ترزا می: نه نتیجه همه پرسی را لغو و نه کشور را تجزیه می کنم

به گزارش مجله دامپزشکی به نقل از اسپوتنیک، ترزا می نخست وزیر انگلیس امروز جمعه خاطرنشان کرد: نمی گذارم نتیجه همه پرسی (خروج از اتحادیه اروپا موسوم به برگزیت) تضعیف گردد چرا که این اقدام به معنی آسی رساندن به دموکراسی است.

ترزا می: نه نتیجه همه پرسی را لغو و نه کشور را تجزیه می کنم

نخست وزیر انگلیس ادامه داد: نه نتیجه همه پرسی را لغو می کنم و نه کشور را تجزیه می کنم.

وی ادامه داد: باید به سختی کوشش کنیم تا دو مشکل اصلی در مذاکرات برگزیت با اروپا را حل و فصل نمائیم. لندن آماده این اقدام است.

ترزا می در ادامه توضیح داد: پاسخ اتحادیه اروپا به برنامه های لندن درباره برگزیت غیرقابل قبول بوده است.

به گزارش یورونیوز، نخست وزیر انگلیس تأکید کرد: ما خواستار یک توافق هستیم؛ اما دو مشکل مهم بر سر راه واقع شده است. یکی مسأله روابط اقتصادی است که اتحادیه اروپا 2 گزینه پیش روی ما گذاشته است. گزینه اول این است که لندن باید از تمامی قوانین تجاری اتحادیه تبعیت کند. این به تمسخر دریافت رأی مردم در همه پرسی برگزیت است.

وی اضافه نمود:گزینه دوم شامل توافق ابتدایی درباره یک منطقه آزاد تجاری برای انگلیس است که در مرز اتحادیه اروپا و کشور ما در دریای ایرلند برقرار خواهد شد. اما بدتر این است که ایرلند شمالی با این توافق از نظر اقتصادی از مابقی انگلستان جدا خواهد شد. پیشتر مجلس به اتفاق آراء هرگونه کشیدن خط فرضی را رد نموده است؛ چرا که ایرلند شمالی بخشی از تمامیت ارضی ما به شمار می رود.

این مقام در ادامه اضافه نمود: نه من چنین طرحی را خواهم پذیرفت و نه به اعتقادم هیچ نخست وزیری در انگلیس به آن تَن در خواهد داد. اگر اتحادیه اروپا اینطور فکر می نماید، اساسا در اشتباه قرار دارند.

ترزا می با تأکید بر اینکه اینکه هیچ کسی بیشتر از من خواستار یک توافق خوب نیست، گفت: هر چیزی که باعث بی احترامی به همه پرسی گردد یا به طور مؤثری کشورمان را دو پاره کند یک توافق بَد است و نداشتن یک توافق، از یک توافق بد بهتر است؛ لذا با اتحادیه اروپا بر سر برگزیت به بن بست رسیده ایم.

این حالیست که رسانه های خبری ساعاتی پیش اعلام کردند پس از برگزاری دومین روز از نشست سران اروپا در سالزبورگ اتریش، رهبران اتحادیه اروپا از توافق با لندن درباره برگزیت ناامید گردیده اند.

لازم به ذکر است که مقامات انگلیس پس از نتیجه همه پرسی شهروندان خود در خصوص خروج از اتحادیه اروپا ادعا کردند که 29 ماه مارس 2019 روند این اقدام انجام شده گردیده و برگزیت محقق گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 دی 1397 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 48

به "ترزا می: نه نتیجه همه پرسی را لغو و نه کشور را تجزیه می کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترزا می: نه نتیجه همه پرسی را لغو و نه کشور را تجزیه می کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید