جنبش جلیقه زردها به کانادا رسید

به گزارش مجله دامپزشکی، معترضان با پوشیدن جلیقه های زرد و با الهام دریافت از تظاهرات سراسری فرانسه طی یک ماه اخیر، در خیابان های شهرهای مختلف کانادا راهپیمایی کردند.

جنبش جلیقه زردها به کانادا رسید

برای دریافت خدمات ویزای کانادا با مجربترین کارشناسان کشور همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل مجله دامپزشکی به نقل از خبرگزاری آناتولی، تظاهرات مردم معترض در شهرهای مختلف کانادا روز شنبه با الگو دریافت از جنبش جلیقه زردها در فرانسه برپا شده است.

بر اساس این گزارش، تظاهرات جلیقه زردها در 8 شهر مختلف کانادا از جمله ادمونتون، تورنتو، وینی پگ، هالیفاکس و ساسکاتون برگزار گردیده است. این تظاهرات در اعتراض به سیاست های دولت کانادا و پیمان مهاجرتی سازمان ملل برگزار گردید.

ده ها نفر از معترضان با تجمع در برابر شورای شهر هالیفاکس از سیاست های جاستین ترودو نخست وزیر کانادا و موافقت دولت این کشور با پیمان مهاجرت سازمان ملل به شدت انتقاد کردند.

حدود 60 معترض نیز با تجمع در میدان ناتان فیلیپس شهر تورنتو از فقدان آزادی بیان در این کشور و همین طور پیمان مهاجرتی سازمان ملل انتقاد نمودند.

تظاهرات مشابهی نیز در ادمونتون و وینی پک در اعتراض به پیمان مهاجرت سازمان ملل برگزار گردید. تظاهرات در سراسر کانادا در آرامش کامل برگزار گردید و پلیس هیچ گونه دخالتی نداشته است.

این در شرایطی است که مردم فرانسه از اواسط نوامبر تاکنون در اعتراض به وضعیت معیشتی و افزایش هزینه های زندگی علیه سیاست های دولت امانوئل ماکرون، تظاهرات گسترده ای را شروع نموده اند.

گرچه دولت ماکرون اجرای برنامه افزایش مالیات سوخت را لغو نموده است ولی تظاهرات گسترده در سراسر فرانسه همچنان ادامه دارد و نیروهای پلیس و امنیتی این کشور در حال سرکوب اعتراضات هستند.

منبع: تسنیم
انتشار: 5 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 271

به "جنبش جلیقه زردها به کانادا رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنبش جلیقه زردها به کانادا رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید