فریم ریت بالاتر به بازی های نسل قبل ایکس باکس آمد؛ نخستین بازی ها مشخص شدند

به گزارش مجله دامپزشکی، شرکت مایکروسافت قابلیت جدیدی برای کنسول های ایکس باکس نسل نهم معرفی کرده. با استفاده از این قابلیت می توان بازی هایی که برای نسل های قبلی کنسول ایکس باکس ساخته شده اند را با فریم ریت بالاتری از کنسول اصلی اجرا کرد.

فریم ریت بالاتر به بازی های نسل قبل ایکس باکس آمد؛ نخستین بازی ها مشخص شدند

بر خلاف کنسول های قدیمی تر، در یکی دو نسل اخیر تعداد زیادی از بازی ها با نرخ فریم 30 فریم بر ثانیه اجرا می شوند. حقیقتا گرافیک بسیاری از بازی هایی که برای این کنسول ها ساخته شده اند چیزی بیش تر از توان آن ها را درخواست می کنند. سازندگان این بازی ها هم معمولا مجبور می شوند که نرخ فریم را فدای گرافیک بهتر کنند. اما در نسل نهم، گیمرها رغبت بسیار بیش تری به نرخ فریم های بالا دارند و همچنین به لطف قدرت بالای کنسول های فعلی، داشتن نرخ فریم های بالاتر ممکن شده.

یکی از قابلیت های مهم کنسول های نسل نهم توانایی اجرای بازی های کنسول های قدیمی تر است. با استفاده از کنسول پلی استیشن 5 می توان تمام بازی های اصلی کنسول پلی استیشن 4 را بازی کرد. این قابلیت در کنسول های ایکس باکس سری ایکس و اس وسیع تر است و این کنسول ها می توانند بازی های تمام کنسول های ایکس باکس که تا به حال ساخته شده اند را اجرا کنند. کنسول های نسل نهم در مقایسه با کنسول ها قدیمی، قدرت بسیار بیش تری دارند. از نظر تئوری استفاده از این قدرت بیش تر برای اجرای بازی های نسل قبلی با بهبودهایی مانند وضوح تصویر بهتر یا نرخ فریم بالاتر ممکن است. مشکل این جاست که پیاده سازی این تفکر به شکل عملی چندان ساده نیست.

  • دستکاری 60 فریم بلادبورن منتشر شد؛ نیاز به PS4 جیل برک شده دارید

بسیاری از بازی های ویدیویی کنسولی با نرخ فریم ثابت ساخته می شوند. یعنی چیزهایی مانند انیمیشن ها و فیزیک این بازی ها به نرخ فریم گره خورده و برای مثال در صورتی که این بازی ها را با نرخ فریم دو برابر اجرا کرد، سرعت تمام یا برخی از اتفاقات داخل بازی هم دو برابر می شود. در صورتی که قدرت اضافه کنسول های نسل نهم را به خورد این بازی ها بدهیم تجربه آن ها غیرممکن و نتایجی بسیار نامطلوب تولید می شود. به همین خاطر شرکت مایکروسافت و سونی مجبور شده اند تا سخت افزار این کنسول ها را به هنگام اجرای بازی های نسل قبل محدود کنند تا بازی ها با قدرت سخت افزاری مشابه با کنسول اصلی اجرا شوند و مسئله ای پیش نیاید.

شرکت مایکروسافت قابلیت جدیدی به کنسول های ایکس باکس سری ایکس و اس اضافه کرده که با استفاده از آن، این موضوع برطرف می شود. قابلیت FPS Boost کنسول های نسل نهم ایکس باکس کاری می کنند که بازی های قدیمی تر با نرخ فریم بالاتر اجرا شوند. این قابلیت بدون ایجاد هیچ گونه تغییری در کدهای بازی فعالیت می کند. یعنی بازی اصلی مثل همیشه اجرا می شود و قابلیت FPS Boost به گونه ای اجرای بازی را کنترل می کند ک نرخ فریم های بالاتری تولید شود.

شرکت مایکروسافت هم زمان با معرفی این قابلیت اولین بازی هایی که از این قابلیت پشتیبانی می کنند را معین کرده. به گفته شرکت مایکروسافت استفاده از این قابلیت روی تمام بازی ها ممکن نسیت و پیاده سازی آن برای هر بازی به تغییراتی مخصوص به آن بازی نیاز دارد. البته معینا این قابلیت جدید به مرور زمان پیشرفت خواهد کرد و امکان استفاده از آن در بازی های بیش تری ممکن خواهد شد.

Far Cry 4, New Super Luckys Tale, Sniper Elite 4, UFC 4 و Watch Dogs 2 اولین بازی هایی هستند که توسط قابلیت FPS Boost پشتیبانی می شوند. بازی New Super Luckys Tale در میان این لیست با نرخ فریم 120 فریم بر ثانیه و باقی بازی ها به شکل 60 فریم بر ثانیه اجرا می شوند. همان طور که پیش از این گفتیم این قابلیت جدید کنسول های ایکس باکس سری ایکس و اس برای بهبود نرخ فریم بازی ها ساخته شده در نتیجه قرار نیست با استفاده از آن تغییری در وضوح تصویر بازی ها ایجاد شود.

بازی های اعلام شده توسط مایکروسافت که از این قابلیت برخوردار می شوند بزرگ ترین و جدیدترین بازی های کنسول ایکس باکس نیستند. این لیست صرفا یک نمونه اولیه برای به نمایش کشیدن این قابلیت جدید است. با توجه به بازی های این لیست، احتمال می دهیم شرکت مایکروسافت بهترین بازی هایی که می توانند با قابلیت FPS Boost هماهنگ شوند را انتخاب کرده. معینا این فناوری جدید نوپا است. برای استفاده شدن از FPS Boost در بازی های بزرگی همانند رد دد ریدمپشن 2 شاید نیاز باشد کمی صبر کنیم تا شرکت مایکروسافت آن را توسعه دهد و بهینه سازی های لازم را اعمال کند.

منبع: وب سایت رسمی ایکس باکس

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 28 اسفند 1399 بروزرسانی: 28 اسفند 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1535

به "فریم ریت بالاتر به بازی های نسل قبل ایکس باکس آمد؛ نخستین بازی ها مشخص شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فریم ریت بالاتر به بازی های نسل قبل ایکس باکس آمد؛ نخستین بازی ها مشخص شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید