شیوع کرونا ، انتقاد مقامات انگلیسی از هجوم مردم به فروشگاه ها

به گزارش مجله دامپزشکی، در پی شیوع ویروس کرونا، مردم انگلیس به فروشگاههای این کشور هجوم برده اند و در ظرف سه هفته بیش از یک میلیارد پوند مواد غذایی خریداری کرده اند.

شیوع کرونا ، انتقاد مقامات انگلیسی از هجوم مردم به فروشگاه ها

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در پی شیوع ویروس کرونا، مردم وحشت زده انگلیس به سمت فروشگاههای مواد غذایی هجوم برده اند و با تشکیل صف های طولانی در سه هفته اخیر بیش از یک میلیارد پوند مواد غذایی خریداری کرده اند.

بنا به گزارش روزنامه انگلیسی دیلی میل، دولت انگلیس امروز (یکشنبه) از شهفرایندان این کشور درخواست کرد که از خالی کردن قفسه های فروشگاهها بپرهیزند و بیشتر به فکر قشر آسیب پذیر جامعه باشند.

جدیدترین آمار و ارقام شیوع ویروس کرونا حاکی از آن است که تا روز گذشته (شنبه)، تعداد مبتلایان به ویروس کووید-19 در انگلیس به 233 نفر افزایش یافته است و ظرف 24 ساعت، 53 نفر در انگلستان بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند.

جرج یوستیس وزیر محیط زیست انگلیس خواستار حفظ آرامش مردم این کشور شد و مدعی شد که مواد غذایی کافی برای مردم این کشور وجود دارد.

وی با اینحال ادامه داد که بسیاری از مردم بریتانیا از جمله کارکنان بخش خدمات سلامت همگانی (NHS) به واسطه اقدامات برخی در انبار کردن مواد غذایی، از دسترسی به مواد خوراکی محروم شده اند.

وزیر محیط زیست بریتانیا شرح داد: ما می دانیم که در دوران سختی به سرمی بریم و دولت از مردم می خواهد که متفاوت باشید زیرا ما با یکدیگر برای مقابله با شیوع این بیماری تلاش می کنیم.

یوستیس خطاب به افرادی که به سمت فروشگاهها هجوم برده اند تا برای خود مواد غذایی تهیه کنند گفت: وقتی خرید می کنید مسئولیت پذیر باشید و به فکر دیگران نیز باشید. خرید کردن بیش از نیازهایتان به مفهوم این است که دیگران محروم می شوند.

مدیر سرویس سلامت همگانی انگلیس نیز خودخواهی برخی افراد را تقبیح کرد و گفت: صادقانه بگویم، همه باید از این شرایط شرمسار باشیم.

دولت بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس برخلاف بسیاری از کشورهای اروپایی، تا قبل از روز جمعه هفته گذشته، در اعمال محدودیت هایی برای جلوگیری از شیوع کرونا بسیار ضعیف عمل کرد و بعدازظهر روز جمعه به رستوران ها، باشگاه های شبانه، سالن های تئاتر، سینماها و باشگاههای ورزشی انگلیس دستور داد تا به منظور کند کردن فرایند شیوع کرونا، فعالیت خود را تعطیل کنند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 910

به "شیوع کرونا ، انتقاد مقامات انگلیسی از هجوم مردم به فروشگاه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیوع کرونا ، انتقاد مقامات انگلیسی از هجوم مردم به فروشگاه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید