دریافت و پرداخت و تصمیمات اعضای هیات مدیره استقلال و پرسپولیس در 8 سال گذشته رسمیت ندارد

به گزارش مجله دامپزشکی، یک عضو هیات تحقیق و تفحص از دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت که طبق آنالیز های این هیات کلیه حساب های بانکی، دریافت، پرداخت و تصمیمات اعضای هیات مدیره دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در طول 8 سال گذشته، رسمیت نداشته و تخلف قانونی محسوب می گردد.

دریافت و پرداخت و تصمیمات اعضای هیات مدیره استقلال و پرسپولیس در 8 سال گذشته رسمیت ندارد

علی اصغر یوسف نژاد در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: اولا اسم دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به عنوان شرکت فرهنگی ورزشی ثبت گردیده، استقلال به عنوان سهامی خاص و پرسپولیس به عنوان سهامی عام ثبت گردیده اند. این در حالی است که شرکت ها معمولا باید هر سال مجمع عمومی داشته باشند اما این دو شرکت متاسفانه چند سال است که مجمع عمومی نداشته اند. همچنین اگر تغییراتی در شرکت اتفاق می افتد باید در اساسنامه تغییراتی ایجاد گردد و مجمع عمومی تشکیل گردد و بعد از ثبت شرکت ها در روزنامه رسمی درج گردد.

وی افزود: طبق آخرین وضعیت باشگاه استقلال هنوز در ثبت شرکت ها از سال 90 تاکنون تغییراتی در هیات مدیره انجام نداده است. در حال حاضر آقایان رسولی نژاد، امیدوار رضایی، فرزامی، ساور، فتح الله زاده و نجف نژاد به عنوان هیات مدیره هستند در حالی که تغییراتی رخ داده و چند بار مدیرعامل عوض گردیده اما تغییرات به ثبت نرسیده است بنابراین حضور این افراد در استقلال و پرسپولیس غیر قانونی است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه تشکیل شرکت دولتی بدون مصوبه مجلس ممنوع است توضیح داد: وزارت ورزش باید طبق تبصره یک ماده 4 قانون مدیریت خدمات کشوری از مجلس مصوبه می گرفت. همچنین کلیه تغییرات مدیریتی هم باید با تشکیل مجمع و آگهی در روزنامه رسمی ثبت در اساسنامه و با حضور همه اعضای مجمع شامل سهامداران شکل می گرفت و تصمیم گیری می شد که این اتفاق نیفتاده و مسئولش شخص وزیر ورزش است که تخلف نموده است.

این عضو هیات تحقیق و تفحص از دو باشگاه استقلال و پرسپولیس ادامه داد: به دلیل عدم ارسال تغییرات اعضای هیات مدیره توسط وزیر مربوطه در طی این سال ها به ثبت شرکت ها و عدم درج در روزنامه رسمی و انتشار آن قانونا و عملا هنوز اعضای هیات مدیره قبلی وظیفه قانونی برای فعالیت دارند در حالی که در طول 8 سال گذشته این افراد بارها تغییر نموده اند و بار حقوقی و تخلفات مالی فراوان از این جهت ایجاد نموده اند که کلیه حساب های بانکی، دریافت، پرداخت و تصمیمات اعضای هیات مدیره دو باشگاه، رسمیت نداشته و تخلف قانونی محسوب می گردد.

یوسف نژاد افزود: در سال 96 در بودجه کل کشور در یک ردیف متعلق به وزارت ورزش اعتبارات این وزارتخانه باید به استان ها و هیات های ورزشی اختصاص یابد که به فدراسیون ها و باشگاه های استقلال و پرسپولیس پرداخت گردد. با وجود این فعالیت چک های غیر قانونی که تحویل بازیکنان و طلبکاران می گردد و حتی قراردادهای غیر واقعی و پرداخت های بالاتر از سقف اعلامی فدراسیون و سازمان لیگ و هیات های فوتبال از طریق باشگاه ها تخلف محسوب می گردد.

وی با بیان اینکه هیات تحقیق و تفحص آخرین تغییرات هیات مدیره از سال 90 تاکنون را به همراه گزارش ثبت شرکت ها از وزیر ورزش درخواست نموده تاکید نمود: همچنین ما مصوبه دولت و مجلس مبنی بر تشکیل این دو شرکت، آگهی تشکیل مجامع شرکت های استقلال و پرسپولیس طبق اساسنامه، اساسنامه های دو شرکت، تغییرات و اصلاحات قانونی آن ها که به ثبت شرکت ها اعلام گردیده و آخرین تغییرات اعلامی ثبت و تغییرات هیات مدیره را از وزارت ورزش تقاضا کردیم. مخصوصا مدیران عامل دو باشگاه از حدود 8 سال قبل به این طرف و کلیه تصمیمات و اقدامات را به تفکیک تقاضا کردیم که به مجلس ارسال نمایند و طبق اطلاعات مان تا سرانجام هفته اعلام خواهد شد.

این عضو هیات رییسه مجلس با بیان اینکه وزارت ورزش تخلفات آشکاری در این زمینه داشته است، یادآور شد: پس از دریافت اطلاعات از وزارت ورزش، هیات تحقیق و تفحص در این رابطه تشکیل جلسه خواهد داد و طبیعتا پس از آنالیز، درباره این موضوع اظهار نظر جمعی خواهیم داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 آذر 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 33

به "دریافت و پرداخت و تصمیمات اعضای هیات مدیره استقلال و پرسپولیس در 8 سال گذشته رسمیت ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریافت و پرداخت و تصمیمات اعضای هیات مدیره استقلال و پرسپولیس در 8 سال گذشته رسمیت ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید