راهنمای خرید بهترین تخته وایت برد 2020

به گزارش مجله دامپزشکی، راهنمای خرید تخته وایت برد

تخته وایت برد یکی از مرسوم ترین لوازم التحریر و ابزارهای ارائه برای انواع مقاصد آموزشی، تجاری، کاری و تفریحی است که با هزینه کم، امکان ارائه و پرزنت کردن ایده ها و طرح ها را بدون پیچیدگی ها و هزینه های دستگاه های دیجیتال فراهم می نماید. خرید تخته وایت برد یا تخته سفید برای انواع محیط های کاری و آموزشی توصیه می گردد تا شخص ارائه دهنده ایده به سرعت بتواند ایده و استنتاج فکری خود را به نمایش بگذارد؛ اما خرید تخته وایت برد با وجود ساده بودن شکل آن، چندان بی ملاحظه نباید باشد، چرا که انواع تخته وایت برد با قابلیت ها، اندازه و جنس متفاوت در بازار موجود است که اگر قصد استفاده از آن در یک محیط آموزشی را داشته باشید، ممکن است به تخته متفاوتی نسبت به یک تخته مناسب برای محیط کار احتیاج داشته باشید.

راهنمای خرید بهترین تخته وایت برد 2020

مشاهده قیمت و خرید

خصوصیاتی که هنگام خرید تخته وایت برد باید ملاحظه کنید

  • میزان دوام - طول عمر استفاده از هر تخته با توجه به جنس، کیفیت ساخت و میزان استفاده متفاوت است.
  • لکه پذیری - تمام تخته های وایت برد در نهایت با سرانجام یافتن عمر مفید خود پذیرای لکه و اثر به جا مانده و از ماژیک بر خود خواهد بود، با توجه به جنس و کیفیت تخته وایت برد و میزان استفاده از آن، این بازه استفاده متغیر خواهد بود. نوع تخته و ماژیک قابل استفاده و نحوه صحیح پاک کردن هر کدام باید آنالیز گردد تا اثر باقیمانده از نوشتن بر تخته دیرتر نمایان گردد.
  • راحتی استفاده - به طور معمول برای اماکنی به که به طور مکرر ایده و دانش ارائه می گردد، از تخته های وایت برد عظیم و غیر قابل حمل استفاده می گردد اما اگر قصد ارائه ایده به افراد مختلف در مکان های مختلف را دارید، نمونه های قابل جابه جایی گزینه های مناسب تری هستند؛ دو نمونه قابل حمل با دست و مجهز به چرخ کشاندن در بازار موجود است.
  • اندازه - حجم و وسعت ایده و اطلاعات احتیاج به ارائه را در کنار فضای در دسترس آنالیز کنید. خرید تخته وایت برد عظیم که خارج از دید بینندگان است، فایده ای ندارد؛ پس با آنالیز صحیح فضای مورداحتیاج و در دسترس، اندازه مناسب را انتخاب کنید.
  • قابلیت پخش پروژکتور - اگر به طور مداوم میان پخش تصویر پروژکتور و تخته وایت برد جابه جا می شوید، خبر خوش این که نوع خاصی از تخته وجود دارد که نور و تصویر پخش شده از پروژکتور را به خوبی می پذیرد و کیفیت نمایش خوبی دارد تا احتیاجی به کشاندن پرده پروژکتور به طور مداوم نباشد.
  • تخته وایت برد کشویی - امکان گستراندن سطح تخته در نمونه های کشویی وجود دارد. در این نمونه می توان در مواقعی که به سطح بیش تری برای رسم اطلاعات احتیاج است، سطح دوم را از روی سطح اول کشانده و در امتداد آن قرار داد.

جنس تخته وایت برد و ویژگی هرکدام

تخته وایت برد از جنس شیشه

تخته وایت برد شیشه به مانند دیگر انواع مرسوم نیست اما در خصوص مهم ترین مشکل تخته ها، یعنی لکه پذیری و باقی ماندن رنگ جوهر بر سطح تخته، مقاوم ترین نمونه و با بیش ترین طول عمر است، که البته شیشه ای بودن جنس موجب افزایش قیمت نسبت به دیگر نمونه ها می گردد. تخته وایت برد شیشه ای تجربه لمس مناسبی دارند اما باید از پس زمینه روشن برخوردار باشند تا موارد نوشته شده بر آن قابل رویت باشد و نکته دیگر این که تابش نور نباید به طور مستقیم بر سطح تخته شیشه ای صورت گیرد تا بازتاب نور مانع دیدن نوشتار و رسوم نگردد.

تخته وایت برد از جنس پروسلین

تخته پروسلین نمونه سرامیکی است که لبه فلزی در اطراف خود دارد. به طور معمول از استیل در اطراف سطح سرامیکی پروسیلین استفاده می گردد و به همین خاطر خاصیت آهنربایی دارد. تخته وایت برد پروسلین وزن کم تری نسبت به نمونه شیشه ای دارد و از قیمت به صرفه تری برخوردار است. پروسلین سبک ترین تخته موجود در بازار نیست اما در خصوص مقاومت در برابر لکه، کیفیت بهتری نسبت به نمونه ملامین دارد.

تخته وایت برد از جنس ملامین

خرید تخته وایت برد ملامین به عنوان به صرفه ترین نمونه موجود در بازار پیشنهاد می گردد؛ اگر محدودیت بودجه خریداری وجود داشته باشد، نمونه ملامینی کیفیت قابل قبول و قیمت مقرون به صرفه دارد. تخته ملامین با یک روکش پلاستیکی پوشانده شده که به خوبی به جوهر ماژیک واکنش می دهد. لکه دار شدن و ماندن پس زمینه جوهر بر سطح این جنس از تخته کمی بیش تر از نمونه های قبلی است اما با تمیز کردن صحیح و مداوم، امکان استفاده از این محصول برای چندین سال میسر است.

مشاهده قیمت و خرید

منبع: مجله چاپخونه
انتشار: 21 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1158

به "راهنمای خرید بهترین تخته وایت برد 2020" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای خرید بهترین تخته وایت برد 2020"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید