جزییات برگزاری آنلاین جشنواره فیلم کودک

به گزارش مجله دامپزشکی، دبیر سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم های بچه ها و نوجوانان در شرایط کرونایی اعلام کرد که نمی توانستیم چراغ جشنواره فیلم کودک را بعد از 33 سال خاموش کنیم.

جزییات برگزاری آنلاین جشنواره فیلم کودک

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، در بخشی از برنامه تلویزیونی شهرفرنگ با موضوع روزگار سینمای ایران، حمیدرضا مدقق درباره برپایی آنلاین این دوره از جشنواره بین المللی فیلم های بچه ها و نوجوانان که فراخوان آن روز پنجشنبه سی مرداد منتشر شده، پرسید که علیرضا تابش دبیر این جشنواره گفت: این دوره جشنواره به صورت مجازی و آنلاین در دو بخش رقابتی سینمای ایران و سینمای بین الملل برگزار خواهد شد و بنیاد سینمایی فارابی، شهرداری اصفهان و سازمان سینمایی برگزار نمایندگان اصلی این رویداد هستند.

وی اظهار کرد: ما از شروع بهار سال جاری که با شیوع کرونا مقارن شده بود، مطالعات و جلسات مختلفی داشتیم و نسبت به رصد و تحقیق بین المللی از برپایی جشنواره های مهم جهانی اقدام کردیم.

دبیر جشنواره بین المللی فیلم های بچه ها و نوجوانان در پاسخ به این پرسش که آیا برگزاری جشنواره به شکل مجازی، از بابت سرقت آثار نگران نماینده نیست؟ گفت: به این نکته لطفاً توجه کنید که وقتی از نمایش فیلم در یک جشنواره به شکل آنلاین صحبت می کنیم، قرار نیست فیلمی را مثل اکران آنلاین دائماً پخش کنیم، بلکه قرار است فیلم در نوبت ها و ساعات معین، توسط کسانی که در پورتال جشنواره ثبت نام می نمایند و به پلتفرم ها وصل می شوند، دیده گردد.

وی افزود: در واقع آن ها با ثبت نام می توانند فیلم ها را ببینند و از سویی، در جشنواره بین المللی فیلم های بچه ها و نوجوانان، فیلم های سینمایی بلند و کوتاه و انیمیشن به رقابت می پردازند و تنوع فیلم های خارجی و داخلی بالا است، این حساسیت که مطرح می گردد، بیشتر در خصوص فیلم های بلند داستانی وجود دارد که چند تایی در بخش سینمای ملی و چندتایی هم در بخش سینمای بین المللی داریم. طبعاً نمایش آنلاین فیلم های بلند داستانی در تعامل با تهیه نماینده و صاحب اثر اتفاق خواهد افتاد.

تابش تأکید کرد: من طی این مدت با تهیه نمایندگان داخلی جلساتی داشته ام. جلسات خیلی خوبی با مدیران وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات داشته ایم تا آنها به لحاظ زیرساختی جشنواره را حمایت نمایند. بعضی از رویدادهای ما که احتمالاً در اصفهان برگزار گردد، لایو و زنده است. همچنین کارگاه های آموزشی جشنواره که اتفاقاً در دوران کرونا به خاطر آنلاین برگزار شدن، می تواند از گستردگی و سطح کیفی بالاتری برخوردار باشد و بتوانیم تعداد بیشتری مهمانان درجه یک را هم مشارکت بدهیم. همین طور نوع مشارکت داوران جشنواره که با یک لینک اختصاصی که برایشان ارسال می گردد، آثار را داوری می نمایند.

وی در سرانجام توضیح داد: برپایی جشنواره به شکل مجازی، تصمیمی است که شورای سیاستگذاری جشنواره گرفت و ما به هر حال نمی توانستیم چراغ جشنواره کودک را به عنوان یک جشنواره تخصصی 33 ساله که در منطقه معتبر و قدیمی است، خاموش کنیم. کار ما سخت است و به مشارکت و همراهی صداوسیما، آموزش و پرورش، کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و دستگاه های مختلف احتیاج داریم و آنها باید جشنواره فیلم کودک را همراهی نمایند. این یک جشنواره نو، در خدمت خانواده های ایرانی و بچه ها و نوجوانان و البته در جهت ارتقای سینمای تخصصی کودک و نوجوان در ایران است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 مهر 1399 بروزرسانی: 17 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1212

به "جزییات برگزاری آنلاین جشنواره فیلم کودک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات برگزاری آنلاین جشنواره فیلم کودک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید