علی نژاد: مسئله ای نبوده که کیمیا علیزاده بخواهد از ایران برود ، ظرفیت کشتی 4 مدال طلای المپیک است که در لندن هم نشان داد

به گزارش مجله وتورلد، سرپرست معاونت ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان گفت: بحث یا مسئله ای نبوده که علیزاده بخواهد از ایران برود و برای کشوری غیر از ایران مبارزه کند. موضوعات متفاوتی مانند تفریح یا ادامه تحصیل نیز درمورد انگیزه سفرش مطرح شده است.

علی نژاد: مسئله ای نبوده که کیمیا علیزاده بخواهد از ایران برود ، ظرفیت کشتی 4 مدال طلای المپیک است که در لندن هم نشان داد

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید. از شهرهای زیبایی همچون لندن و منچستر دیدن کنید، سوار چرخ فلک چشم لندن شوید و از تعطیلات حسابی لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران، مهدی علی نژاد در حاشیه برگزاری رقابت های کشتی آزاد جام تختی در کرمانشاه، درباره موضوع مهاجرت کیمیا علیزاده تنها مدال آور ورزش بانوان ایران در ادوار المپیک، اظهار کرد: ما هم این خبر را شنیدیم. پیگیری های فدراسیون تکواندو هنوز به این جمع بندی نرسیده که خانم علیزاده میخواهد برای کشور دیگری مبارزه کند. نکته ای که وجود دارد این است که وی یکی از سرمایه های بزرگ ورزش ایران است. انصافا وزارت ورزش، کمیته المپیک و هم فدراسیون تکواندو در سال های اخیر از قبل از المپیک جوانان 2014 و در زمان آسیب دیدگی های وی حمایت های خوبی از او داشتند و پاداش های خوبی نیز به وی اهدا شد. شرایط خوبی برای او فراهم شد و حتی به عنوان پرچمدار کاروان ایران در بازی های آسیایی نیز انتخاب شد که به علت مصدومیت نتوانست اعزام گردد.

سرپرست معاونت ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان توضیح داد: ضمناً بحث یا مسئله ای نبوده که علیزاده بخواهد از ایران برود و برای کشوری غیر از ایران مبارزه کند. موضوعات متفاوتی مانند تفریح یا ادامه تحصیل نیز مطرح شده که انگیزه مسافرت او به خارج از کشور بوده است.

وی ادامه داد: بعید می دانم کیمیا علیزاده با وجود سرمایه گذاری های که برای او در کشور صورت گرفته و همین طور علاقه زیادی که مردم ایران به وی دارند و او نیز این علاقه را به مردم داشته، قصد داشته باشد برای کشور دیگری مبارزه کند. او می تواند موفقیت های خود را در ایران ادامه دهد. ورزشکاران ما می دانند که سرباز ایران هستند و افتخار زمانی برای آن ها بدست می آید که برای کشور ایران افتخار آفرینی نمایند.

علی نژاد در ادامه درباره نحوه میزبانی کرمانشاه از رقابت های کشتی آزاد جام تختی، گفت: با حمایت های صورت گرفته از سوی استاندار و سایر مسئولان شاهد میزبانی خوب کرمانشاه از این رقابت ها بودیم. امیدوارم این مسابقات در دوره های بعدی با تعداد بیشتری از کشورها برگزار گردد و قطعا این مسابقات به پیشرفت کشتی ایران یاری خواهد نمود.

وی درباره بحث های به وجود آمده مبنی بر انتظار 4 طلای وزارت ورزش از کشتی در المپیک نیز گفت: ما یکسری از بحث های داخلی و فنی با مربیان مان داریم که بر روی کاغذ بحث و انتظارات بیان می گردد. اما شرایط میدانی شرایط خاص خود را دارد.اینکه ظرفیت کشتی ایران 3 یا 4 طلا است دور از انتظار نیست کما اینکه در المپیک لندن این اتفاق رخ داد. وقتی یک بار رخ داد یعنی مرتبه بعدی نیز امکان پذیر است.

سرپرست معاونت ورزش قهرمانی وزارت ورزش اضافه نمود: این به آن معنا نیست که بخواهیم با بیان این انتظارات فشاری را بر روی ورزشکاران و مربیانمان وارد کنیم. نمی خواهیم توقعات را نه برای مردم و نه ورزشکارانمان بالا ببریم. ورزشکاران ما باید با خیالی آسوده و در آرامش تمرینات شان را دنبال نمایند و به میدان بروند اما اینکه در جمع های خصوصی انتظاراتمان را مطرح می کنیم ممکن است گاهی اوقات رسانه ای هم گردد. مطمئنم وزیر ورزش و ما هم در خصوص کشتی و یا رشته های دیگر به دنبال این نیستیم فشار روانی بر ورزشکارانمان وارد کنیم.

وی توضیح داد: آنچه از ورزشکارانمان انتظار داریم این است که بهترین عملکردشان را به نمایش بگذارند دیگر نتیجه در دست ما نیست و عوامل زیادی در آن دخیل است. به هر حال باید جمع بندی ها و نظارت هایی داشته باشیم و بر اساس آن حرکت و حمایت کنیم.

علی نژاد با تاکید بر حمایت از رشته های مدال آور، گفت: نگاه وزارت ورزش و کمیته المپیک حمایت ویژه از رشته هایی است که شانس مدال در المپیک 2020 دارند و در همین یک ماه اخیر یاری های بسیار خوبی نیز به فدراسیون ها شده و ما کوشش می کنیم علیرغم همه محدودیت ها شرایط خوبی را برای ورزشکارانمان مهیا کنیم کما اینکه تیم های ما در مسابقات مختلف کسب سهمیه شرکت می نمایند و رشته ای مانند کاراته در 16 رقابت کسب سهمیه شرکت نموده است و به 5 رویداد دیگر نیز باید اعزام گردد یا در کشتی تمام کوششمان را کردیم که حمایت ویژه داشته باشیم. کشتی برای ما خیلی مهم و ورزش اول ایران است. حمایت هایمان نیز از کشتی نسبت به دیگر فدراسیون ها خیلی بیشتر بوده است. امیدوارم همه ورزشکاران کوشش نمایند و خدا نیز در کسب نتیجه یاری کند.

وی در ادامه درباره زمان تعیین شدن معرفی سرمربی تیم ملی فوتبال نیز گفت: جا دارد از تاج به خاطر زحماتش تشکر کنیم. او در 4 سالی که مسئولیت داشت کوشش زیادی برای مدیریت مجموعه فوتبال داشت اما فشار ها و استرس ها موجب بروز مسائل قلبی برای وی شد که امکان تداوم حضورش در فدراسیون نبود. امیدوارم به زودی انتخابات فدراسیون برگزار گردد. فکر می کنم فدراسیون تا خاتمه دی ماه سرمربی تیم ملی را انتخاب کند. گزینه های خارجی و داخلی داریم اما الان شانس انتخاب مربی ایرانی برای تیم ملی بیشتر شده است.

علی نژاد در خاتمه گفت: درباره استراماچونی نیز دیدید که مجموعه فدراسیون، وزارت ورزش، وزارت خارجه و بانک مرکزی کوشش خود را کردند تا پول به دستش برسد اما او شروط دیگری گذاشت که اصلا در قرارداد نبود. این ها نشان می دهد یک جریانی می خواهد دغدغه هایی را برای مردم ایجاد کند اما ما نباید خودمان به این موضوعات دامن بزنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 766

به "علی نژاد: مسئله ای نبوده که کیمیا علیزاده بخواهد از ایران برود ، ظرفیت کشتی 4 مدال طلای المپیک است که در لندن هم نشان داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علی نژاد: مسئله ای نبوده که کیمیا علیزاده بخواهد از ایران برود ، ظرفیت کشتی 4 مدال طلای المپیک است که در لندن هم نشان داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید