عجیب ترین و پول سازترین شغل های جهان

به گزارش مجله وتورلد، در سراسر جهان شغل های عجیبی وجود دارند که شاید حتی تصورش هم برای ما خنده دار باشد، اما همین مشاغل منبع درآمد خوبی هستند.

عجیب ترین و پول سازترین شغل های جهان

به گزارش ، تقریبا برای همه ما پیش آمده که در سر کار رئیس مان در کار از ما وظایف عجیب و غریبی انتظار داشته باشد. ممکن است بسیاری از اوقات تصور کنیم شغل ما عجیب ترین شغل جهانست در حالی که این طور نیست.

در سراسر جهان شغل های عجیبی وجود دارند که شاید حتی تصورش هم برای ما خنده دار باشد، اما همین مشاغل منبع درآمد خوبی برای بسیاری از افراد هستند که اتفاقا به صورت جدی انجام می شوند.

شاید باورتون نشه، ولی افرادی که غذا ها را برای عکس مجلات، تبلیغات، منو ها و کتاب های آشپزی تزئین می کنند حدود 33000 دلار در سال دریافت می کنند! آرایشگران غذا باید جزئی نگر باشند، زیرا باید بتوانند با خطوط، جا ها و بشقاب ها به درستی کار کنند. شما به مدرک خاصی نیاز دارید تا یک آرایشگر غذا شوید، اما بسیاری از افراد هم با مدرک هنر های آشپزی و آشنایی با کار با غذا به این شغل می رسند.

جالبه بدونید یکی از شاخه های علم زمین، یخ شناسی است که به مطالعه یخچال های طبیعی می پردازد و دانش های زیادی در زمینه های ژئوفیزیک، زمین شناسی، جغرافیای فیزیکی، ژئومورفولوژی، هواشناسی، هیدرولوژی، زیست شناسی و محیط زیست دارد. کسی که در این شغل کار می کند متخصص این است که کوه های یخی موجود در راه های تردد را جابجا کند، سخت و عجیب!

این شغل پس از فاجعه غرق شدن کشتی تایتانیک در سال 1912 رسمی شد. گشت یخ بین المللی (IIP) یک سال بعد از طریق گارد ساحلی ایالات متحده تاسیس شد.

برای بعضی از مردم، عذرخواهی کردن کار ساده ای نیست، اما برای افرادی دیگر گفتن ببخشید کاری بی ضرر و بسیار آسان است. اگر شما جزو گروه دوم قرار می گیرد، می توانید یکی از شغل های عجیب جهان را انتخاب کرده و به کار مشغول شوید: عذرخواهی کننده حرفه ای. شرکت Shazaiya Aiga Pro Agency در ژاپن وجود دارد که از طرف فردی که می خواهد معذرت خواهی کند یک عذرخواهی حرفه ای به شخص دیگر می فرستد. معذرت خواهی که پای تلفن انجام یا با ایمیل فرستاده شود حدودا 95 دلار و اگر شخصی بخواهد که عذرخواهی کننده حرفه ای رودررو عذرخواهی را انجام دهد حدودا 225 دلار باید بپردازد. بله! استخدام فردی با این شغل چندان هم ساده و یا ارزان نیست!

چه کسی نمی خواهد از یک بچه پاندای پشمالو مراقبت کند؟ اما این کار بسیار جدی ای است و قبول شدن در مصاحبه برای گرفتن این شغل بسیار زمان بر است چراکه پرستار بچه پاندا باید 365 روز از سال را به شغلش اختصاص دهد. میانگین درآمد این شغل سالانه 32 هزار دلار است.

یکی از عجیب ترین مشاغل جهان، ساخت انگشتان مصنوعی برای جنایتکاران ژاپنی موسوم به یاکوزا ها است تا آن ها بتوانند از اثر انگشت آن استفاده کنند. زنی در ژاپن به نام یوکاکا فوکوشیما به ساخت و طراحی اثر انگشت نو برای انگشتان دست این افراد مشغول است.

اخیرا نوعی شغل نو در ژاپن مرسوم شده که شامل اجاره مردان میانسال است. به نظر می رسد هدف اصلی از این موضوع مشاوره و صحبت کردن باشد. اجاره کنندگان مردان میانسال، دختران و پسران جوانی هستند که بزرگتر ندارند و یا از والدین خود دور هستند.

بعضی دختران برای سرانجام دادن به مزاحمت های همسایه ها، مردان میانسال را پدر خود معرفی می کنند. بعضی پسر ها هم برای مشورت در مورد مسائل مالی یا حتی عاطفی با مردان میانسال سخن می گویند. این سرویس آنلاین و نامتعارف کار خود را از سال 2012 آغاز کرده است و تا امروز هزاران مشتری را حمایت کرده است. تا جایی که بعضی مشتریان بار ها از خدمات این موسسه استفاده کرده اند. جالب است که این طرح از سوی مردان میانسال هم با واکنشی مثبت رو به رو شده و بسیاری از این مردان داوطلبند که در ازای تنها 1 هزار ین برابر با 9 دلار مشاوره ارائه دهند.

در بازی هایی که در آن ها از تاس استفاده می شود، بسیار مهم است که تاس توازن داشته باشد. اگر میزان خیلی کمی نامتوازن باشد می تواند روی نتیجه بازی تاثیر بگذارد. پس هر تاس زیر نظر یک بازرس کنترل کننده کیفیت تاس آزمایش می شود.

آشپزی شغل بسیار مجذوب کننده و لذت بخشی است و افراد بسیاری زمان طولانی را صرف یادگیری روش های مختلف آشپزی می کنند. بیشتر آشپز ها در رستوران ها مشغول به کار می شوند و می توانند در صورت موفقیت رستورانشان به درآمد بالایی هم دست یابند. در این میان افرادی هستند که با مشغول شدن در زیردریایی ها می توانند درآمدی برابر با بیش از 250 هزار دلار در سال کسب کنند. این شغل با این که درآمد بسیار بالایی را برای یک آشپز به همراه خواهد داشت ممکن است پس از مدتی نه چندان طولانی خسته کننده شود.

در گذشته در بریتانیا شغل عجیبی وجود داشت که در فصول زمستان و پاییز رواج بسیار زیادی داشت که البته این کار بیشتر برای افراد ثروتمند و اشراف زادگان انجام می شد. جالب است بدانید که این شغل یعنی گرم کردن رختخواب هنوز در بعضی از هتل های این کشور رواج دارد یعنی بعضی برای گرم کردن رختخواب شما حقوق دریافت می کنند و این کار به این صورت است که آن ها 30 دقیقه قبل از خوابیدن شما به رختخواب شما می فرایند و آنجا را برای شما گرم می کنند.

این افراد با تمیز کردن گوش دیگران امرار معاش می کنند. این شغل ناخوشایند هنوز در هند رایج است و برای تمیز کردن گوش ها از هر ماده خارجی مثل جرم و گرد و غبار انجام می شود. این افراد برای خارج کردن جرم گوش ها اغلب از یک موچین استفاده می کنند که سر آن یک سوزن واقع شده است و با پنبه پوشیده شده است. دستمزد این کار تنها 30 سنت است.

بسیاری از ما حاضریم این کار را بدون دریافت حقوق انجام دهیم. اما افرادی هستند که برای تست و ارزیابی سرسره های آبی حدود 27 هزار دلار دریافت می کنند. این شغل به آموزش خاصی نیاز ندارد، اما بدیهی است که باید شنا بلد باشید و آمادگی این موضوع را داشته باشید که سر خوردن از بعضی از سرسره ها خیلی خوش نگذرد. با این وجود، لازم است که سرسره ها را برمبنایضریب شَپَلق نمره بدهید و در مورد هیجان سرسره نظر بدهید.

منبع:مجله گوتوتی آر

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 7 شهریور 1400 بروزرسانی: 7 شهریور 1400 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1807

به "عجیب ترین و پول سازترین شغل های جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عجیب ترین و پول سازترین شغل های جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید