معاون بورس تهران: افول قیمت سهام بعد از 2 سال رشد بالا طبیعی است

به گزارش مجله دامپزشکی، معاون بازار بورس تهران گفت: شاخص در یکی دوسال گذشته رشد خوبی را تجربه داشته و طبیعی است زمانی هم برای استراحت لازم داشته باشد بنابراین رشد و افول بازار سرمایه نباید نگران کننده باشد.

معاون بورس تهران: افول قیمت سهام بعد از 2 سال رشد بالا طبیعی است

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمود گودرزی افزود: از خرداد 97 شاهد رشد بازار سرمایه بودیم، در این دوسال ارزش معاملات بورس تهران از میانگین روزی هزار و دویست میلیارد تومان به 13 هزار میلیادر تومان و ارزش بازار کل بورس تهران از اواسط مرداد گذشته 930 هزار میلیارد تومان به 6 هزار و 700 هزار میلیارد تومان رسیده است.

معاون بازار بورس تهران گفت: ارزش هر شرکت در ادبیات اقتصادی مشخص است بنابراین زمانی که جمعیت زیادی از مردم وارد بورس می شوند باید تصمیم گیری ها در بازار سرمایه حساب شده باشد.

گودرزی درباره فروش اوراق سلفی نیز گفت: فروش اوراق سلفی به بورس انرژی مربوط می گردد و با توجه به آنالیز های سران قوا هنوز فروش اوراق سلف نفتی قطع نشده است.

او افزود: متوسط فروش سهام عدالت 500 تا 600 میلیارد تومان است با توجه به اینکه 3 تا 4 درصد معاملات روزانه در بورس به سهام عدالت مربوط می گردد در بورس تهران با توجه به فروش سهام عدالت در کارگزاری ها، نوسانات بازار بورس به فروش سهام عدالت ربطی نداشته است.

گودرزی گفت: مهمترین احتیاج بازار سرمایه دانستن حداقل ادبیات بازار سرمایه و نگاه بلندمدت است بنابراین نباید به بازار سرمایه کوتاه مدت نگاه کرد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 13 مهر 1399 بروزرسانی: 13 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1203

به "معاون بورس تهران: افول قیمت سهام بعد از 2 سال رشد بالا طبیعی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون بورس تهران: افول قیمت سهام بعد از 2 سال رشد بالا طبیعی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید