فرآیند انتخابات شورای مرکزی حزب اعتماد ملی پذیرفته نشد

به گزارش مجله دامپزشکی، بهرام سرمست دبیر کمیسیون ماده 10 احزاب پیش از ظهر امروز (دوشنبه) در نشست خبری با اشاره به جزییات مورد بحث در آخرین جلسه این کمیسیون، گفت: در این جلسه، گزارش کنگره حزب اعتماد ملی طرح شد و انطباق اساسنامه و مرامنامه این حزب با قانون جدید احزاب مورد تصویب و پذیرش نهاده شد.

فرآیند انتخابات شورای مرکزی حزب اعتماد ملی پذیرفته نشد

وی اضافه نمود: با این وجود فرایند انتخابات شورای مرکزی این حزب در همان کنگره، مورد پذیرش کمیسیون ماده 10 احزاب قرار نگرفت. بنابراین باید ظرف یک ماه پس از ابلاغ نظر کمیسیون درباره لزوم برگزاری مجدد انتخابات شورای مرکزی، این انتخابات با حضور نمایندگان کمیسیون ماده 10 احزاب یعنی آقایان امیری اصفهانی، کمالی و خانم مافی برگزار گردد.

سرمست با اشاره به شکایت رحمت الله بیگدلی عضو حزب اعتماد ملی از الیاس حضرتی، توضیح داد: آقای بیگدلی از آقای حضرتی شکایت نموده و دستور قضایی با عنوان قرار موقت درباره عدم فعالیت حضرتی در حزب اعتماد ملی را گرفته است. این دستور قضایی در جلسه اخیر کمیسیون ماده 10 احزاب مورد آنالیز نهاده شد و برای شخص حضرتی هم ارسال شد.

وی با اشاره به کارنامه کمیسیون ماده 10 احزاب در طول یک سال گذشته و دولت دوازدهم گفت: بر اساس رویکرد دولت دوازدهم و سیاست های ابلاغی وزیر کشور و معاون سیاسی وزارت کشور، در طول یک سال گذشته، کوشش جدی برای برگزاری منظم و مستمر جلسات کمیسیون به عمل آوردیم؛ به طوری که بیست و یک جلسه در طول دولت دوازدهم تاکنون تشکیل دادیم و بالغ بر 170 مصوبه در طول سال گذشته و امسال داشتیم.

سرمست گفت: کوشش کردیم در راستای اجرای قانون جدید احزاب، شرایطی را برای پیگیری دقیق و همراه با امنیت و رعایت بی طرفی، درخواست های احزاب جهت برگزاری مجامع و انتخابات آنها ایجاد کنیم.

وی گفت: معاونت سیاسی وزارت کشور در راستای تقویت فرهنگ تحزب، همایش علمی تحزب و توسعه را با مشارکت فعالین حزبی و اساتید صاحب نظر علوم سیاسی برگزار کرد و کارگاه های آموزشی برای تبیین قوانین و مقررات و آیین نامه های مربوط به احزاب در سطح استان های سراسر کشور را در دستور کار خود قرار داد.

سرمست تاکید نمود: همچنین در نشست هایی که از سوی خانه احزاب، به شکل همایش های ملی و فصلی برگزار می شد، سیاست معاونت سیاسی وزارت کشور، تقویت مشارکت بود.

مدیرکل سیاسی وزارت کشور گفت:روز گذشته، کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس، جلسه ای را برای استماع گزارش عملکرد کمیسیون ماده 10احزاب برگزار کرد و من به عنوان دبیر کمیسیون، گزارش عملکرد را به نمایندگان ارایه کردم.

وی همچنین در ابتدای اظهارات خود، درباره دیگر مصوبات آخرین جلسه کمیسیون ماده 10 احزاب گفت: در جلسه اخیر کمیسیون ماده 10 احزاب، با تقاضای تاسیس اولیه حزب یاران انقلاب اسلامی ایران موافقت شد؛ جزییات مصوبه به هیئت متقاضی تاسیس برای برگزاری مجمع عمومی موسس، ابلاغ خواهد شد.

سرمست گفت: همچنین گزارش مجمع عمومی حزب آزادی، طرح و اصلاح اساسنامه و مرامنامه و برگزاری انتخابات شورای مرکزی و بازرسین این تشکل مورد تصویب نهاده شد. جزییات مصوبه به حزب ابلاغ خواهد شد.

وی اضافه نمود: همچنین گزارش مجمع حزب پیروان زینب(س) مبنی بر انطباق اساسنامه و مرامنامه و انتخابات شورای مرکزی و بازرسان این تشکل مورد تصویب نهاده شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 آبان 1397 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 21

به "فرآیند انتخابات شورای مرکزی حزب اعتماد ملی پذیرفته نشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرآیند انتخابات شورای مرکزی حزب اعتماد ملی پذیرفته نشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید