دهکده ورزشی چهارباغ

به گزارش مجله وتورلد، آقای بهداد به علت علاقه مند بودن به ورزش تصمیم گرفتند باشگاهی در خارج از کشور در حومه لندن احداث کنند. ایشان میفرمایند : در انگلستان عایدی خوبی از بازسازی ساختمان داشتم و تصمیم به خرید 10 هکتار زمین در حومه لندن گرفته بودم که با مشورت دوستان و صاحب نظران تصمیم به ساخت چنین مجموعه ای در ایران گرفتم. از سال 1372 با سرمایه شخصی آقای بهداد و همیاری سازمان ورزش ،اداره گردشگری و ارگانهای دولتی مربوطه ، دراستان البرز، یکی از زیبا ترین و خوش آب و هواترین استان ایران ، مجموعه ورزشی مجهز چهارباغ تاسیس شده است. این مجموعه ورزشی در کشور بی نظیر است و شامل 22 رشته ورزشی اعم از فوتبال، تنیس سر باز و سر پوشیده، سوار کاری، گلف ، بسکتبال، والیبال ، سالنهای چند منظوره (فوتسال، هند بال، بسکتبال ، بدمیندتون) ، استخر سربوشیده، بدنسازی و غیره میباشد.

دهکده ورزشی چهارباغ

در این مطلب می خوانید :

امکانات رفاهی

سالن همایش و سمینار

با توجه به امکانات موجود در دهکده ورزشی چهارباغ، این مجموعه پذیرای سیمنارهای مختلف ورزشی و غیر ورزشی در محیطی که بیش از هر چیز آرامش و تمرکز شما را فراهم می سازد، می باشد.در این مجموعه ، 3 سالن و محوطه های سرباز جهت برگزاری سمینار ها و همایش ها با ظرفیت های 50 نفره، 150نفره تا 300 نفره وجود دارد. سالن شماره یک: این سالن با بهره گیری از میز منحنی، مخصوص کادر ورزشی فوتبال و یا سایر رشته ها طراحی شده است. تعداد 22 جایگاه، میز بزرگ کنفرانس را احاطه نموده است. همچنین تعداد 28 جایگاه دیگر جهت سایر افراد حاضر در جلسه در سالن نهاده شده است. این سالن با امکاناتی نظیر ویدئو پروژکـشن سقفی، اینترنت پرسرعت، تخته وایت برد، میکروفون و تجهیزات گرمایشی و سرمایشی، شما را برای انجام کنفرانس ها کمک می نماید.

سالن شماره دو:این سالن با گنجایش 150 نفر و امکانات مختلف پذیرای میهمان های شما خواهد بود.

سالن شماره سه: این سالن در 12 ردیف طراحی شده است و در مجاورت سالن شماره دو می باشد که همچنین قابلیت استفاده همزمان با هم را دارند. جایگاه های این سالن از نوع مجلل تاشو می باشد. همچنین تعداد 4 جایگاه مدیریتی مجلل در بخش ریاست جلسه نهاده شده است. این سالن با بهره گیری از سیستم های اولتراساند، دکوراسیون مجلل ، محیطی به یادماندنی را برای انجام انواع جلسه و کنفرانس های ورزشی، مطبوعاتی و … به ارمغان می آورد. این سالن با امکاناتی نظیر ویدئو پروژکتور سقفی، اینترنت پرسرعت، تخته وایت برد، میکروفون و تجهیزات گرمایشی و سرمایشی شما را برای انجام کنفرانس ها کمک می نماید.

از جمله افتخارات این مجموعه، پذیرایی از سمینار های داوری و سمینار های ورزشکاری می باشد.

غارنمک درمان استرس و مسائل تنفسی

یکی از درمان های نو که اخیرا برای بعضی بیماری های تنفسی و پوستی رایج شده، نمک درمانی در غارهای نمکی است. نمک خالص پزشکی به طور معمول کشنده باکتری ها و میکروب هاست اتاق یا غار نمکی در حقیقت یک فضای ایجاد شده برای برطرف استرس که کلیه شرایط خاص غارهای طبیعی نمک را دارا می باشد. هوای موجود در این فضا به وسیله تجهیزات خاص و به ویژه ژنراتورهای مخصوص، کاملاً مشابه غارهای طبیعی نمک است. ذرات نمک ایجاد شده در هوا به وسیله این ژنراتورها به راحتی و به وسیله تنفس وارد سیستم تنفسی و ریه-ها می شود، در نتیجه تمامی باکتری ها و میکروب-هایی که در راستا این ذرات قرار دارند از بین می-روند و این امر به بهبود بیماری های تنفسی منجر می شود. این غارهای نمکی معمولاً برای درمان بیماری هایی نظیر آسم، برونشیت، سرماخوردگی، آنفلوآنزا و… و همچنین بیماری های پوستی مفید می باشد. یونانیان باستان نیز به تأثیر مثبت و شگرف معادن نمک و غارهای نمکی بر روی بیماری های تنفسی و نیز بهبود بیماری های روانی پی برده بودند. در بحبوحه جنگ های جهانی نیز آلمانی ها برای بهبود تنفس سربازان خود قبل از اعزام به جبهه های جنگ، مدتی آن ها را به غارها و معادن نمک می فرستادند. مرتضی بیات، کارشناس ورزش و تغذیه نیز چند ماهی است که در یکی از قدیمی ترین قلعه های آبی آلمان در شهر کوچک زادسوای، با استفاده از 40 تن سنگ نمک آبی رنگی که از کوه های سمنان به آلمان وارد نموده ، برای تأسیس غار نمکی استفاده نموده -است. به گفته وی این غار با برش سنگ های نمک که قطعه های 25-20 کیلوگرمی را شامل می شوند و تبدیل آن ها به 2000 عدد آجر نمکی، بنا شده است. رطوبت موجود در این غار بیشتر از 40% است. در ایران نیز غار نمک در دهکده ورزشی چهارباغ تأسیس شده و همه روزه پذیرای علاقه مندان است. مدت زمان استفاده در هر جلسه 20 دقیقه می باشد و مراجعه نمایندگان باید 10 دقیقه قبل از آغاز جلسه در محل حضور داشته باشند. بنابر نظر بیشتر استفاده نمایندگان از این غارها، این مکان ها محلی آرامش بخش و دلنشین است. نکته مهمی هم که در طی جلسه باید در نظر داشت، تنفس صحیح است.

سالن غذاخوری

سالن غذاخوری دهکده ورزشی چهارباغ دارای فضای آرام و دل انگیز ، آماده برگزاری انواع مراسم می باشد.

بوفه و رستوران دهکده ورزشی

بوفه و رستوان دهکده ورزشی چهار باغ ، محلی آرام ، شاد و دلنشین برای بازدیدنمایندگان و اعضای دهکده می باشد.

امکانات ورزشی

زمین های تنیس

مجموعه دهکده ورزشی دارای 9 زمین تنیس شامل (زمین خاکی روباز، هاردکورت، میدل و مینی تنیس) همراه با 2 سالن رختکن بازیکنان و سکوهای متعدد تماشاچیان می باشد و از آنجا که مؤسس این مجموعه ،استاد بهداد علاقه زیادی به رشته تنیس دارند و در زمره پیشکسوتان و نام آوران این رشته محسوب میگردند، توجه ویژه ای به این بخش در مورد برطرف کاستی ها و کمبودها شده است.

زمین چمن طبیعی فوتبال

دهکده ورزشی چهار باغ ، دارای 3 زمین چمن طبیعی فوتبال می باشد که همگی دارای استاندارد و کیفیت های لازم را جهت برپا کردن اردو و برگزاری مسابقات را دارا می باشد.

مانژ سوارکاری و اسطبل

در این مجموعه باکس هایی با ابعاد وسیع جهت نگهداری و رسیدگی اسب ها با قابلیت جابجایی هوا و دمای مناسب وجود دارد. رسیدگی های درمانی به وسیله کادر مجرب پزشکی جهت نگهداری اسب بصورت مداوم و همچنین رسیدگی های غذایی مناسب به وسیله کارشناسان خبره در این زمینه صورت می پذیرد. که شرایط مطلوبی را برای اسب ها فراهم میسازد.

این مجموعه دارای مانژهای سرپوشیده ، سرباز و محیط گشت بسیار زیبا و وسیع در داخل مجموعه می باشد. همچنین امکان آموزش سوارکاری و پرش از روی موانع، تحت نظر مربی کارآزموده در این مجموعه برای علاقمندان فراهم شده است

زمین بسکتبال و والیبال و بدمینتون

در این مجموعه زمینهای مجزا و روباز جهت استفاده در رشته های ورزشی بسکتبال، والیبال وسالن بدمینتون وجود دارد که شما میتوانید در هوای پاک و به دور از آلودگیهای زیست محیطی از آن لذت ببرید.

این مجموعه شامل 3 زمین مجزا جهت برگزاری ورزش های بسکتبال و والیبال و بدمینتون می باشد.

جاده تندرستی

دهکده ورزشی بخشی از فضای خود را برای این منظور اختصاص داده است. شما میتوانید از منظره زیبا و آرامش وصف ناپذیر راستا تندرستی این مجموعه لذت برده و به ما امید و انرژی بیشتر برای ارائه خدمات بهتر دهید. جاده تندرستی کیلومتر بندی شده با شعارهای ورزشی دوست و همراه همیشگی شما در راستا خود مراقبتی و پیشگیری از بیماری ها است

سالن بدن سازی

این مجموعه دارای دو سالن مجهز بدنسازی با تهویه مناسب و محیطی مطبوع برای آماده سازی اعضاء تعبیه شده است تا در کمترین زمان ممکن، به تناسب، قدرت و اندام زیبا و دلخواه خود برسند.در یکی از سالنها از برترین دستگاه های تخصصی با تکنولوژی برتر جهت آماده سازی تیم ها و اردو ها و سایر افراد استفاده شده است.در سالن دیگر رشته های ورزشی و گروهی، اعم از ایروبیک، یوگا، پیلاتس، TRX و… جهت استفاده اعضا و با هماهنگی قبلی میباشد.

TRX: امروزه بسکمک از مردان و زنان و ورزشکاران حرفه ای، مربیان درجه یک و تمام بخشهای ارتش جهان از این وسیله استفاده می نمایند. تمرینات نیروی دریایی به عنوان یکی از سخت ترین کارها از نظر فیزیکی در جهان شناخته شده است. همچنین آنها همواره باید از نظر آمادگی جسمانی در اوج باشند و به علت محدودیت جا و مکان وعدم تجهیزات کافی در روی کشتی یا زیردریایی رندی هتریک را به فکر انداخت تا وسیله ای طراحی کند. از این رو وی در سال 1990 این وسیله ورزشی را طراحی کرد و در سال 2005 به اوج خود رسید.

کنترل و کاهش وزن

ایجاد انعطاف و تعادل در بدن

ایجاد قدرت در عضلات

فرم دهی به عضلات

کاهش سایز و ایجاد تناسب اندام

سالن TRX

پیلاتس: تاریخچه پیلاتس، نوعی سیستم آمادگی جسمانی است که در اوایل قرن بیستم به وسیله یوزف پیلاتس ابداع شد و در آلمان، بریتانیا و ایالات متحده آمریکا مورد توجه نهاده شد. در سال 2005 میلادی، 11،000،000 نفر در سرتاسر ایالات متحده به طور منظم به انجام تمرینات مخصوص این رشته مشغول بودند.پیلاتس متشکل از ورزش هایی است که تمرکز روی پیشرفت انعطاف و قدرت در تمام اندام های بدن دارند، بدون اینکه عضلات را حجیم کند یا آنها را از بین ببرد.

بالا بردن و تقویت سیستم ایمنی بدن کاهش دهنده دردهای مهره ای و کمر ایجاد کشیدگی در ظاهر اندام پیشرفت انعطاف و تعادل حجیم کردن فضای ریه و بالا بردن قابلیت تنفس تقویت سیستم قلبی - عروقی بالا بردن دامنه حرکتی مفاصل و عضلات از بین بردن درصد احتمالی جراحات و آسیب پذیری

باراوسل: بوریس کنیاسف بنیانگذار این ورزش در دهه 60 میلادی در پاریس می باشد وی به علت مالیات بالایی که در پاریس مجبور به پرداخت آن بود، راهی سوئیس شد و در آنجا برای ادامه فعالیت خود به عنوان مدرس باله، یک ساختمان قدیمی اجاره کرد تا کلاس های خود را در آنجا برگزار نماید. کنیاسف برای انجام تمریناتش احتیاج داشت یک میله بلند بر دیوار ساختمان وصل کند، اما این کار وی، به علت قدیمی بودن ساختمان از سوی میراث فرهنگی سوئیس ممنوع شد. به این ترتیب او چاره ای نداشت جز اینکه حرکات باله را به صورت نشسته و خوابیده بر روی زمین انجام دهد. باراوسل علاوه بر به دست آوردن تناسب اندام و کم کردن سایز بدن، در بعضی موارد جایگزین مناسبی برای فیزیوتراپی است و بسکمک از افرادی که این ورزش را انجام داده اند پس از مدتی متوجه کاهش درد در نواحی مختلف بدن به ویژه شانه، گردن، ستون فقرات، کمر و زانوهای خود شده اند.

یوگا: ورزشی جسمی و روانی می باشد که در شبه قاره هند و به وسیله هندوها به وجود آمده است.واژه Yoga در اصل از واژه یوج (Yuj) در زبان سانسکریت که به معنی یکپارچه سازی و یگانگی می باشد، آمده است. واژه یوج با واژگان یک و یگانه در فارسی خویشاوند است. بعضی نیز باور دارند که Yoga از واژه پارسی یوغ گرفته شده است.یوگا فواید و ویژگیهای گسترده ای دارد. توجه کنید که اگر این ورزش به طور مرتب و از سنین پایین (کودکی) آغاز و پیگیری شود فواید آن چند برابر می شود.

تقویت در دقت و تمرکز

تقویت تفکر و روشن بینی و امیدواری

تقویت قدرت تخیل و خلاقیت

تقویت اعتماد به نفس و مثبت گرایی

تقویت قابلیت هماهنگی ذهنی با فیزیک بدن (کنترل بهتر بدنی)

تقویت اعتقاد (اعتقاد به خالق هستی با برانگیختن قدرت اندیشه و آرامش)

استخر سرپوشیده

استخر سرپوشیده دهکده ورزشی، با شفافیت آب، حیاط آفتاب سرباز، حس دل انگیزی را برای شما به وجود می اورد. در این مجموعه شما میتوانید با هماهنگی قبلی از کلاسهای آموزشی شنا، آب درمانی و باله در آب، بهره مند شوید

هیدروتراپی (آب درمانی)

هیدروتراپی شیوه ای از معالجه است که در آن اجرای حرکات و نرمش های خاص در آب مدنظر باشد. مزایای استفاده از آب درمانی برای تسکین دردها و آفرینش آرامش جسمانی و روحی و همچنین برای تسریع ریکاوری در ورزشکاران متعدد است. هدف هیدروتراپی خارج کردن سمومی از بدن است که می توانند موجب درد مفاصل و التهاب شوند. همچنین درمان به روش هیدروتراپی در کنترل بیماری های مزمن از قبیل رماتسیم مفاصل کارساز است.در مجموعه ورزشی و تندرستی آتیران برنامه های مختلف هیدروتراپی به وسیله مربیان دوره دیده و کارآزموده و با تجربه شامل انواع حرکات و راه رفتن ها برای انواع امراض و برطرف این بیماری ها که نسبت به درجه و نوع بیماری ها متفاوت و گوناگون است در اختیار اعضاء قرار می گیرد.

سونا، جکوزی و بوفه استخر

سوناهای خشک و بخار، حوضچه آب سرد، جکوزی و بوفه استخر در محیطی سرسبز و با دمای مناسب واقع شده که علاوه بر زیبایی با انتقال حس گرما، فضای خوشایندی را برای شما ایجاد مینماید. دو سونای خشک و بخار این مجموعه که دارای خواص درمانی فراوان مانند: دفع سموم به وسیله تعرق، افزایش گردش خون، اکسیژن رسانی به اندام های بدن و غیره میباشد آرامش و تندرستی توأم را به شما هدیه میدهد. استفاده ازحوضچه آب سرد پس از سونا، احساس آسایش وصف نشدنی را القا مینماید. این حوضچه باعث تغییر دمای بدن شما، ایجاد آرامش عصبی و روانی توأم با حس نشاط و تندرستی میشود. جکوزی مجموعه، مجهز به سیستمهای کنترلی شرایط آب، دماسنج و کلید اضطراری قطع جریان یکی از مؤثرترین راه ها برای برطرف خستگی و گرفتگی عضلات بدن شما میباشد و تنش و استرس یک روز کاری را از شما دور میسازد. جکوزی گرم با فشار آب علاوه بر تأثیر درمانی، بخش های مختلف بدن را ماساژ میدهد. ضمن این که پس از ورزش و فعالیت های زیاد باعث میشود تنفس به حالت عادی بازشود.

در بوفه استخرنیز شما میتوانید علاوه بر محیط زیبا از انواع اسنکها با ترکیب غذایی سالم و باکیفیت همراه سبزیجات، نوشیدنیهای متنوع، آبمیوه های تازه و کیک خانگی لذت ببرید

نحوه دسترسی به دهکده ورزشی چهارباغ

آدرس :استان البرز / چهار باغ / دهکده ورزشی چهار باغ

تلفن :

026-44373531-4

منبع:سیـری در ایـران

منبع: دیجیاتور
انتشار: 14 مرداد 1401 بروزرسانی: 14 مرداد 1401 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 2142

به "دهکده ورزشی چهارباغ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دهکده ورزشی چهارباغ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید