مادورو: ترامپ، تو آدم بدبختی هستی، یک گاوچران نژادپرست

به گزارش مجله دامپزشکی، نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا در واکنش به اتهام فساد و تعیین جایزه برای دستگیری اش از سوی ایالات متحده، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور را یک گاوچران نژادپرست و بدبخت خواند و هشدار داد که کشورش با تمامی قوا آمادهٔ هرگونه تهاجم خصمانه است.

مادورو: ترامپ، تو آدم بدبختی هستی، یک گاوچران نژادپرست

به گزارش مجله دامپزشکی، یورونیوز نوشت: وی خطاب به رئیس جمهوری ایالات متحده گفت: دونالد ترامپ، تو آدم بدبختی هستی. تو که یک زمانی در نیویورک صاحب بنگاه املاک بودی، حالا می خواهی روبط بین الملل را هم مثل یک زورگیر مافیایی حل وفصل کنی.

اظهارات آقای مادورو ساعاتی پس از آن صورت گرفت که وزارت دادگستری ایالات متحده از سوی دولت این کشور، علیه رئیس جمهوری ونزوئلا و شماری از مقامات بلندپایه دولتی و نظامی این کشور اعلام جرم و برای کمک به دستگیری آنها مجموعا 55 میلیون دلار جایزه تعیین کرد.

آقای مادورو همچنین گفت این حرکت آمریکا انگیزهٔ سیاسی دارد و تأکید کرد که آمریکایی ها نقشِ کلمبیا را در قاچاق مواد مخدر نادیده می گیرند، کشوری که خود متحد آمریکاست.

رئیس جمهوری کلمبیا همچنین گفت که خودش در یک دههٔ گذشته برای برقراری صلح میان شبه نظامیان فارک و دولت کلمبیا تلاش کرده است.

نیکلاس مادورو در ادامه تهدیدهای خود را شدت داد و گفت: اگر روزی امپریالیست ها و اولیگارش های کلمبیایی جرأت کنند به یک موی ما دست درازی کنند، خشم کل ملت بولیوی آنها را محو خواهد کرد.

دادستانان ایالات متحده روز گذشته به خاطر سازمان دهی تشکیلات تروریستی و قاچاق گستردهٔ مواد مخدر به آمریکا و پولشویی علیه رئیس جمهور، رئیس مجلس موسسان، رئیس دادگستری و مدیر سابق اطلاعات ارتش ونزوئلا اعلام جرم کردند.

ایالات متحده سالهاست سیاست فشار حداکثری را علیه دولت سوسیالیست نیکلاس مادورو به کار گرفته و از خوآن گوایدو، رقیب وی برای ریاست جمهوری این کشور پشتیبانی کرده است، اما دولت کنونی ونزوئلا با وجود مسائل شدید اقتصادی، با بهره مندی از پشتیبانی روسیه و چین همچنان مقاومت کرده است.

به گزارش مجله دامپزشکی صبح امروز سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن محکوم کردن اتهام زنی بی اساس آمریکا به رئیس جمهور ونزوئلا افزود: هیچ مقرره ای در حقوق بین الملل به آمریکا اجازه نمی دهد که با سوء استفاده از ساز و کارهای قضایی خود در امور داخلی سایر کشورها دخالت کرده و مقدمات کودتا، براندازی یا تجاوز به یک کشور مستقل را فراهم کند و بدتر آنکه برای دستگیری رئیس یک دولت خارجی جایزه تعیین کند و با این روش پوسیده و قدیمی بخواهد او را از درجه اعتبار ساقط نماید.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 27 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 924

به "مادورو: ترامپ، تو آدم بدبختی هستی، یک گاوچران نژادپرست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مادورو: ترامپ، تو آدم بدبختی هستی، یک گاوچران نژادپرست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید