سودان، تاسیس صندوق کمک به اصلاحات اقتصادی خارطوم ، امضای توافقنامه ترسیم خطوط مرزی

به گزارش مجله دامپزشکی، گروه موسوم به دوستان سودان با برگزاری نشستی در واشنگتن با تشکیل صندوق کمک به اصلاحات اقتصادی در سودان موافقت کردند.

سودان، تاسیس صندوق کمک به اصلاحات اقتصادی خارطوم ، امضای توافقنامه ترسیم خطوط مرزی

به گزارش گروه بین الملل مجله دامپزشکی، به دنبال سرنگونی نظام عمرالبشیر کشورهای غربی گروهی به نام دوستان سودان را تشکیل دادند. در این گروه آلمان، فرانسه ، نروژ، انگلیس ، اتحادیه اروپا، صندوق بین المللی پول، بانک جهانی، بانک رشد و توسعه آفریقا، اتحادیه آفریقا، مصر، عربستان، امارات و قطر حضور دارند. هدف این گروه کمک به دولت خارطوم عنوان شده تا بتواند دوره انتقالی را با موفقیت پشت سر بگذارد. ناگفته نماند، سال هاست که سودان تحت تحریم های آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل قرار گرفته است.

اعضای گروه دوستان سودان با برگزاری نشستی در واشنگتن راه های کمک مالی به خارطوم را مورد بررسی قرار دادند و با تاسیس صندوق کمک به اصلاحات مالی سودان موافقت کردند.

به نوشته روزنامه سودان تریبون، شرکت کنندگان در نشست واشنگتن با برگزاری اجلاس کشورهای کمک کننده به خارطوم در اوایل سال 2020 موافقت و تاکید کردند: هماهنگی های لازم با دولت سودان در خصوص کمک های مورد نیاز خارطوم طی سال آینده میلادی انجام خواهد شد.

گروه دوستان سودان با تاکید بر ارائه بی قید و شرط کمک های بشردوستانه به ملت سودان، از موسسات مالی بین المللی خواستند بدهی های خارطوم را کاهش داده و وام های جدیدی در اختیار سودان قرار دهند تا این کشور بتواند در راستا رشد مالی خود قدم بردارد.

شرکت کنندگان در نشست واشنگتن تصویب کردند که نشست آینده گروه دوستان سودان در خارطوم برگزار شود.

این روزنامه در خبر دیگری نوشت: سودان و جمهوری سودان جنوبی دیروز توافقنامه اولیه ترسیم دقیق مرزی بین دو کشور را امضاء کردند.

عملیات ترسیم دقیق مناطق و خطوط مرزی از سال 2005 بین سودان و جمهوری سودان جنوبی شروع شده بود و کمیته فنی مشترکی مسئولیت این کار به عهده داشت.

قراراست توافقنامه نهایی ترسیم دقیق خطوط مرزی بین دو کشور اواسط نوامبر(آذر ماه) در پایتخت اتیوپی به امضاء مقامات بلند پایه سودان و جمهوری سودان جنوبی برسد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 آذر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 566

به "سودان، تاسیس صندوق کمک به اصلاحات اقتصادی خارطوم ، امضای توافقنامه ترسیم خطوط مرزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سودان، تاسیس صندوق کمک به اصلاحات اقتصادی خارطوم ، امضای توافقنامه ترسیم خطوط مرزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید