یا نه. از ما انتظار دارند اما خودشان در کارها تعجیلی ندارند.

سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال در مورد اینکه آیا ناظر اقدامات بهداشتی و رعایت پروتکل ها سازمان لیگ است یا ستاد مبارزه با کرونا در ورزش، گفت: ستاد مبارزه با کرونا در ورزش نیروهایی را آموزش داده و آنها را موظف نموده هر روز در تمرین تیم ها حاضر شوند و نظارت نمایند. فکر نمی کنم از فردا تیمی باشد که ناظر نداشته باشد.

مهدی در مورد اینکه بعضی باشگاه ها می گفتند بازیکنان آنها در قرنطینه هستند اما حالا با انجام تست ها معین شده بعضی بازیکن کرونایی دارند در حالی که لیگ هم تعطیل بود، اظهار داشت: دقیقاً این صحبت ما هم بود که می گفتیم اگر بازیکن تحت کنترل باشد، ریسک کمتری دارد و با این اولیه این نتایج به دست آمده و نشان می دهد که بسیاری از موارد در بسیاری از تیم ها رعایت نشده است. باشگاه ها با وادار به انجام پروتکل ها کردیم که نشان داد نظارت درستی از راه دور روی بازیکنان نبوده است.

وی درباره مثبت شدن تست 7 بازیکن گل گهر و احتمال تعویق دیدارهای این تیم و اینکه اگر بازهم تعداد بازیکنان کرونایی در سایر تیم ها نی پز افزایش یابد بازهم اصراری به ادامه لیگ وجود دارد یا نه، گفت: اولویت ما سلامتی بازیکنان است و به هیچ وجه راضی به خطر افتادن سلامتی بازیکنان نیستیم. یک ماه باشگاه ها فرصت تمرین دارند که اگر در این یک ماه پروتکل ها را به درستی رعایت نمایند، شرایط سفید خواهد شد. اگر اینطور نباشد قاعدتا ما روش هایی داریم که مسابقات آن تیم یا مسابقات لیگ را به تعویق بیندازیم یا حتی آن تیم را کنار بگذاریم.

سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال در مورد اینکه آیا بازی ها در تاریخ اعلام شده شروع می گردد یا نه، گفت: منتظریم باشگاه ها نتایج را برای ما ارسال نمایند و اگر نتیجه تست بازیکنی مثبت باشد یا مشکوک باشد، آزمایشگاه مورد اعتماد را معرفی خواهیم کرد تا تست گیری انجام گردد.

مهدی درباره اینکه بعضی باشگاه ها اعلام نموده اند توانایی اجرای تمام پروتکل ها از جمله دریافت پرواز چارتر یا اتاق تکی در هتل ها را ندارند و آیا این پروتکل ها قابل تغییر است یا نه، گفت: تغییر هر گونه پروتکلی در اختیار نهادهای بهداشتی و ستاد مبارزه با کرونا در ورزش است و ما نمی توانیم پروتکل ها را تغییر دهیم. این شرایط هم فقط مختص کشور ما نیست و تمام جهان درگیر آن هستند، فکر می کنم تمامی تیم ها احترام به روح قهرمانی مسابقات را از هفته نخست تا سرانجام مسابقات با باید حفظ نمایند. اگر ادامه مسابقات برای آنها فایده ای ندارد، اگر این شرایط هم نبود برای آنها ادامه مسابقات فایده نداشت و به نظرم آنها از شرایط فعلی خسته شده اند که چنین صحبت هایی می نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1061

به "مهدی: تیم هایی که بدون ارسال تست تمرین نموده اند، متخلف هستند، ما نمی توانیم پروتکل ها را تغییر دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهدی: تیم هایی که بدون ارسال تست تمرین نموده اند، متخلف هستند، ما نمی توانیم پروتکل ها را تغییر دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید